اخبار گردشگری

ویزا چین

ویزا چین

ویزا چین به شما اجازۀ ورود و خروج به خاک کشور چین را می‌دهد اگر شما قصد سفر به کشور چین، زندگی در کشور چین، تحصیل در کشور چین، کار در کشور چین یامهاجرت به کشور چین را دارید، باید ویزای چین را دریافت کنید. در واقع برای ورود به کشور چین باید ویزای این کشور را بگیرید اما هدف شما از سفر به چین مشخص میکند که چه نوع ویزایی باید بگیرید. شما با اخذ ویزای تجاری چین میتوانید بدون محدودیت به همه شهرهای چین سفر کنید اما چنانچه از ویزای توریستی گروهی استفاده کنید محدودیت خواهید داشت. با توجه به شرایط کنونی ویزای چین پیشنهاد ما به شما ویزای تجاری چین میباشد. ویزای تجاری چین ویزای نوع M میباشد. این نوع ویزا سه ماه اعتبار دارد و با توجه به نظر سفارت چین و دعوتنامه تجاری که ارایه میدهید بین 15 تا 60 روز اقامت میتواند داشته باشد.

هزینه ویزای چین چقدر است؟

چند نوع ویزای چین وجود دارد که می‌توانید نسبت به شرایطتان یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. شاید برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید و چند ماه قبل از سفر مدارکتان را به سفارت ارسال کرده‌اید، در این‌صورت نیاز به ویزای عادی دارید که هزینه صندوق سفارت چین 100 دلار آمریکا میباشد. دو نوع ویزای دیگر هم وجود دارد که آن‌ها عبارتند از ویزای فوری چین و ویزای خیلی فوری که اگر می‌خواهید خیلی سریع ویزایتان آماده شود، درخواست ویزای فوری یا خیلی فوری را به سفارت چین ارسال کنید تا در مدت کمتری به درخواست شما رسیدگی شود.

ویزای تجاری چین

ویزای تجاری چین با اخذ دعوتنامه تجاری

ویزای تجاری فوری
اخذ دعوتنامه تضمینی تجاری چین
ویزای توریستی چین

ویزای تجاری چین :

چه مدارکی برای ویزای تجاری چین نیاز دارم؟

اصل گذرنامه با شش ماه اعتبار
اصل گذرنامه دارای بیش از شش ماه اعتبار از تاریخ شروع سفر باشد. دقت کنید حتما دو صفحه خالی متوالی در گذرنامه وجود داشته باشد.
دعوتنامه از شرکت تجاری در چین
دعوتنامه‌ ها به دو صورت صادر میشود : دعوتنامه بارکددار به نام (TE) که همان دعوتنامه‌های دولتی است نوع دیگر دعوتنامه هایی که بر اساس لایسنس شرکت یا همان جواز کسب شرکت صادر می‌شود. هر دو این دعوتنامه‌ها باید از سوی شرکت دعوت کننده خطاب به سفارت چین صادر گردد.
عکس 6*4 سانتی‌متر (2 قطعه)
عکس جدید ، رنگی ، تمام رخ و از روبرو با پس زمینه سفید گرفته شده و سر و شانه‌ها بطور کامل در تصویر مشخص باشند، هرگونه کلاه یا سرپوش مورد تائید نیست (اگر شال یا روسری بدلایل مذهبی به سر داشته باشید مشکلی ایجاد نخواهد کرد.)
تکمیل فرم مشخصات فردی (توسط متقاضی)
این فرم به طور کامل توسط مسافر تکمیل خواهد شد.
تمکن مالی بالای 8000 دلار
ارائه تمکن مالی برای افرادی که با دعوتنامه دولتی اقدام میکنند الزامی نیست.

برای اطلاع از هزینه اخذ ویزای چین با کارشناسان مجرب سما اوج خاورمیانه تماس بگیرید.

ویزای توریستی چین:

چه مدارکی برای ویزای چین (ویزای توریستی چین) نیاز دارم؟

ویزای توریستی برای کسانی است که با هدف گردشگری وارد چین می‌شوند. بنابراین این نوع ویزا به مسافر اجازه‌ کار یا اقامت بیشتر از مدت زمان اعتبار ویزا نمی‌دهد. ویزای توریستی چین از طریق سفارت جمهوری خلق چین در تهران به صورت گروه‌های 5 نفره صادر می‌شود.

برای گرفتن ویزای توریستی چین لازم است مدارک زیر را آماده کنید:

اصل گذرنامه با شش ماه اعتبار
گذرنامه باید دارای بیش از شش ماه اعتبار از تاریخ شروع سفر باشد. دقت کنید حتما دو صفحه خالی متوالی در گذرنامه وجود داشته باشد.
عکس 6*4 سانتی‌متر (2 قطعه)
عکس جدید، رنگی و تمام رخ باشد و از روبرو با پس زمینه سفید گرفته شده و سر و شانه‌ها بطور کامل در تصویر مشخص باشند، هرگونه کلاه یا سرپوش مورد تائید نیست (اگر شال یا روسری بدلایل مذهبی به سر داشته باشید مشکلی ایجاد نخواهد کرد.)
گواهی تمکن مالی بیش از 5000 دلار
گواهی تمکن مالی برای هر نفر حداقل 5000 دلار می باشد و باید به زبان انگلیسی از بانک دریافت شود، توجه داشته باید که مبلغ درج شده در این گواهی باید به دلار مشخص شده باشد.
تکمیل فرم مشخصات فردی (توسط متقاضی)
این فرم به طور کامل توسط مسافر تکمیل خواهد شد.
دعوتنامه توریستی
این دعوتنامه توسط آژانس برای مسافر تهیه می‌شود و جزو مدارک تحویل سفارت داده خواهد شد.

برای اطلاع از هزینه اخذ ویزای چین با کارشناسان مجرب سما اوج خاورمیانه تماس بگیرید.

وقت فوری سفارت چین :

برای گرفتن اولین وقت سفارت چین با کارشناسان سما اوج تماس بگیرید . گاهی اوقات مخصوصا در زمان برگزاری نمایشگاه های چین مسافران برای گرفتن وقت سفارت چین به مشکل برخورد میکنند. شرکت فصل پاییزی سفر به شما در گرفتن وقت عادی و فوری سفارت چین به شما بهترین خدمات را ارایه میدهد برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید. مسافرینی که درخواست وقت فوری سفارت چین دارند ما در بازه زمانی یک تا سه روز کاری به آنها وقت سفارت میدهیم که در کمترین زمان ممکن موفق به اخذ ویزا شوند.

باتوجه به اینکه شرایط و قیمت ویزای چین دایما تغییر میکند برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

انواع مختلف ویزای چین

ویزای C: ویزای خدمه چین

این ویزا مخصوص خدمه و کارکنان شرکت‌های هواپیمایی، راه آهن، قطار و کشتی کشور چین است. برای دریافت این ویزا باید مدارک تائید شده و معتبر توسط خطوط هوایی خارجی، شرکت‌های حمل و نقل و یا دعوت‌نامه صادر شده توسط سازمان‌های مربوطه در چین داشته باشید. مدت اقامت معمول برای این ویزا 7 تا 10 روز است. اگر به اقامت بیش از 10 روز نیاز دارید، باید به طور خاص در فرم درخواست ویزا ذکر کنید که توسط کنسولگری تائید شود.

ویزای D:

ویزای اقامت دائم چین

ویزای F: ویزای بازدید‌کننده چین (بازدید از فعالیت‌های دانشگاهی، فرهنگی، علمی و غیر تجاری)

این ویزا برای کسانی که برای سخنرانی، مبادلات علمی، فناوری و فرهنگی، تورهای مطالعاتی و … به کشور چین دعوت شده‌اند، صادر می‌شود. برای دریافت این ویزا باید دعوت‌نامه‌ای که توسط سازمان‌ها یا شهروندان چین صادر شده است، داشته باشید. به‌طور معمول مدت اقامت ویزای F چین 30 روز است. به این معنی که از تاریخ ورود می‌توانید حداکثر 30 روز اقامت داشته باشید. در صورت نیاز به مدت طولانی‌تر، آن را به وضوح در فرم درخواست خود اضافه کنید. سفارت ممکن است مدت اقامت را با توجه به نیاز شما تمدید کند.

ویزای G: ویزای ترانزیت چین

این ویزا برای خارجی‌هایی که برای ترانزیت به کشوری دیگر، از کشور چین عبور می‌کنند، صادر می‌شود. برای دریافت این ویزا باید بلیط معتبر ترانزیت وابسته به قطار، هواپیما یا کشتی بین‌المللی از طریق چین داشته باشید. اعتبار این ویزا سه ماه است و حداکثر مدت مجاز اقامت 7 الی 10 روز است.

ویزای J1: ویزای روزنامه‌نگاری چین (برای روزنامه‌نگاران خارجی مقیم در چین)

این ویزا برای روزنامه‌نگارانی که برای فعالیت کاری طولانی‌مدت به کشور چین می‌آیند، صادر می‌شود. برای دریافت این ویزا باید اعلان‌های صادرشده توسط بخش اطلاعات وزارت خارجه چین و نامه‌های رسمی از کارفرمای متقاضی داشته باشید. اعتبار این ویزا تا 30 روز بعد از ورود فرد به کشور چین است و در این مدت باید نسبت به دریافت اقامت موقت که تا پنج سال امکان‌پذیر است، اقدام کنید.

ویزای J2: ویزای روزنامه‌نگاری چین (روزنامه‌نگاران خارجی که برای پوشش خبری موقت از چین بازدید می‌کنند)

این ویزا برای روزنامه‌نگارانی که جهت فعالیت کاری کوتاه‌مدت‌ به کشور چین می‌آیند، صادر می‌شود. برای دریافت این ویزا باید اعلان‌های صادرشده توسط بخش اطلاعات وزارت خارجه چین یا سایر مقامات چینی و نامه‌های رسمی از کارفرمای متقاضی به همراه داشته باشید. دارنده این ویزا، باید حداکثر 90 الی 180 روز از تاریخ صدور وارد چین شود، در غیر این صورت ویزا منقضی شده و باطل است.

ویزای L: ویزای توریستی چین

ویزای توریستی چین برای افراد خارجی که قصد بازدید از کشور چین را دارند، صادر می‌شود. برای دریافت این ویزا باید بلیت رفت‌ و آمد سفر به چین و برگه‌ رزرو هتل را ارائه دهید. در صورتی‌که دعوت‌نامه دارید، باید برگه دعوت‌نامه و کپی پاسپورت، کپی گواهی شناسایی و اجازه اقامت دعوت‌کننده را داشته باشید. در بیشتر مواقع مدت اقامت افراد با ویزای L حدود 30 روز است.

ویزای M: ویزای تجاری بازرگانی چین

این ویزا برای افراد خارجی که قصد تجارت و بیزینس در کشور چین را دارند، صادر می‌شود. برای دریافت این ویزا باید دعوت‌نامه از شخصی که در چین اقامت دارد داشته باشید. به طور معمول اعتبار این ویزا حدود سه ماه است در حالی که مدت مجاز اقامت 30 روز است و با توجه به موارد شخصی متقاضیان می‌تواند طولانی‌تر باشد.

ویزای Q1: ویزای پیوست خانواده چین

این ویزا برای افرادی است که اقوام درجه یک آن‌ها در چین زندگی می‌کنند و آن‌ها برای دید و بازدید از آن‌ها باید به چین سفر کنند و بیش از 180 روز در چین اقامت دارند. برای دریافت این ویزا باید نامه دعوت‌نامه از اقوام خود در چین را همراه یک نسخه از کپی شناسنامه شخصی و مجوز اقامت دائم چین اقوام و اصل و کپی مدارک خویشاوندی همراه، ارائه بدهید. 30 روز بعد از ورود به کشور چین باید نسبت به دریافت اقامت موقت اقدام کنید. اعتبار اقامت موقت می‌تواند بین یک تا سه سال متغیر باشد.

ویزای Q2: ویزای بازدید خانواده چین

این ویزا برای کسانی است که خانوادۀ درجه یک آن‌ها در چین اقامت دارند و افراد برای بازدید از آن‌ها به چین سفر می‌کنند و کمتر از 180 روز در چین اقامت دارند. برای دریافت این ویزا باید نامه دعوت‌نامه از اقوام خود در چین را به همراه یک نسخه از کپی شناسنامه شخصی و مجوز اقامت دائم چین اقوام و اصل و کپی مدارک خویشاوندی را همراه داشته باشید. اعتبار این ویزا 30 الی 180 روز است و دارندگان ویزا تا مدت مذکور در ویزا می‌توانند در چین بمانند.

ویزای R: ویزای استعدادهای حرفه‌ای چین

این ویزا برای افراد با استعدادهای درخشان و پرسنل حرفه‌ای و با مهارت که کشور چین در حرفه‌ای خاص به این افراد نیازمند است، صادر می‌شود. برای دریافت کردن این ویزا باید نامه تأیید استعدادهای خارجی سطح بالا از دفتر امور کارشناسان خارجی سطح استان چین را بگیرید. معمولاً آن‌ها می‌توانند با اعتبار پنج یا ده سال یک ویزای استعدادی چند بار ورود دریافت کنند و همسر و فرزندان خردسال آن‌ها می‌توانند ویزای نسبی را که در اکثر موارد به نوع S2 اشاره دارد، با اعتبار یکسان دریافت کنند. مدت زمان هر اقامت می تواند تا 180 روز ادامه داشته باشد.

ویزای S1 چین

این ویزا برای اعضای خانواده اتباع خارجی که در چین کار و یا تحصیل می‌کنند، (در صورتی‌که اعضای خانواده قصد اقامت در کشور چین به مدت کمتراز ۱۸۰ روز را داشته باشند) صادر می‌شود. همچنین برای افرادی که به منظور کارهای شخصی (درمان پزشکی، شکایت، میراث، فرزند‌خواندگی) و اقامت کمتر از 180 روز به کشور چین سفر کنند، صادر می‌شود. برای دریافت این ویزا باید مدارک ذکر شده را داشته باشید: دعوت‌نامه از بستگان در چین، کپی گذرنامه شخصی خود، اجازه اقامت برای بیگانگان و اصل و کپی مدارک خویشاوندی.

ویزای S2 چین

این ویزا برای اعضای خانواده اتباع خارجی که در چین کار و یا تحصیل می‌کنند، صادر می‌شود (در صورتی‌که اعضای خانواده قصد اقامت در کشور چین به مدت بیشتر از 180 روز را داشته باشند). علاوه بر این برای افرادی که برای کارهای شخصی (درمان پزشکی، شکایت، میراث، فرزند‌خواندگی) و اقامت بیش از 180 روز به کشور چین سفر کنند، صادر می‌شود. برای دریافت این ویزا باید مدارک زیر را داشته باشید: نامه‌ دعوت از بستگان در چین، کپی گذرنامه شخصی خود، اجازه اقامت برای بیگانگان و اصل و کپی مدارک خویشاوندی. کسی که ویزای S2 چین را دریافت می‌کند، 30 روز بعد از ورود به کشور چین باید نسبت به اقامت موقت اقدام کند. اعتبار این ویزا بستگی به مدت اقامت موقت دارد.

ویزای X1: ویزای تحصیل در چین برای بیش‌ از ۱۸۰ روز

این ویزا برای دانشجویانی که برای طی کردن دورۀ تحصیلی و یا کلاس‌های بلندمدت به چین سفر می‌کنند، صادر می‌شود. برای دریافت این ویزا باید اصل و کپی اعلامیه پذیرش از چین را داشته باشید. اعتبار این ویزا 90 روز بعد از تاریخ صدور است. دانشجویان طی 90 روز بعد از ورود به کشور چین باید نسبت به دریافت اقامت موقت، اقدام کنند.

ویزای X2: ویزای تحصیل در چین برای کم‌تر از ۱۸۰ روز

این ویزا برای دانشجویانی که برای گذراندن دوره تحصیلی و یا کلاس‌های کوتاه مدت به چین سفر می‌کنند، صادر می‌شود. برای دریافت این ویزا باید اصل و کپی اعلامیه پذیرش از چین را داشته باشید. اعتبار این ویزا 90 روز بعد از تاریخ صدور است.

ویزای Z ویزای کاری چین

ویزای کار چین یا ویزای Z برای خارجیانی صادر می‌شود که برای یک پیشنهاد شغلی با حقوق یا به منظور اجرای برنامه‌های تفریحی تجاری در چین به این کشور می‌روند. اعتبار ویزای Z، 30 روز بعد از ورود است. در این مدت فرد باید با کارفرما قرارداد ببندد و برای دریافت اقامت چین اقدام کند. مدت اقامت بر اساس مدت اقامت موقت تعیین می‌شود.

اگر شما به دسته های زیر تعلق دارید، باید نسبت به دریافت ویزای Z اقدام کنید:

افرادی که برای پشتیبانی فنی، تحقیق و توسعه، مدیریت یا مشاوره و هرگونه فعالیت تجاری به کشور چین سفر می‌کنند و اقامت کم‌‌تر از 90 روز در چین دارند.
افرادی که برای تولید فیلم (شامل تبلیغات و مستند)، نمایش‌های مد (از جمله مدل ماشین ، تبلیغات هواپیما و غیره) به چین سفر می‌کنند.
افرادی که برای اجرای سرگرمی و نمایش به چین سفر می‌کنند.
مربیان و ورزشکارانی که برای کارآموزی یا دوره ورزشی به منظور استخدام در کشور چین به این کشور سفر می‌کنند.

اعتبار ویزاهای چین

اعتبار انواع ویزاهای چین معمولا بین 3 ماه، 6 ماه، 1 سال و گاهی حتی 10 سال متغیر است. ویزا با اختیار دولت چین صادر می‌شود و بنابراین هیچ تضمینی برای صدور ویزا یا اعتبار، تعداد ورودی‌های مجاز یا مدت اقامت وجود ندارد.

مطابق آخرین بروز رسانی از امروز 26 شهریور 1402، فرایند انگشت نگاری/چهره نگاری (Biometric) از ویزای گروهی چین حذف گردید و مسافرینی که از این پس متقاضی سفر به چین با این نوع ویزا هستند، نیازی به حضور در سفارت ندارند و آژانس امکان اخذ ویزا بدون حضور مسافرین برای این نوع ویزا را دارد.

دستورالعمل پر کردن فرم اصلی فرم درخواست ویزا جمهوری خلق چین (فرم V.2012A)

(لطفا فرم درخواست را به طور کامل و واقعی پر کنید)

قسمت اول

1.1 لطفا نام خارجی را در گذرنامه خود وارد کرده و نام و نام خانوادگی را جدا کنید.

1.2 لطفا جنسیت خود را انتخاب کنید.

1.3 لطفاً نام چینی خود را وارد کنید (در صورت وجود، لطفاً آن را با حروف چینی پر کنید).

1.4 لطفا نام مستعار یا نام قبلی خود را وارد کنید.

1.5 لطفا نام خود را به زبان مادری خود وارد کنید.

1.6 لطفاً ملیت را در گذرنامه خود وارد کنید.

1.7 لطفا ملیت خود را وارد کنید.

1.8 لطفاً ملیت های دیگری را که دارید وارد کنید.

1.9 لطفا تاریخ تولد خود را وارد کنید.

1.10 لطفا نام محل تولد خود (کشور، استان / شهر) را وارد کنید.

1.11 لطفا شماره شناسه محلی خود را (در صورت وجود) وارد کنید.

1.12 لطفا وضعیت تاهل خود را انتخاب کنید.

1.13 لطفاً شغل فعلی خود را انتخاب کنید. انتخاب های متعدد در دسترس است. اگر شغل شما در لیست نیست، لطفا جزئیات بیشتری را ارائه دهید.

1.14 لطفاً نوع پاسپورتی را که در هنگام درخواست ویزا دارید انتخاب کنید. اگر مدرک سفری غیر از پاسپورت دارید، لطفاً جزئیات بیشتری را ارائه دهید.

1.15 لطفاً شماره گذرنامه ای را که هنگام درخواست ویزا دارید وارد کنید.

1.16 لطفا تاریخ صدور پاسپورت خود را وارد کنید.

1.17 لطفاً محل صدور پاسپورت خود (استان / شهر و کشور) را پر کنید.

1.18 لطفا تاریخ انقضای پاسپورت خود را وارد کنید.

1.19 لطفاً انتخاب کنید که آیا نیاز به درخواست خدمات سریع دارید یا خیر.

قسمت دوم

2.1 لطفا دلیل اصلی سفر خود به چین را انتخاب کنید. اگر دلیل سفر شما به چین ذکر نشده است، لطفاً جزئیات بیشتری ارائه دهید.

2.2 لطفاً تعداد دفعاتی که با ویزای خود از چین بازدید می کنید را انتخاب کنید. ویزا معمولا از تاریخ درخواست معتبر است.

2.3 لطفاً تاریخ اولین ورود خود به چین را وارد کنید.

2.4 لطفاً بیشترین تعداد روزهای اقامت مجرد خود را در چین پر کنید. اگر قصد دارید بیش از دو بار بمانید، لطفا بیشترین تعداد روزهای اقامت را پر کنید. 2.5 لطفاً آدرس محل سکونت و شماره تماس خود را در سفر خود به چین به ترتیب زمانی وارد کنید.

2.6 لطفاً انتخاب کنید چه کسی هزینه سفر شما به چین و از چین و در طول اقامت شما در چین را پرداخت خواهد کرد.

2.7 لطفاً مشخص کنید که آیا در طول اقامت خود در چین بیمه درمانی دارید؟ در صورت پاسخ مثبت لطفا نام شرکت بیمه و شماره حساب بیمه خود را وارد نمایید.

2.8 لطفاً نام، آدرس و شماره تلفن واحدی که شما را در چین دعوت می کند و با شما تماس می گیرد را وارد کنید.

2.9 لطفا نام، آدرس و شماره تلفن بستگان، دوستان و افراد تماس خود در چین را وارد کنید.

قسمت سوم

3.1 لطفا آدرس پستی خانه فعلی خود را وارد کنید.

3.2 لطفا شماره تلفن منزل خود را وارد کنید.

3.3 لطفا شماره تلفن همراه خود را وارد کنید.

3.4 لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.

3.5 لطفا نام کامل، آدرس و شماره تلفن محل کار یا مدرسه فعلی خود را وارد کنید.

3.6 لطفاً اطلاعات مربوط به اعضای اصلی خانواده خود از جمله همسر، فرزندان، والدین و غیره را وارد کنید.

3.7 لطفا در مواقع اضطراری نام مخاطب را وارد کنید.

3.8 لطفا شماره تلفن تماس گیرنده را وارد کنید.

قسمت چهارم

4.1 اگر قبلاً از چین بازدید کرده اید، لطفاً “بله” را انتخاب کنید و لطفاً تاریخ، مکان و دلیل آخرین بازدید خود را ذکر کنید.

4.2 اگر در 12 ماه گذشته از کشورها یا مناطق دیگری بازدید کرده اید، لطفاً آنها را فهرست کنید.

4.3 اگر تا به حال ویزای خود را در چین به پایان رسانده اید، لطفا “بله” را انتخاب کنید. در غیر این صورت، No را انتخاب کنید.

4.4 اگر تا به حال از دریافت ویزای چین رد شده اید یا از ورود به چین خودداری شده اید، لطفاً “بله” را انتخاب کنید. در غیر این صورت، شماره 4.5 را انتخاب کنید اگر سابقه کیفری در چین یا سایر کشورها دارید، لطفاً “بله” را انتخاب کنید. در غیر این صورت، No را انتخاب کنید.

4.6 اگر از یکی از بیماری های زیر رنج می برید، لطفاً “بله” را انتخاب کنید. در غیر این صورت، No را انتخاب کنید.

4.7 اگر در 30 روز گذشته به کشورها یا مناطق مبتلا به بیماری های همه گیر سفر کرده اید، لطفاً “بله” را انتخاب کنید. در غیر این صورت، شماره 4.8 را انتخاب کنید. اگر به سوالات 4.3 – 4.7 “بله” پاسخ داده اید، لطفا جزئیات را ارائه دهید.

قسمت پنجم

5.1 اگر قصد دارید برای کار یا تحصیل به چین بروید، یا اگر در گذرنامه خود یک همراه مسافر دارید، یا اگر برای ویزا در کشوری غیر از ملیت خود درخواست می دهید، لطفاً ضمیمه فرم درخواست ویزا را پر کنید. (فرم V.2011B) و آن را به همراه این فرم پیوست کنید. ارسال.

5.2 اگر موارد دیگری در رابطه با درخواست ویزا دارید که در این فرم پوشش داده نمی شود و باید به طور خاص بیان شود، لطفاً در اینجا توضیح دهید.

قسمت ششم

6.1 از متقاضیان خواهشمند است تمامی سوالات این فرم را با دقت مطالعه نموده و در قبال صحت و سقم عکس ها و مطالب پر شده مسئول باشند.

6.2 لطفاً درک خود را تأیید کنید: اینکه آیا می توانید ویزا دریافت کنید، چه نوع ویزا می توانید دریافت کنید، تعداد ورودی ها، مدت اعتبار، مدت اقامت و غیره توسط افسر کنسولی تعیین می شود. هرگونه تکمیل نادرست، گمراه کننده یا ناقص ممکن است منجر به رد درخواست ویزا یا رد ورود به چین شود. لطفاً متقاضی را امضا کرده و تاریخ آن را ثبت کنید. لطفاً توجه داشته باشید: همه متقاضیان باید شخصاً اینجا را امضا کنند، به جز سرپرستان قانونی که می توانند فرم را از طرف افراد زیر 18 سال پر کنند.

قسمت هفتم اگر شخص دیگری این فرم درخواست ویزا را برای شما پر می کند، لطفاً ستون های زیر را پر کنید.

7.1 لطفا نام شخصی که فرم را پر می کند را وارد کنید.

7.2 لطفاً رابطه بین فرد پرکننده و متقاضی را پر کنید.

7.3 لطفا آدرس فردی که فرم را پر می کند را وارد کنید.

7.4 لطفا شماره تلفن شخصی که فرم را پر می کند را وارد کنید.

7.5 لطفاً نام شناسنامه ای که در اختیار شخص پر کننده فرم است را وارد نمایید.

7.6 لطفا شماره شناسه شخصی که فرم را پر می کند را وارد کنید.

7.7 لطفاً تأیید کنید که شخصی که فرم را پر می کند مطابق درخواست متقاضی در تکمیل فرم کمک می کند. متقاضی درک می کند و تأیید می کند که محتوای تکمیل شده در فرم دقیق است. لطفا از طرف شخصی که فرم را پر می کند امضا کنید و تاریخ را پر کنید.

دستورالعمل تکمیل فرم درخواست ویزای جمهوری خلق چین (فرم V.2012B)

(لطفا این فرم درخواست را به طور کامل و واقعی پر کنید)

لطفا نام انگلیسی، شماره پاسپورت و تاریخ تولد خود را وارد کنید.

قسمت A

اگر متقاضی کار در چین هستید، لطفا موارد زیر را پر کنید:

لطفا وضعیت تحصیلی خود را انتخاب کنید. اگر در لیست نیست، لطفا جزئیات بیشتری ارائه دهید.
لطفا نام دانشگاه یا مدرسه دیگری که آخرین بار در آن تحصیل کرده اید را وارد کنید.
لطفا رشته تحصیلی خود را پر کنید.
لطفا مدارک فنی و حرفه ای خود را تکمیل کنید.
لطفاً بنویسید که در چین به چه شغلی مشغول هستید.
لطفا آدرس و شماره تماس شرکت محل کار خود در چین را وارد نمایید.
لطفا شماره مجوز کار خود را در چین وارد کنید.
قسمت B

اگر متقاضی تحصیل در چین هستید، لطفا موارد زیر را پر کنید:

لطفا وضعیت تحصیلی خود را انتخاب کنید. اگر در لیست نیست، لطفا جزئیات بیشتری ارائه دهید.
لطفا نام دانشگاه یا مدرسه دیگری که اخیراً تحصیل کرده اید را وارد کنید.
لطفا رشته تحصیلی خود را پر کنید.
لطفا مدارک فنی و حرفه ای خود را تکمیل کنید.
لطفا نام، آدرس و شماره تماس مدرسه ای که در چین تحصیل می کنید را وارد کنید.
لطفا رشته یا دوره ای را که در چین تحصیل کرده اید پر کنید.
قسمت C

اگر همراهی دارید که با همان پاسپورت با شما سفر می کند، لطفا اطلاعات مربوط به همراه را وارد کنید:

لطفا نام همراهان خود را وارد نمایید.
لطفا جنسیت همراهان خود را وارد نمایید.
لطفا تاریخ تولد همراه خود را وارد کنید.
لطفا عکس های همراهان خود را در محل تعیین شده قرار دهید.
قسمت D

اگر برای ویزای کشور خود درخواست نمی کنید، لطفا موارد زیر را پر کنید:

لطفا محل اقامت یا مدت اقامت خود را در منطقه محلی انتخاب کنید.
لطفاً ویزای معتبر محلی یا مجوز اقامت خود را انتخاب کنید.
لطفا شماره و تاریخ اعتبار ویزا یا اجازه اقامت خود را وارد کنید.
لطفاً انتخاب کنید که آیا مجاز به بازگشت به کشور یا منطقه فعلی خود با ویزا یا مجوز اقامت فوق هستید یا خیر.
لطفا آدرس پستی محل سکونت خود را وارد کنید.
لطفا شماره تماس محلی خود را وارد کنید.
پس از اطمینان از صحت اطلاعات فوق، لطفاً تاریخ را امضا کرده و تکمیل نمایید.

پرسش و پاسخ ویزای چین

1-آیا هنگام سفر به سرزمین اصلی چین باید از قبل برای ویزا اقدام کنم؟
پاسخ: در صورت معافیت از شرایط ویزا مطابق با توافق نامه ها و مقررات مربوطه، خارجی ها باید هنگام سفر به سرزمین اصلی چین برای ویزا اقدام کنند.

2-از چه موسساتی می توانم برای ویزا اقدام کنم؟
پاسخ: برای ویزا باید از سفارت یا سرکنسولگری چین اقدام کنید.

3-برای چه نوع ویزایی باید اقدام کنم؟
پاسخ: نوع ویزای شما بستگی به دلیل شما برای رفتن به چین و عوامل دیگر دارد. برای اطلاع از انواع ویزای چین به ” آشنایی با ویزای چین ” مراجعه کنید. تصمیم نهایی در مورد صدور ویزا توسط افسر کنسولی گرفته می شود.

4-آیا با پاسپورت ایرانی می توانم برای ویزای بندر چین اقدام کنم؟
پاسخ: شهروندان ایرانی که می خواهند به چین بروند باید از قبل برای ویزا اقدام کنند و نمی توانند برای ویزای بندری اقدام کنند.

5-هنگام درخواست ویزا به سفارت یا کنسولگری چین در خارج از کشور چه مطالبی را باید ارائه کنم؟ به چه چیزی باید توجه کنم؟
پاسخ: وسایل مورد نیاز باید بر اساس هدف سفر به چین تهیه شود. لطفاً برای جزئیات بیشتر به دستورالعمل های مربوط به ویزا مراجعه کنید.

6-چقدر زودتر باید برای ویزا اقدام کنم؟
پاسخ: توصیه می‌شود قبل از برنامه‌ریزی برای ورود به چین، ظرف مدت ۱ ماه برای ویزا اقدام کنید. اگر خیلی زود این کار را انجام دهید، ویزای شما ممکن است منقضی شود و نتوانید سفر کنید. اگر این کار را خیلی دیر انجام دهید، ممکن است زمان برای درخواست ویزا نداشته باشید.

7-معمولاً بعد از ارسال درخواست چقدر طول می کشد تا ویزا دریافت کنم؟
پاسخ: در صورت کامل بودن مواد معمولاً 4 روز کاری طول می کشد (زمان تایید بسته به مورد متفاوت خواهد بود).

8-اگر شرایط خاص یا فوری وجود دارد، می توانید برای رسیدگی سریع یا فوری درخواست دهید، اما باید هزینه تسریع یا فوری اضافی بپردازید. سفارت چین تضمین نمی کند که متقاضیان خدمات سریع یا فوری را دریافت کنند.

9-متقاضیان باید به موقع برای دریافت ویزای خود مراجعه کنند. ویزاهایی که 90 روز پس از تاریخ جمع آوری دریافت نشوند به عنوان بی ادعا تلقی می شوند.

10-آیا می توانم برای ویزا از طریق پست اقدام کنم؟ آیا سفارت چین می تواند پاسپورت من را با ویزا آماده پس بدهد؟
پاسخ: سفارت چین در ایران درخواست ویزا از طریق پست را نمی پذیرد و خدمات برگشت ارائه نمی کند. متقاضیان می‌توانند داوطلبانه به دیگران اعتماد کنند که درخواست‌های خود را ارسال کنند یا از طرف آنها ویزا را جمع‌آوری کنند، اما هر گونه مسئولیت ناشی از آن بر عهده متقاضی است.

11-به دلیل مسافت زیاد نمی توانم به صورت حضوری برای ویزا اقدام کنم. چگونه باید اپلای کنم؟
پاسخ: بر اساس اصل داوطلبی، می‌توانید مسئولیت رسیدگی به آن را از طرف شما به دیگران بسپارید. سفارت هیچ مسئولیتی در قبال هرگونه مشکلی که هنگام واگذاری امور به دیگران ایجاد می شود، نخواهد داشت. در صورتی که سفارت نیاز به مصاحبه با متقاضی داشته باشد، شخص متقاضی باید حضور داشته باشد.

12-آیا برای درخواست ویزا باید وقت قبلی بگیرم؟
پاسخ: در حال حاضر نیازی به وقت قبلی نیست، فقط در ساعات اداری خارجی سفارت مراجعه کنید. توصیه می شود قبل از ساعت 10:30 در لابی حضور داشته باشید.

13-تعداد ورودی های ویزا چقدر است؟ اگر تعداد ورودی ها تمام شده باشد، چه باید بکنم؟
پاسخ: تعداد ورود ویزا به تعداد دفعاتی است که دارنده می تواند در مدت اعتبار ویزا به چین سفر کند، معمولاً یک، دو بار و چند بار. زمانی که تعداد ورودی های یک یا دو ویزا تمام شد، ویزا باطل می شود. اگر دوباره به چین سفر کردید، باید دوباره برای ویزا اقدام کنید. تعداد ورودی ها تمام نشده است، اما اعتبار ویزا تمام شده و منقضی شده است. شما باید برای ویزای جدید اقدام کنید. سفر به چین با ویزای منقضی شده از ورود منع می شود. بنابراین، لطفا قبل از سفر به چین، تعداد ورودی های ویزای خود را به دقت بررسی کنید و اعتبار ویزای خود را تایید کنید.

14-من پاسپورت ایرانی دارم و قصد دارم اول به پکن بروم و 7 روز به هنگ کنگ و سپس به گوانگجو بروم. برای چه تعداد ویزای ورودی باید اقدام کنم؟
پاسخ: باید برای ویزای دو بار ورود اقدام کنید: سفر از ایران به پکن اولین ورودی و سفر از هنگ کنگ به گوانگجو دومین ورودی است. یادآوری ویژه: داشتن پاسپورت ایرانی برای رفتن به هنگ کنگ نیاز به ویزای ورود هنگ کنگ از قبل دارد.

15-ویزای من چه زمانی اعمال می شود؟ چه زمانی منقضی می شود؟
پاسخ: مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد، ویزا از تاریخ صدور قابل اجرا است.

ویزا در شرایط زیر باطل می شود:

(1) بعدازساعت 24:00 (به وقت پکن) درتاریخ ورود مشخص شده در ستون “لطفاقبل ازورود”؛

(2) تعداد ورودی های ویزا تمام شده است.

(3) ویزا توسط مقامات صلاحیتدار دولت چین لغو یا باطل شده است.

(4) سایر شرایط قانونی.

16-آیا می توانم پس از اخذ ویزا برنامه سفر خود را تغییر دهم؟
پاسخ: مگر اینکه در ویزا مشخص شده باشد، می توانید برنامه سفر خود را تغییر دهید، اما باید قبل از انقضای ویزا وارد چین شوید. در صورت عدم استفاده از ویزا به دلیل تغییر در برنامه سفر، سفارت چین مسئولیتی ندارد.

17-مدت اقامت ویزا چقدر است؟ اگر مدت اقامت ویزای من کافی نباشد چه باید بکنم؟
پاسخ: مدت اقامت ویزا به حداکثر زمان مجاز اقامت دارنده در چین در هر بار اشاره دارد، یعنی حداکثر تعداد روزهایی که دارنده می تواند در چین بماند از تاریخ ورود محاسبه می شود. اگر بعد از رفتن به چین نیاز به تمدید اقامت خود داشته باشید، دارندگان ویزا معمولی باید قبل از پایان مدت اقامت خود برای درخواست تمدید به اداره امنیت عمومی مراجعه کنند (اما ممکن است این مورد تایید نشود).

18-افرادی که دارای ویزای “Z”، ویزای “J – 1″، ویزای “D” و ویزای “X” هستند باید ظرف 30 روز پس از ورود به اداره امنیت عمومی محلی برای درخواست مراحل اقامت مراجعه کنند. عدم تکمیل مراحل مربوطه در مهلت مقرر به منزله اقامت غیرقانونی است.

ماندن در چین بیشتر از مدت اقامت مجاز توسط ویزای شما، نقض قوانین و مقررات چین است و جریمه و سایر مجازات ها را در پی خواهد داشت. بنابراین، در طول اقامت خود در چین، لطفاً مطمئن شوید که در مدت مجاز اقامت در ویزای خود هستید.

19-آیا بعد از اخذ ویزا می توان مدت اعتبار، مدت اقامت و تعداد ورودی ها را تغییر داد؟
پاسخ: مدت اعتبار، مدت اقامت یا تعداد ورودی ها را نمی توان در ویزا تغییر داد. بنابراین، متقاضیان باید قبل از درخواست ویزا هماهنگی لازم را انجام دهند. هنگام درخواست ویزا، باید موارد مربوطه را در فرم درخواست به درستی پر کنید. پس از دریافت ویزا، محتویات ویزا را به دقت بررسی کنید. اگر نیاز به ایجاد تغییرات دارید، باید دوباره مطالب را برای درخواست ویزا ارسال کنید و هزینه های اضافی ویزا را پرداخت کنید.

20-خارجی ها در چین باید به چه نکاتی توجه کنند؟
پاسخ: اتباع خارجی که وارد چین می شوند باید قوانین و مقررات جمهوری خلق چین را رعایت کنند و مجاز به انجام فعالیت های غیرمرتبط با دلایل اعلام شده در هنگام درخواست ویزا یا بدون رضایت مقامات ذیصلاح چینی نیستند. دولت. اگر اتباع خارجی به دنبال کار در چین هستند، باید برای مجوز مناسب از ادارات مربوطه درخواست دهند. تخلف از قوانین و مقررات مربوطه موجب جریمه های مربوطه خواهد شد.

21-آیا پس از اخذ ویزا می توانم وارد چین شوم؟
پاسخ: پس از اخذ ویزا می توانید از طریق بنادر باز چین وارد چین شوید. با این حال، مقامات بازرسی مرزی چین می توانند تصمیم بگیرند که آیا دارنده گواهی را بر اساس شرایط خاص اجازه دهند یا رد کنند.

22-پاسپورتم رو به جدید تغییر دادم ولی ویزای چین در اصل پاسپورت هنوز معتبره. آیا می توانم بدون درخواست ویزای جدید با دو پاسپورت همزمان به چین سفر کنم؟
پاسخ: اگر گذرنامه اصلی شما منقضی شده یا کمتر از 6 ماه اعتبار دارد، باید مجددا با پاسپورت جدید برای ویزا اقدام کنید.

23-مدت اعتبار ویزای من در زمانی که در چین هستم به پایان رسیده است. آیا می توانم به ماندن ادامه دهم؟
پاسخ: اگرچه مدت اعتبار ویزای شما به پایان رسیده است، اما همچنان می توانید تا زمانی که در مدت اقامت مجاز هستید در چین بمانید.

24-اگر پاسپورت من در چین گم شد چه کار باید بکنم؟
پاسخ: شما باید در اسرع وقت خسارت را به آژانس امنیت عمومی محلی چین گزارش دهید و برای گذرنامه جدید یا سایر مدارک سفر بین المللی به سفارت یا کنسولگری کشور خود در چین درخواست دهید و سپس برای درخواست به آژانس امنیت عمومی چین مراجعه کنید. رویه های وضعیت جدید

25-آیا می توانم از سفارت یا کنسولگری چین در ایران از وضعیت ویزای دیگران مطلع شوم؟
پاسخ: خیر.

سفارت چین در ایران

سفارت این کشور در نشانی تهران، اقدسیه، موحد دانش، روبروی آتش‌نشانی واقع شده است. برای پیگیری یا مراجعه به این سفارت‌خانه می‌توانید از روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه بین ساعت 8:00 تا 14:00 و ۱۴:۳۰ تا ۱۶:۳۰ به این مرکز بروید.البته قبل از مراجعه به سفارت چین شما باید اقدام به گرفتن وقت سفارت چین کنید .

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه