اخبار گردشگری

وقت سفارت ایتالیا

چرا باید وقت سفارت ایتالیا بگیرم؟

برای تحویل مدارک برای درخواست ویزای ایتالیا، اولین قدم گرفتن نوبت از کارگزاری سفارت ایتالیا در تهران است. برای تعیین وقت سفارت ایتالیا باید بصورت آنلاین در سایت کارگزاری سفارت ایتالیا در تهران ثبت نام و سپس تاریخ و زمان قرار ملاقات را انتخاب کنید .

کارگزاری سفارت ایتالیا در تهران Ckgs

در حال حاضر طبق اطلاعیه سفارت ایتالیا در تهران تنها مرجع رسمی و قانونی برای  نوبت‌دهی سفارت ایتالیا شرکت سنگاپوری Cox and King Global Services می‌باشد. برای رزرو وقت نوبت سفارت ایتالیا توریستی، وقت سفارت ایتالیا تجاری، نوبت سفارت ایتالیا دیدار خانوادگی، وقت سفارت ایتالیا دانشجویی از طریق وب سایت، www.ckgsir.com امکان پذیر است.پس از رزرو نوبت فرد متقاضی باید با در دست داشتن مدارک خود به نشانی تهران، ولنجک خیابان سیزدهم ساختمان اداری گالریا مال طبقه 4 ساختمان اداری مراجعه کنند.

مدارک لازم برای گرفتن نوبت سفارت ایتالیا توریستی

برای رزرو نوبت سفارت ایتالیا توریستی ابتدا باید در سایت کارگزاری سفارت ایتالیا در تهران ثبت نام کنید. قبل از شروع به ثبت نام موارد زیر را آماده داشته باشید:

1-کپی پاسپورت فرد متقاضی.

2-شماره موبایل که در دسترس باشد.

3- یک ایمیل که در دسترس باشد.

4- آدرس محل سکونت و کد پستی آن.

5-تاریخ و مدت سفر .

6- در صورتیکه فرد دعوت کننده شهروند کشورهای اروپایی می‌باشد، اطلاعات فرد دعوت کننده را برای ثبت در سایت همراه خود داشته باشید.

ربات تعیین وقت سفارت ایتالیا وجود دارد ؟

متاسفانه به دلیل اینکه تاریخ و ساعت باز شدن نوبت‌های سفارت ایتالیا از طریق سایت Ckgs مشخص نیست و امکان اینکه یک نفر بخواهد بطور مداوم سایت سفارت ایتالیا برای درخواست وقت را رفرش کند تا از باز شدن وقت‌های توریستی سفارت ایتالیا مطلع شود، لذا به ناچار بعضی از افراد از ربات برای رفرش کردن سایت استفاده می‌کنند تا بتوانند از باز شدن وقت‌ها روی سایت کارگزاری سفارت ایتالیا مطلع شوند.

چگونه وقت فوری سفارت ایتالیا توریستی بگیریم؟

بعضی وقت‌ها افرادی که درخواست وقت‌های آنها قظعی شده است بنا به دلایل مختلف اقدام به کنسل کردن وقت‌های خود می‌نمایند و کارگزاری این نوبت‌های کنسل شده را مجدد برای گرفتن بر روی سایت نمایش می‌دهد.کارشناسان ما در سما اوج میتوانند از بین این وقت‌های کنسلی نزدیکترین نوبت سفارت ایتالیا دانشجویی یا توریستی را برای شما رزرو کنند.

زمان باز شدن وقت سفارت ایتالیا

زمان باز شدن وقت سفارت ایتالیا برای درخواست ویزای توریستی یا تجاری از کنسولگری سفارت ایتالیا در تهران دقیقا” مشخص نمی‌باشد، و کارگزاری سفارت ایتالیا یک محدوده زمانی را که معولا” در فاصله زمانی چند روز است را از طریق سایت خود برای باز شدن و دریافت نوبت سفارت ایتالیا دانشجویی اعلام می‎‌نماید، پس عملا” مطلع شدن از زمان باز شدن دقیق وقت‌های سفارت ایتالیا توریستی کاملا” شانسی می‌باشد. از طرفی چون حجم متقاضی برای دریافت نوبت سفارت ایتالیا زیاد، و تعداد پذیرش متقاضیان محدود می‌باشد، شانس گرفتن وقت سفارت ایتالیا بصورت عادی بسیار کم می‌باشد. از طرفی حتی اگر متوجه باز شدن وقت‍ها هم بشوید، بسیار اتفاق می‌افتد پس از وارد کردن کد OTP برای ورود به مرحله بعد، پاسخ مناسب از سرور سایت کارگزاری سفارت ایتالیا برای رفتن به مرحله بعد دریافت نمی‌گردد. که متاسفانه ارور 500 میده و شما مجبورید به طور کامل از سایت خارح شوید و مجدد با وارد کردن اطلاعات اکانت خود وارد سایت بشوید و همه مراحل از اول طی کنید که این خود زمان بسیار زیادی را می‌گیرد و احتمال پر شدن وقت‌ها می‌باشد.

ارسال ایمیل مدارک برای کارگزار سفارت ایتالیا

طبق اطلاعیه جدید کارگزار سفارت ایتالیا در سایت رسمی خود، افرادی که موفق به دریافت نوبت سفارت ایتالیا تجاری یا توریستی خود شده‌اند باید حداکثر تا 8 ساعت پس از رزرو نوبت خود از طریق ایمیلی که در موقع ثبت نام در سایت ثبت کرده‌اند اسکن مدارک خود را بر حسب نوع ویزای درخواستی برای CKG یاهمان کاکس به آدرس ایمیل Italyvisa.Iran@ckgsir.com با درج موضوع (Subject): شماره رفرنس (Tracking ID)، شماره پاسپورت و تاریخ رزرو نوبت ارسال نمایند.

چگونه تاریخ نوبت سفارت ایتالیا را تغییر دهیم؟

اگر قصد تغییر تاریخ رزرو نوبت خود را دارید کافیست تا دو روز قبل از تاریخ تحویل مدارک خود وارد سایت کارگزاری سفارت ایتالیا بشوید و در صفحه اول وارد قسمتRe-Schedule / Cancel Appointment بشوید، پس از وارد کردن اطلاعات وارد صفحه تقویم انتخاب وقت می‌شوید و در صورت باز بودن وقت‌ها میتوانید وقت خود را تغییر دهید. از آنجایی‌که تاریخ باز شدن وقت‌ها مشخص نمی‌‌باشدشانس شما در تغییر وقت بسیار کم می‌باشد. دقت کنید اگر موفق به تغییر وقت خود نشدید یا از همان وقت استفاده نمایید و یا حداکثر تا دو روز قبل تر نسبت به ثبت درخواست کنسلی وقت خود اقدام نمایید.

انگشت نگاری سفارت ایتالیا

تحت سیستم یکپارچه اطلاعات ویزا (VIS)، انگشت نگاری از متقاضیان درخواست ویزای اجباری می‌باشد. بخش های کنسولی موظف به جمع آوری اطلاعات بیومتریک (اثر انگشت ده انگشت) از کلیه متقاضیان ویزا هستند. تمامی متقاضیان ویزا، صرف نظر از ملیت خود، باید در زمان درخواست ویزا، شخصاً به مرکز درخواست ویزای CKGS ایتالیا در ایران مراجعه کنند،تا از آنها انگشت نگاری انجام شود. کودکان زیر 12 سال و بعضی از رجال سیاسی از این قانون مستثنی هستند.

چگونه نوبت سفارت ایتالیا را کنسل کنیم؟

اگر بنا به هر دلیل نمی‌توانید در وقت رزرو تعیین شده برای تحویل مدارک و انگشت نگاری در کارگزاری سفارت ایتالیا واقع در خیابان ولنجک مجتمع گالری حضور پیدا کنید باید حداکثر تا دوروز قبل از نوبت خود اقدام به درخواست کنسلی وقت خود بنمایید، برای این کار کافیست وارد سایت Ckgsir.com بشوید و در همان صفحه اول قسمت Re-Schedule / Cancel Appointment بشوید و پس از وارد کردن اطلاعات درخواست کنسلی وقت خود را ثبت نمایید. در صورتیکه وقت خود را در موعد مقرر کنسل نکنید تا 60 روز امکان ثبت درخواست جدید برای شما ممکن نمی‌باشد.

راهنمای گرفتن وقت توریستی سفارت ایتالیا

برای گرفتن نوبت سفارت ایتالیا، طبق اطلاعیه بخش کنسولگری سفارت ایتالیا در ایران سیستم رزرو تعیین وقت به شرح زیر می‌باشد :

ارائه درخواست روادید از طریق ورود به سایت https://ckgsir.com و تعیین نوبت  سفارت ایتالیا از طریق ثبت مشخصات فردی و انتخاب یکی از روزهای آزاد برای تحویل مدارک و انگشت نگاری می‌باشد. (رزرو وقت نزد شرکت Cox and Kings Global Services، کارگزار پذیرش درخواست‌های روادید ایتالیا.) پس طبق مراحل زیر برای ثبت نام و دریافت وقت سفارت ایتالیا تجاری یا توریستی اقدام نمایید.

1-ابتدا وارد سایت Ckgsir.com بشوید.

2- step 2 :Schedule Appointment را انتخاب کنید.

3-گزینه Individual را تایید کنید،(در حال حاضر فقط امکان دریافت وقت فردی از سایت می‌باشد) تا فرم ثبت نام برای شما باز شود.

4-دلیل از سفر خود به ایتالیا را انتخاب کنید(Select reason of travel to Italy)

5-مشخصات فردی خود شامل نام و نام خانوادگی،جنسیت،تاریخ تولد و محل تولد را وارد نمایید.(دقت کنید مشخصات باید کاملا” با اطلاعات پاسپورت شما تطابق داشته باشد.)

6-Country Of Birth ایران انتخاب کنید.

7-Current Nationality (ملیت کنونی) اگر ملیتی دوم دارید انتخاب کنید در غیر اینصورت ایران را انتخاب کنید.

8-Original Nationality (ملیت اصلی) ایران را انتخاب کنید.

9-Marital Status (وضعیت تاهل) یکی را انتخاب کنید.

10-شماره پاسپورت،تاریخ صدور و انقضاء پاسپورت خود را وارد کنید (دقت کنید پاسپورت شما حداقل 6 ماه اعتبار از زمان سفر خود داشته باشد.)

11-Issuing Authority، عبارت Police را وارد کنید.

12-اطلاعات مربوط به آدرس خود را انتخاب و وارد کنید.

13-ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید(دقت کنید امکان دسترسی به هر دو امکان پذیر باشد.)

14-Number of Entries Requested تعداد دفعات درخواستی برای ورود به حوزه شینگن در مدت ویزای خود انتخاب کنید (یکبار ورود ، دوبار ورود، چندبار ورود)

15-Duration of Stay مدت زمانی که درخواست دارید.(دقت کنید برای ویزای شینگن حداکثر 90 روز می‌باشد.)

16-Intended date of journey تاریخ در نظر گرفته شده برای سفر16-?Do you have family who is an EU, EEA or CH citizen اگر دعوت کننده شما شهروند اروپا می‌باشد اطلاعات مربوط به این قسمت را تکمیل نمایید.

17-کد امنیتی را وارد کنید و پس از تایید به صفحه  بعد بروید.

18- Traking ID خود را یادداشت کنید(البته به ایمیل شما هم ارسال می‌شود.)

19-تیک عبارت زیر را در پایین صفحه بزنید و تایید بزنید.

I have read, understood and accepted the Disclaimer & Terms and Conditions & Privacy policy of CKGSI am aware that all fee are non-refundable under any circumstances including Visa refusa

20-دراین صفحه  Fill Downloaded Schengen Form کلیک کنید تا فرم درخواست روادید را دانلود نمایید. سپس به صفحه اصلی برگردید و عبارت Proceed را بزنید.

21- در صفحه جدید تقویم مربوط به انتخاب وقت برای شما نشان داده می‌شود.

وقت تایید مدارک سفارت ایتالیا

برای استفاده از خدمات کنسولی سفارت ایتالیا در تهران برای تایید مدارک از طریق ورود به سایت https://prenotami.esteri.it و دریافت وقت تایید مدرک از طریق ثبت مشخصات و انتخاب یکی از روزهای آزاد می‌باشد.(این خدمات مستقیما” در کنسولگری سفارت ایتالیا واقع در جردن خیابان فرزان شرقی انجام می‌شود.)

1- وارد سایت https://prenotami.esteri.it شوید.

2- Registrati کلیک کنید.3-در قسمت Account اطلاعات را وارد کنید.4-درقسمت Contatti اطلاعات مربوط به آدرس و شماره تماس وارد کنید.5-در قسمت Consolato آیتم IRAN TEHERAN AMBASCIATA D’ITALIA انتخاب کنید.6-REGISTRAZIONتایید کنید.7- کد ارسالی به ایمیلتان را وارد کنید.8-روی لینک ارسالی به ایمیلتان کلیک کنید.9- در صفحه اول در قسمت Accedi ایمیل و پسورد خود را وارد کنید.10- در صفحه جدید شماره پاسپورت خود را وارد کنید.11-  وقت تایید مدارک سفارت ایتالیا را در روز مورد نظر  انتخاب و تایید نمایید.

وقت سفارت ایتالیا تجاری

اگر قصد سفر به ایتالیا برای مقاصد تجاری دارید باید درخواست رزرو وقت  سفارت تجاری از کارگزاری سفارت ایتالیا کاکس در تهران بکنید. البته باید در موقع ثبت نام باید وقت توریستی سفارت ایتالیا را انتخاب کنید.

وقت سفارت ایتالیا دانشجویی

کلیه کسانی که مایل به ادامه تحصیل در ایتالیا هستند ابتدا باید از طریق سایت www.universitaly.it موفق به دریافت پذیرش در یکی از دوره‌های لیسانس ، فوق لیسانس و یا دکتری از یکی از دانشگاههای ایتالیا شده باشند. سپس باید برای درخواست روادید خود ابتدا اقدام به دریافت نوبت سفارت ایتالیا دانشجویی از سایت کارگزاری سفارت ایتالیا کاکس بنمایند. بر طبق اطلاعیه کارگزاری متقاضیان وقت دانشجویی سفارت ایتالیا برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس نوع وقت انتخابی باید University Enrollment  و برای مقطع دکترا  نوع وقت انتخابی باید PHDباشد.

مصاحبه سفارت ایتالیا

برای درخواست ویزای توریستی ، تجاری و دیدار خانوادگی فقط کافی‌است در روز وقت ملاقات نسبت به تحویل مدارک خود و انگشت نگاری اقدام نمایید و کارمندان کارگزاری فقط مسئول دریافت مدارک می‌باشند وهیچ‌گونه مصاحبه‌ای انجام نمی‌دهند و پس از ارسال مدارک شما به سفارت ایتالیا در تهران افسر پرونده با توجه به مدارک شما در خصوص صدور موافقت یا رد درخواست ویزای شما تصمیم‌گیری می‌کند. پس باید بسیار دقت کنید که مدارک شما کامل و مطابق نظر سفارت باشد.

نکات مهمی که در روز تحویل مدارک خود به کارگزاری باید رعایت کنید؟

1- حتما”  نام ،نام خانوادگی وشماره پاسپورت خود را بر روی برگه وقت سفارت دریافتی کنترل کنید. در صورت مغایرت با اطلاعات پاسپورت شما، امکان اصلاح نمی‌باشد و کارگزار در روز نوبت شما برای تحویل مدارک از قبول پرونده خودداری می‌نماید.

2- چک کنید مشخصات شما بر روی رزرو هتل برای سفارت ایتالیا، رزرو بلیط برای سفارت ایتالیا و نیز بیمه مسافرتی مطابق پاسپورتتان باشد.

3-در روز نوبت سفارت نیم ساعت زودتر در محل حضور پیدا کنید.

4-برای مصاحبه وانگشت نگاری در روز مقرر، نیاز به حضور کودکان زیر 12 سال نمی‌باشد.

4- حتما” یوروهای همراه خود نو و تا نخورده باشد چرا که در صورت کوچکترین مشکل از شما قبول نمی‌کنند.

5-اگر پرونده شما دارای کسری مدارک بود سعی کنید تا جاییکه میتوانید در همان روز کسری موجود را رفع کنید.

6-در روز نوبت سفارت شما برای تحویل مدارک، هیج‌گونه مصاحبه‌ای با شما نمی‌شود وفقط پرونده شما توسط کارمند، کارگزاری تحویل گرفته می‌شود وانگشت نگاری می‌شوید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه