اخبار گردشگری

انگلستان، سرزمینی کهن

انگلیس را ‌می‌توان یکی از توریست پذیرترین کشورهای دنیا دانست که جاذبه‌ها و امکانات گردشگری فراوانی دارد. در جزایر انگلستان ‌می‌توانید شهرهایی را مشاهده کنید که از لحاظ تاریخ و فرهنگ بسیار جذاب هستند و سنت‌های غنی و قدیمی‌در آن‌ها جریان دارد. اماکن تاریخی در این کشور از مگالیت‌های تاریخی تا رومیان باستان و حتی ساختمان‌های قدی‌می‌که از دوران پادشاهی انگلستان باقی مانده است را ‌می‌توان در این کشور بازدید کرد. انگلستان امروز کشوری پیشرفته و با حمل و نقل عمو‌می‌بسیار گسترده است که امکان حمل و نقل میان شهرها را به سادگی برای شما فراهم ‌می‌سازد. شما در این کشور ‌می‌توانید به سادگی از شهری به شهر دیگر بروید و یا از خودروی شخصی خود برای حمل و نقل بین جاده ای و از میان بزرگراه‌های آن استفاده کنید. به شما اطمینان ‌می‌دهیم که بازدید از انگلستان ‌می‌تواند تجربه ای فراموش نشدنی و بسیار جذاب باشد که همواره در دسترس شماست. در ادامه 14 جاذبه گردشگری انگلستان را به شما معرفی خواهیم کرد که قطعا برای شما جذاب خواهد بود.

استون هنج
استون هنج (Stone henge) قدی‌می‌ترین جاذبه تاریخی متعلق به ماقبل تاریخ و مشهورترین آن‌ها در اروپا به شمار ‌می‌رود. این جاذبه تاریخی در فاصله ده کیلومتری از سالیس بری واقع شده است و آن قدر شلوغ است که پیش از ورود و چند روز قبل از این که قصد بازدید از آن را داشته باشید باید بلیط خود را خریداری کنید. در این مرکز تاریخی، گردشگران ‌می‌توانند از نمایشگاه‌های تاریخی بازدید به عمل آورند و در واقع به آن‌ها توضیح داده خواهد شد که مگالیت‌ها که بودند و چگونه حدود 1500 الی 3000 سال پیش از میلاد مسیح این قلعه و تکه سنگ‌ها را توانسته اند اینگونه چینش کنند. پس از اینکه سنگ‌های عظیم استون هنج را مشاهده کردید، ‌می‌توانید با حضور در ماکت خانه‌های متعلق به دوران نو سنگی مراجعه کرده و بیشتر با اشیاء تاریخی و قدی‌می‌که در این مرکز نگهداری ‌می‌شوند بازدید داشته باشید. ابزار و ادوات زندگی در آن دوران در این مرکز نگهداری ‌می‌شود و شما ‌می‌توانید از آن‌ها بازدید داشته باشید. همچنین ‌می‌توانید با ادوات زندگی که حدود 4500 سال پیش از میلاد مسیح برای زندگی استفاده ‌می‌شده اند را مشاهده کنید. شما ‌می‌توانید برای بازدید سریع تر و در ساعات خلوت تر، بازدید از استون هنج را به ساعات اول صبح یا اواخر عصر موکول کنید چرا که در این زمان این جاذبه گردشگری خلوت تر است.

برج لندن
مهم ترین ساختمان قدیمی که در لندن واقع شده است و روزگاری کاخ، روزگاری زندان و حتی رصد خانه بوده است. این میراث جهانی که با سنگ‌ها و تم سفید طراحی شده است ‌می‌تواند ساعت‌ها شما را مجذوب خود کند و گردشگران ‌می‌توانند از بخش‌های مختلف این برج بازدید داشته باشند. تاریخچه ساخت این برج به سال 1078 و توسط ویلیام فاتح باز ‌می‌گردد و امروز به نمایشگاهی برای نمایش قدرت و عظمت پادشاه‌های انگلستان ساخته شده است. این مکان که از قدی‌می‌ترین جاذبه‌های گردشگری در دنیا به شمار ‌می‌رود از سال 1652 بسیاری از گردشگران را به خود جذب ‌می‌کند و به نمایشگاهی از زره‌های سلطنتی در آمد. از دیگر نمایشگاه‌های جذابی که ‌می‌تواند شما را به خود جذب کند، نمایشگاهی از اشیاء و جواهرات سلطنتی متعلق به دوران گذشته است و تورهای یک روزه ‌می‌تواند ایده ای مناسب برای بازدید از این برج به شمار رود. برج لندن در مساحتی برابر با 18 هکتار طراحی شده است و نمایشگاه‌هایی در مورد زندانیان و مراسم اعدام که در این برج برگزار ‌می‌شده است را ‌می‌توانید در آن مشاهده کنید. به طور کلی ‌می‌توان گفت که گردشگران ‌می‌توانند یک روز کامل را برای کاوش و گردشگری در این برج بگذارند.

حمام‌های رو‌می‌و شهر گرجی Bath
شهر تاریخی Bath که به طور کلی به عنوان یک جاذبه گردشگری شناخته ‌می‌شود، یک ایده خوب برای کسانی است که ن‌می‌توانند وقت زیادی را برای بازدید از انگلستان بگذارند. بنابراین ‌می‌توانند تنها از این شهر تاریخی بازدید کنند. بیشتر جذابیت این شهر از 500  ساختمان تاریخی، یک شهر گرجی با خانه‌هایی که توسط گرجستانی‌ها ساخته شده است و تاریخ 2000 ساله رومی‌ها در این شهر است. به طور کلی Bath خانه چشمه‌های آب گرم است و ‌می‌توان گفت که حمام‌های رو‌می‌به همین دلیل بیشتر از 2000 سال دوام آورده اند. این شهر پر است از جاذبه‌های گردشگری که بسیار مورد توجه عموم واقع ‌می‌شوند و شما ‌می‌توانید چند روز رویایی را در آن پشت سر بگذارید. از دیگر جاذبه‌های گردشگری که در شهر Bath ‌می‌توانید از آن‌ها بازدید داشته باشید، دره ایوان، مندپیپ هیلز و نقاطی است که به صورت طبیعی برای شیرجه زدن در رودخانه‌ها ایجاد شده اند.

موزه بریتانیا
در موزه بریتانیا، بیش از 13 میلیون وسیله باستانی نگهداری ‌می‌شود که متعلق به آشور، بابل، مصر، یونان، امپراتوری روم، چین و اروپا ‌می‌باشد. مشهورترین وسیله ای که در این موزه نگهداری ‌می‌شود، یک دستبند متعلق به یونان ‌می‌باشد. البته ‌می‌توان گفت که تعداد وسایل جذاب و مهم در این موزه زیاد است و اگر علاقمند به تاریخ هستید حتما باید از این موزه بازدید داشته باشید. در مجموعه مصر باستان، وسایلی از اکتشاف‌های تاریخی قاهره نگهداری ‌می‌شود که بزرگترین مجموعه مصری خارج از مصر به شمار ‌می‌رود. وسایل نقره از روم باستان مشهور به ملدنهار نیز که در سال 1942 در شهر سوفولک کشف شد در این موزه برای بازدید عموم نگهداری ‌می‌شود.

یورک مینستر و مناطق تاریخی یورکشایر
بیشتر اهمیت یورک مینستر به دلیل وجود دومین کلیسای مهم انگلستان در شهر کانتربری (کلیسای جامع کانتربری) ‌می‌باشد. این مرکز که با خانه‌ها، ساختمان‌ها و کلیساهای قرون وسطایی احاطه شده است و ساختمان‌های مه‌می‌در این منطقه واقع شده است که ‌می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید. همچنین در مرکز شهر یورک ‌می‌توانید از یک موزه قدی‌می‌به نام موزه ملی راه آهن دیدن کنید که یکی از پربازدید ترین جاذبه‌های گردشگری در کشور انگلستان به شمار ‌می‌رود. در بازدید از این مرکز تاریخی ‌می‌توانید به اطراف شهر بروید و از مراتع سرسبز انگلستان لذت ببرید و یا از شهرهای تاریخی دورام و بورلی در این منطقه بازدید کنید که قطعا برای شما جذاب خواهد بود.

باغ وحش چستر
بیش از 11000 نوع حیوان نماینده 400 گونه مختلف در بزرگترین باغ وحش انگلستان با مساحت 125 هکتار نگهداری ‌می‌شوند. این باغ وحش در شهر آپتون و در نزدیکی شهر چستر واقع شده است و یکی از مراکز گردشگری بسیار جذاب برای تما‌می‌خانواده‌ها و گردشگران کشور انگلستان به شمار ‌می‌رود. در این باغ وحش در عین حال که ‌می‌توانید پنگوئن‌ها را از نزدیک بازدید کنید، امکان بازدید از حیوانات گرمسیری و استوایی برای شما فراهم ‌می‌شود و شما ‌می‌توانید با استفاده از یک دستگاه مونوریل در میان این باغ وحش گردش داشته باشید. بازدید از این باغ وحش به خصوص برای خانواده‌ها ‌می‌تواند گزینه ای مناسب باشد و شما ‌می‌توانید به همراه خانواده به بازدید از این باغ وحش در شهر چستر بروید.
اگر ‌می‌خواهید از شهر چستر بازدید داشته باشید، توصیه ‌می‌شود که در خیابان‌های این شهر گشت و گذار کنید. گالری‌های هنری که در آن احداث شده اند ارزش بازدید زیادی دارند و همچنین شما ‌می‌توانید با قدم زدن در خیابان‌های این شهر از ساختمان‌هایی که در قرن 14 میلادی ساخته شده اند بازدید داشته باشید که قطعا ‌می‌تواند برای شما جذاب باشد.

پارک ملی دریاچه
پارک ملی دریاچه که در مساحتی 900 مایلی واقع شده است یکی از مقاصد مورد علاقه در تور انگلستان به شمار ‌می‌رود. این دریاچه که دوازدهمین دریاچه بزرگ در دنیا به شمار ‌می‌رود به دلیل مناطق بکر و دست نخورده به مانند یک تصویر از یک نقاشی است و زیبایی غیر قابل وصفی دارد. بلند ترین کوه انگلستان موسوم به Scafell Pike با 3210 پا ارتفاع در این پارک ملی قرار گرفته است و شهرها و روستاهای جذاب و دیدنی که به صورت انگلیسی سنتی ساخته شده اند مانند Grasmer در کنار این پارک ملی قرار دارند. پیشنهاد ‌می‌شود که در بازدید از این پارک ملی، بر قایق سوار شوید و در این دریاچه گشت و گذاری داشته باشید. این تجربه ‌می‌تواند واقعا لذت بخش باشد.

کلیسای جامع کانتربری
کلیسای جامع کانتربری که از میراث جهانی یونسکو نیز شناخته ‌می‌شود، در قلب شهری به همین نام (کانتربری) قرار گرفته است. اولین اسقف اعظم انگلستان در این مکان به خاک سپرده شده است و به عنوان مهد مسیحیت در انگلستان شناخته ‌می‌شود. داستان این کلیسا از آنجایی شروع ‌می‌شود که سنت آگوستین (اولین اسقف انگلستان) در سال 597 میلادی، آنگلو ساکسون‌های بت پرست را به این مکان آورد و آن‌ها را به دین مسیحیت فراخواند. علاوه بر این کلیسا، مراکز گردشگری و جاذبه‌های توریستی دیگری در این شهر وجود دارد که از کلیسای جامع آن جذاب تر هستند. در شهر کانتربری ‌می‌توانید فرهنگ انگلیسی را از نزدیک ببینید و همچنین ‌می‌توانید از گالری‌های هنری و غیره بازدید داشته باشید. کانتربری مرکز بسیاری از ساختمان‌های قرون وسطایی است و از دیدن آن نباید غافل شوید.

پروژه ایدن
پروژه ایدن را ‌می‌توان به عنوان یکی از پروژه‌های بسیار جذابی دانست که در کشور انگلستان وجود دارد و شما ‌می‌توانید از آن بازدید داشته باشید. این گلخانه عظیم که با استفاده از پوشش بسیار خاصی محافظت ‌می‌شود، محل نگهداری بسیاری از گیاهان از سراسر دنیا است که از جمله آن‌ها ‌می‌توان به گیاهان مدیترانه ای اشاره کرد. این پروژه در محل یک معدن بلا استفاده در شهر کورن وال واقع شده است و تعداد زیادی از گیاهان گرمسیری نیز در این پروژه مورد استفاده قرار دارند. پروژه ایدن میزبان برنامه‌های فرهنگی و موسیقی زیادی است و در خلال بازدید از این پروژه ‌می‌توانید داستان زندگی گیاهان را مورد بررسی قرار دهید.

Cotswolds
کاتس ولدز که یک منطقه 787 مایل مربعی به عنوان ناحیه ای از انگلستان شناخته ‌می‌شود، شامل گلوسترشایر، آکسفوردشایر، ویلتشایر، سامرست، ولچستر و وارویشایر ‌می‌شود و یکی از بهترین مناطق کشور انگلستان برای علاقمندان به ماجراجویی و کاوش کشور انگلستان است. این منطقه که جذابیت‌های طبیعی بسیار زیادی را در خود جای داده است، شامل جنگل‌های راش قدی‌می‌است و همچنین زیبایی آن در قلب شهرهای این منطقه نفوذ کرده است. پیشنهاد ‌می‌شود که در این منطقه به پیاده روی بروید و از جذابیت‌های طبیعی آن لذت ببرید. به طور کلی ‌می‌توان گفت که این منطقه از لحاظ طبیعی ‌می‌تواند یکی از بهترین مناطق انگلستان به شمار رود. یک مسیر ده مایلی پیاده روی که چشم اندازی از دره سورن و Vale Of Sham ‌می‌تواند روز شما را برای گردشگری در انگلستان بسازد.

گالری ملی
گالری ملی به عنوان یکی از بهترین مجموعه‌های کامل از نقاشی به شمار ‌می‌رود که در شهر لندن قرار گرفته است و دومین موزه پر بازدید شهر لندن به حساب ‌می‌آید. این موزه که نقاشی‌های کاملی از سال‌های 1260 تا 1920 را به نمایش ‌می‌گذارد، نمایش دهنده آثار جمع آوری شده از برترین مدارس هلندی و ایتالیایی است که متعلق به قرن‌های 15 و 16میلادی بوده اند. در قسمت گالری که متعلق به آثار ایتالیایی ‌می‌شود ‌می‌توانید نقاشی‌های فاخر از Giotto، Fra Angelico، Tintoretto، Correggio، Botticelli و Veronese را مشاهده کنید. همچنین آثار فاخری از نقاشی‌های میکل آنژ در این گالری نگهداری ‌می‌شوند که قطعا ارزش بازدید بسیار بالایی دارند.
در گالری آلمان و هلند نیز ‌می‌توانید آثاری را از هنرمندانی نظیر دوور، ون دایک، فرانس‌هالس، ورمایر و رامبراند را مشاهده کنید. البته از قرن 18 تا سال 1920 آثاری از اینکرس، دلاکروویس، داومیر، مونه، مانت، دگاس و رنوار به نمایش گذاشته ‌می‌شود که بازدید از آن خالی از لطف نخواهد بود.

قلعه وارویک
قلعه وارویک یکی از جذاب ترین مراکز گردشگری کشور انگلستان خواهد بود که بسیاری از خانواده‌ها از بازدید آن لذت خواهند برد. در این قلعه ‌می‌توانید با زندگی قرون وسطایی انگلستانی بیشتر آشنا شوید. این قلعه که در شهر وارویک و در کنار رودخانه آوون واقع شده است، یکی از جاذبه‌های گردشگری برتر در کشور انگلستان به شمار ‌می‌رود. در محل این قلعه همه ساله بسیاری از جشن‌های فرهنگی و تاریخی انجام ‌می‌شود و گزینه ای مناسب به خصوص در زمان بازدید از شهرهای وارویک، منچستر و لیورپول به شمار ‌می‌رود.

موزه هنرهای مدرن و معاصر Tate Modern
Tate Modern جدید به عنوان یک موزه هنرهای مدرن و معاصر شناخته ‌می‌شود و در ده طبقه در ژوئن 2016 احداث شد. با توجه به تغییراتی که در این سال اجرا شد، به فضای این موزه حدود 60 درصد اضافه شد و تعداد بازدیدکنندگان از این مجموعه حدود یک چهارم افزایش پیدا کرد. این موزه را ‌می‌توان یکی از پر بازدید ترین جاذبه‌های گردشگری در کشور انگلستان دانست. در میان موزه‌های هنر مدرن و معاصر که در دنیا وجود دارند، Tate Modern را ‌می‌توان یکی از کامل ترین مجموعه‌ها دانست که نقاشی، آثار تولید شده از کاغذ، مجسمه سازی، فیلم، اجرای تئاتر و نمایش و سایر اشکال هنر مدرن و معاصر گذاشته شده و ‌می‌توانید بیشتر با زندگی پیکاسو، روچکو، دالی، ماتیس و مودیلیانی اشاره کرد. همچنین ‌می‌توانید یک نمای 360 درجه از شهر لندن، آسمان و فلک را مشاهده کنید. پیشنهاد ‌می‌شود که حتما از این موزه بازدید داشته باشید.

موزه سلطنتی گرینویچ
ک‌می‌پایین تر از Tower Bridge در شهر لندن، پایگاه نیروی دریایی گرینویچ واقع شده است و بزرگترین وسایل دریایی محافظت شده از گذشته در آن نگهداری ‌می‌شود. بازدید از این موزه به خصوص برای علاقمندان به دریانوردی ‌می‌تواند ایده ای جذاب باشد. تعداد بسیار زیادی از قایق‌ها و کشتی‌ها در این موزه نگهداری ‌می‌شود و علاقمندان ‌می‌توانند از آن بازدید داشته باشند. یکی از کشتی‌های مهم که در این موزه نگهداری ‌می‌شود، Cutty Sark نام دارد که به عنوان یک وسیله تجاری میان چین و انگلستان مورد استفاده بوده است. این کشتی در سال 1869 ساخته شده است و یکی از سریع ترین و به روز ترین کشتی‌های عصر خود به شمار ‌می‌رود. شما ‌می‌توانید وارد این کشتی شوید و از نزدیک داخل آن را مورد بررسی قرار دهید. این نمایشگاه بیش از 500 سال سابقه دریانوردی در کشور انگلستان را نمایش ‌می‌دهد و بزرگترین موزه دریایی در دنیا به شمار ‌می‌رود. این موزه در واقع به شما مشخصات نیروی دریایی انگلستان از گذشته دور و زمان ناپلئون را نشان ‌می‌دهد و شما ‌می‌توانید در بازدید از آن بیشتر با انگلستان آشنا شوید. گرینویچ پارک به عنوان یک جاذبه گردشگری شناخته ‌می‌شود که یکی از 15 پارک قدی‌می‌در کشور انگلستان است و کف آن یک میله وجود دارد که کره زمین را به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم بندی ‌می‌کند. شما ‌می‌توانید در این پا یک پایتان را در قسمت شرقی جهان و دیگری را در قسمت غربی جهان بگذارید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.