اخبار گردشگری

پیکاپ ویزا

پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا چیست؟

پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا به معنی فرستادن پاسپورت فرد به سفارت کشوری دیگر جهت چسباندن برچسب ویزا به آن، و بازگشت پاسپورت به دست فرد است. در واقع تمام این مراحل بدون حضور فرد صورت می گیرد، و با هزینه ای کم در مدت زمان کوتاه پاسپورت فرد به همراه برچسب ویزا به وی باز می گردد. تنها حضور فرد به عنوان متقاضی ویزا زمان وقت سفارت است که او به سفارت یکی از کشورهای همسایه جهت ارائه مدارک و انجام انگشت نگاری و مصاحبه مراجعه می کند، و تا زمان اعلام نتیجه ویزا در پرتال سایت رسمی سفارت یا به صورت ایمیل صبر می کند. زمانی که نتیجه ویزا به فرد اعلام می شود، او بایستی به همراه پرینت ایمیل یا جواب در پرتال سایت رسمی سفارت و پاسپورت خود به سفارت جهت دریافت برچسب ویزا مراجعه کند. ولی به دلیل هزینه سفر مجدد متقاضی به کشور همسایه، خدمات پیکاپ ویزا از انکارا ، استانبول ، دبی ، ارمنستان و تفلیس گزینه ای مقرون به صرفه تر است.

ارسال تعداد بسیاری پاسپورت توسط یک نماینده قانونی نیازمند مجوز از پلیس مهاجرت است، و آژانس سمااوج با دارا بودن مجوزهای لازم جهت ارائه خدمات پیکاپ پاسپورت از انکارا ، استانبول ، دبی ، ارمنستان و تفلیس اقدام می نماید.

مراحل درخواست پیکاپ ویزا

مراحل درخواست پیکاپ ویزا شامل ارائه پرینت تاییدیه ویزا از سفارت و پاسپورت به آژانس هواپیمایی سمااوج می باشد. مدارک لازم برای پیکاپ ویزا برای هر نوع ویزا و هر کشور متفاوت است. مدارک لازم پیکاپ ویزای توریستی کانادا شامل پرینت تاییدیه ویزا از پرتال سایت رسمی سفارت یا ایمیل تاییدیه ویزا، پاسپورت و رسید بیو متریک می باشد. مدارک لازم برای ویزای مهاجرتی کانادا شامل 2 قطعه عکس 7*5 به همراه آدرس، تاریخ، مهر و شماره عکاسی و تکمیل صفحه اخر ایمیل سفارت می باشد.

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای توریستی انگلیس شامل پرینت ایمیل تاییدیه سفارت انگلیس، پاسپورت، وکالتنامه و رسید بارکد دار از سفارت انگلیس می باشد.

مدارک لازم برای ویزای توریستی آمریکا شامل برگ DS160، پاسپورت، برگه وقت سفارت امریکا، شناسنامه، وکالتنامه محضری، نام کاربری و رمز عبور حساب کاربری پرتال سفارت امریکا و ایمیل تاییدیه سفارت امریکا می باشد. برای ویزای اقامتی امریکا علاوه بر مدارک فوق بایستی برگ case number و برگ پست منتخب بایستی تهیه گردد، و برای ویزای دانشجویی آمریکا نیز علاوه بر مدارک فوق بایستی برگ DS160، برگ وقت سفارت امریکا و فرم DS2019 یا 120 تهیه گردد.

مراحل اخذ ویزا و پیکاپ ویزا

پیکاپ ویزا آخرین مرحله از سلسله مراحل فرایند اخذ ویزا می باشد. زمانی که شخصی جهت اخذ ویزای کشوری اقدام می نماید، اولین مرحله آن گرفتن وقت سفارت کشور مورد نظر، تکمیل فرم درخواست ویزا و تهیه مدارک مورد نیاز برای ویزای آن کشور است. اگر کشور مورد نظر داخل ایران سفارت داشت، متقاضی می تواند مراحل اخذ ویزا را در کشور خود دنبال نماید. ولی چنانچه کشور مورد نظر داخل ایران سفارت نداشت (مانند کشورهای کانادا و آمریکا)، متقاضی می بایست جهت اخذ ویزا به یکی از سفارت های کشور مورد نظر در یکی از کشورهای همسایه (معمولا ترکیه، امارات و ارمنستان) مراجعه نماید.

سفارت انگلیس در تهران نیز به علت کمبود نیرو و امکانات در وقت دهی سفارت محدودیت دارد، لذا برخی متقاضیان ویزای انگلیس می بایست جهت اخذ ویزای انگلیس به سفارت انگلیس در انکارا ، استانبول ، دبی ، ابوظبی و ایروان مراجعه نمایند. زمانی که ویزای متقاضی صادر می گردد متقاضی می بایست مجددا به کشور همسایه مراجعه کند که ویزای خود را تحویل بگیرد. در این شرایط پیکاپ ویزا ( پیکاپ پاسپورت ) توسط یک نماینده قانونی گزینه ای مقرون به صرفه تر خواهد بود.

مدارک لازم برای پیکاپ ویزا با آژانس هواپیمایی سمااوج برای هر کشور متفاوت است، که کمی پایین تر به لیست مدارک لازم بر اساس کشور و همچنین تعرفه پیکاپ ویزا اشاره شده است.

پیکاپ ویزا از آنکارا

پیکاپ ویزا از آنکارا برای ویزای کانادا ، انگلیس و امریکا توسط پروازهای مخصوص پیکاپ ویزا انجام می پذیرد. پیکاپ ویزای کانادا از آنکارا در روزهای یکشنبه ، سه شنبه و پنجشنبه، و پیکاپ ویزای انگلیس و امریکا از انکارا در روزهای یکشنبه ، سه شنبه و جمعه انجام پذیر است. هزینه پیکاپ ویزا از انکارا و مدت زمان پیکاپ ویزا از انکارا بر اساس کشور متفاوت است. لیست تعرفه پیکاپ ویزا از انکارا به شرح ذیل می باشد:

هزینه پیکاپ ویزای کانادا از انکارا

هزینه پیکاپ ویزای امریکا از انکارا

هزینه پیکاپ ویزای انگلیس از انکارا

مدت زمان پیکاپ پاسپورت از انکارا حدود 2 هفته کاری به طول خواهد انجامید.

پیکاپ ویزا از ارمنستان

پیکاپ ویزا از ارمنستان برای ویزای انگلیس و امریکا از طریق ارسال پاسپورت توسط پرواز هواپیما امکان پذیر می باشد. پیکاپ ویزای انگلیس از ارمنستان در روزهای جمعه، و پیکاپ ویزای امریکا از ارمنستان در روزهای سه شنبه انجام می پذیرد. سفارت امریکا و سفارت انگلیس در ارمنستان در شهر ایروان قرار دارد. هزینه پیکاپ ویزا از ایروان به شرح ذیل می باشد:

هزینه پیکاپ ویزای امریکا از ارمنستان

هزینه پیکاپ ویزای انگلیس از ارمنستان

مدت زمان پیکاپ پاسپورت از ارمنستان حدود 2 هفته کاری به طول خواهد انجامید.

پیکاپ ویزا از دبی

پیکاپ ویزا از دبی برای ویزای کانادا ، انگلیس و امریکا هر روز از طریق ارسال پاسپورت توسط پست انجام می پذیرد. هزینه پیکاپ ویزا از دبی به شرح ذیل می باشد:

هزینه پیکاپ ویزای کانادا از دبی

هزینه پیکاپ ویزای امریکا از دبی

هزینه پیکاپ ویزای انگلیس از دبی

مدت زمان پیکاپ ویزا از دبی حدود 2 هفته به طول خواهد انجامید. البته در زمان های خلوت تر ممکن است پیکاپ ویزا در زمان کوتاه تری انجام پذیرد.

پیکاپ ویزا از استانبول

پیکاپ ویزا از استانبول برای ویزای انگلیس انجام پذیر است. پیکاپ ویزای انگلیس از استانبول در روزهای یکشنبه ، سه شنبه و جمعه توسط پروازهای مخصوص پیکاپ پاسپورت (پیکاپ ویزا) انجام می پذیرد. هزینه پیکاپ ویزا از استانبول به شرح ذیل می باشد:

قیمت پیکاپ ویزای انگلیس از استانبول

مدت زمان پیکاپ ویزا از استانبول حدود 2 هفته کاری می باشد.

پیکاپ ویزا از ابوظبی

پیکاپ ویزا از ابوظبی برای ویزای کانادا ، انگلیس و امریکا هر روز از طریق ارسال پاسپورت توسط پست انجام می پذیرد. هزینه پیکاپ پاسپورت از ابوظبی نسبت به پیکاپ از دبی بالاتر است، و به شرح ذیل می باشد:

هزینه پیکاپ ویزای کانادا از ابوظبی

هزینه پیکاپ ویزای امریکا از ابوظبی

هزینه پیکاپ ویزای انگلیس از ابوظبی

مدت زمان پیکاپ ویزا از ابوظبی حدود 2 هفته به طول خواهد انجامید. البته در زمان های خلوت تر ممکن است پیکاپ ویزا در زمان کوتاه تری انجام پذیرد.

پیکاپ ویزای کانادا به چه صورت است؟
پیکاپ ویزای کانادا از انکارا ، استانبول و دبی توسط نماینده قانونی ( آژانس هواپیمایی سمااوج) امکان پذیر است. پیکاپ ویزا از انکارا در روزهای یکشنبه، سه شنبه و پنجشنبه توسط پرواز های مخصوص پیکاپ انجام می پذیرد. پیکاپ ویزا از دبی نیز هر روز از طریق ارسال پاسپورت توسط پست انجام پذیر است.

مدارک لازم برای پیکاپ ویزا کانادا

پرینت تاییدیه ویزا از پرتال سایت رسمی سفارت یا ایمیل تاییدیه ویزا
پاسپورت
رسید بیو متریک
مدارک لازم برای ویزای مهاجرتی شامل 2 قطعه عکس 7*5 به همراه آدرس ، تاریخ ، مهر و شماره عکاسی و تکمیل صفحه اخر ایمیلی که از سفارت دریافت شده است.

مدت زمان لازم برای پیکاپ ویزای کانادا

مدت زمان لازم برای پیکاپ ویزای کانادا از انکارا و دبی حدود 2 هفته خواهد بود. البته در زمان های خلوت ممکن است پیکاپ ویزای کانادا در زمان کوتاه تری انجام پذیرد. پس از بازگشت پاسپورت به آژانس سمااوج ، متقاضی می بایست پاسپورت خود به همراه برچسب ویزا را در آژانس هواپیمایی سمااوج تحویل بگیرد.

قیمت پیکاپ ویزای کانادا چگونه است؟

قیمت پیکاپ ویزای کانادا از انکارا

قیمت پیکاپ ویزای کانادا از دبی

قیمت پیکاپ ویزای کانادا از ابوظبی

پیکاپ پاسپورت آمریکا به چه صورت است؟

پیکاپ پاسپورت آمریکا یا پیکاپ ویزای امریکا از انکارا ، استانبول ، دبی و ارمنستان انجام پذیر است. پیکاپ ویزای امریکا از انکارا و استانبول در روزهای یک شنبه ، سه شنبه و جمعه توسط پروازهای مخصوص پیکاپ ویزا انجام می پذیرد. خدمات پیکاپ ویزا از دبی و ابوظبی نیز هر روز از طریق ارسال پاسپورت توسط پست انجام پذیر است. خدمات پیکاپ ویزای امریکا از ارمنستان نیز از سریق ارسال پاسپورت در روزهای سه شنبه انجام می پذیرد.

مدت زمان لازم برای پیکاپ ویزای آمریکا

مدت زمان لازم برای پیکاپ ویزای آمریکا از انکارا و استانبول حدود 2 هفته و از دبی و ابوظبی حدود 3 هفته خواهد بود. مدت زمان پیکاپ ویزای کانادا از ارمنستان نیز حدود 2 هفته به طول خواهد انجامید. البته در زمان های خلوت ممکن است پیکاپ ویزای امریکا در زمان کوتاه تری انجام پذیرد. مدارک لازم برای پیکاپ ویزای امریکا از انکارا ، استانبول ، دبی ، ابوظبی و ارمنستان به شرح ذیل می باشد.

 

مدارک لازم برای پیکاپ ویزا امریکا

مدارک لازم برای پیکاپ ویزا امریکا ( ویزای توریستی )

برگ DS160
پاسپورت
برگه وقت سفارت امریکا
شناسنامه
وکالتنامه محضری
نام کاربری و رمز عبور حساب کاربری پرتال سفارت امریکا
ایمیل تاییدیه سفارت امریکا
مدارک لازم برای پیکاپ ویزای امریکا ( ویزای اقامتی )

برگ case number
پاسپورت
برگ پست منتخب
شناسنامه
نام کاربری و رمز عبور حساب کاربری پرتال سفارت امریکا
وکالتنامه محضری
مدارک لازم پیکاپ ویزای آمریکا ( ویزای دانشجویی امریکا )

برگ DS160
پاسپورت
برگ وقت سفارت امریکا
شناسنامه
وکالتنامه محضری
ایمیل تاییدیه سفارت امریکا
نام کاربری و رمز عبور حساب کاربری پرتال سفارت امریکا
فرم DS2019 یا 120

قیمت پیکاپ ویزای آمریکا چگونه است؟

قیمت پیکاپ ویزای امریکا از انکارا

قیمت پیکاپ ویزای امریکا از دبی

قیمت پیکاپ ویزای امریکا از ارمنستان

قیمت پیکاپ ویزای امریکا از ابوظبی

 

پیکاپ پاسپورت انگلیس به چه صورت است؟

پیکاپ پاسپورت انگلیس یا پیکاپ ویزای انگلیس از انکارا ، استانبول ، دبی ، ابوظبی و ارمنستان انجام پذیر است. سفارت انگلیس در تهران دارای نیروی محدودی است، لذا برخی متقاضیان می بایست جهت گرفتن وقت سفارت از انکارا ، استانبول ، دبی ، ابوظبی و ارمنستان اقدام نمایند. پیکاپ ویزای انگلیس از ترکیه در روزهای یکشنبه ، سه شنبه و جمعه توسط پروازهای مخصوص پیکاپ ویزا از ترکیه انجام می پذیرد. پیکاپ ویزای انگلیس از دبی و ابوظبی نیز هر روز از طریق ارسال پاسپورت توسط پست انجام پذیر است. پیکاپ ویزای انگلیس از ارمنستان ( ایروان ) نیز در روزهای جمعه انجام می پذیرد.

مدت زمان لازم برای پیکاپ ویزای انگلیس

مدت زمان لازم برای پیکاپ ویزای انگلیس از انکارا ، استانبول و ارمنستان حدود 2 هفته، و مدت زمان پیکاپ ویزای انگلیس از دبی و ابوظبی حدود 3 هفته به طول خواهد انجامید. البته در زمان های خلوت ممکن است پیکاپ ویزای انگلیس در زمان کوتاه تری انجام پذیرد.

مدارک لازم برای پیکاپ ویزا انگلیس

پرینت ایمیل تاییدیه سفارت انگلیس
پاسپورت
وکالتنامه
رسید بارکد دار از سفارت انگلیس

قیمت پیکاپ ویزای انگلیس چگونه است؟

قیمت پیکاپ ویزای انگلیس از انکارا

قیمت پیکاپ ویزای انگلیس از استانبول

قیمت پیکاپ ویزای انگلیس از دبی

قیمت پیکاپ ویزای انگلیس از ارمنستان

قیمت پیکاپ ویزای انگلیس از ابوظبی

چرا پیکاپ ویزا با آژانس هواپیمایی سمااوج

پیکاپ ویزا یا به عبارتی حمل تعداد بسیار زیادی پاسپورت با یک پرواز و ارسال آن به سفارت کشور مورد نظر نیاز به اخذ مجوزهای لازم دارد. اژانس هواپیمایی سمااوج با سال ها تجربه در زمینه خدمات ویزا آماده ارائه خدمات پیکاپ ویزا به کشورهای ترکیه، امارات و ارمنستان می باشد. فرایند ارسال پاسپورت به کشور همسایه، چسباندن برچسب ویزا و مهر آن و بازگشت پاسپورت به آژانس سمااوج با امنیت کامل انجام می شود، و تا کنون هیچ مورد مفقودی یا آسیب به پاسپورت در آژانس سمااوج وجود نداشته است.

خدمات ویزا آژانس هواپیمایی سمااوج

شامل اخذ ویزای کانادا ، اخذ ویزای شینگن ، اخذ ویزای انگلیس ، رفع ریجکتی ویزای کانادا ، رفع ریجکتی ویزای شینگن ، رفع ریجکتی ویزای انگلیس ، وقت سفارت کانادا ، انگلیس و کشورهای شینگن ، تکمیل فرم ویزای کانادا ، انگلیس و شینگن ، ارائه مشاوره درباره تهیه نوع مدارک ( میزان گردش و تمکن مالی و … ) ، ارائه توصیه های لازم و بایدها و نبایدها در روز وقت سفارت ( انگشت نگاری و مصاحبه ) ، پیگیری ویزای کانادا ، شینگن و انگلیس، پیکاپ پاسپورت ( پیکاپ ویزا از آنکارا ، استانبول ، دبی ، ابوظبی و ایروان )، رزرو بلیط هواپیما و رزرو هتل می باشد. متقاضیان محترم هر یک از خدمات ویزا می توانند جهت مشاوره رایگان با کاشناسان آژانس هواپیمایی سمااوج تماس حاصل فرمایند.

شماره آژانس هواپیمایی سمااوج:

02122018009

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه