اخبار گردشگری

هزینه سفر به دبی؛ چقدر در تور دبی هزینه کنیم؟

دبی  شهری گران است و هزینه‌ها در آن به‌طور متوسط 75% بیشتر از تهران می‌باشد. مدیریت هزینه در این شهر پر از زرق‌وبرق با مراکز تفریحی و خرید بسیار مشکل است. اگر به دنبال پاسخ سوال خود هستید که برای سفر به دبی چقدر پول لازم است با راهنمایی‌های هزینه سفر سما اوج خاورمیانه همراه باشید تا بتوانید سفری لذت‌بخش‌تر و کم‌هزینه‌تر به دبی داشته باشید.

برای سفر به دبی چقدر پول لازم است؟

شهر دبی (Dubai) در کشور امارات  بعد از ابوظبی دومین شهر بزرگ این کشور کوچک است. وسعت امارات 3885 کیلومترمربع است. مقامات این کشور با مهارت و سیاست خاصی که دارد توانسته است با جذب گردشگرهای زیاد هرسال سرمایه‌های بسیاری را به‌سوی خود جلب کند. دبی در جنوب ایران قرار دارد و امروزه یکی از مهم‌ترین مراکز گردشگری جهان است. اگر قصد خرید تور دبی را دارید ابتدا در خصوص هزینه سفر به دبی بدانید، ما در ادامه هزینه‌های سفر به دبی را به تفصیل بیان کردیم.

تور دبی با دلار یا درهم | واحد پول امارات متحده عربی چیست؟

واحد پول کشور امارات درهم (UAE Dirham) است. هر درهم 100 فلس می‌باشد. رایج‌ترین سکه‌ها در امارات 1، 50 و 25 فلسی هستند؛ همچنین اسکناس‌های امارات عبارت‌اند از 5 درهمی قهوه‌ای‌ رنگ، 10 درهمی سبز رنگ، 20 درهمی آبی رنگ، 100 درهمی قهوه‌ای‌رنگ. در نظر داشته باشید که می توانید در تور دبی از دلار و درهم استفاده کنید.

هزینه سفر به دبی | هزینه غذا و رستوران در دبی

هزینه هر وعده غذا در دبی در رستورانی گران برای یک نفر از 30 درهم شروع می‌شود. اگر تمایل به صرف غذا به صورت دونفره و در یک رستوران معمولی را داشته باشید حدود 200 درهم هزینه خواهد داشت. اگر علاقه‌مند باشید که هزینه‌ی کمتری صرف غذا کنید، می‌توانید مکدونالد را انتخاب کنید که یک وعده غذا در آن حدود 25 درهم برایتان هزینه خواهد داشت.
به طور کلی باید بگویم که هزینه غذا در دبی ارزان نیست، به همین خاطر به افرادی که قصد صرفه‌جویی دارند باید بگوییم که بهتر است مواد اولیه را خریداری کرده و خودشان آشپزی کنند، هزینه برخی از مهمترین خوراکی‌ها در دبی به شرح زیر است:
قیمت 1 لیتر شیر در دبی: 5.91 درهم
قیمت نان محلی سفید (500 گرم) در دبی: 5.04 درهم
قیمت برنج سفید در دبی: به ازای هر کیلو 7.54 درهم
قیمت 12 تخم مرغ در دبی: 11.26 درهم
قیمت 1 کیلو پنیر محلی: 40.17 درهم
قیمت 1 کیلو سینه مرغ در دبی: 28.35 درهم
قیمت 1 کیلو گوشت قرمز بیف در دبی: 44.61 درهم
قیمت 1 کیلو سیب در دبی: 44.61 درهم
قیمت 1 کیلو موز در دبی: 6.84 درهم
قیمت 1 کیلو پرتقال در دبی: 6.52 درهم
قیمت 1 کیلو گوجه فرنگی در دبی: 6.78 درهم
قیمت 1 کیلو پیاز در دبی: 3.41 درهم
قیمت آب معدنی 1 لیتر و نیمی در دبی: 6.91 درهم
قیمت 1 کاهو در دبی: 6.91 درهم

هزینه‌ حمل‌ و نقل در دبی

کلان‌شهر دبی به هفت منطقه تقسیم‌شده است و دانستن محدوده‌ی این هفت منطقه در کرایه حمل‌ونقل عمومی تأثیر بسیاری دارد. درست متوجه شدید هزینه‌ حمل‌ونقل در دبی بستگی به محل اقامت شما دارد.
برای استفاده از مترو و اتوبوس در دبی لازم است که نول کارت (Nol Card) را تهیه کنید. استفاده از مترو در دبی بسیار به‌صرفه است، مترو نزدیک بیشترمراکز خرید دبی و اماکن تفریحی و حتی ساحل ایستگاه دارد. متروهای دبی پیشرفته هستند و بدون راننده فعالیت می‌کند.
برای استفاده از تاکسی می‌توانید اپلیکیشن تاکسی هوشمند (Smart Taxi App) استفاده کنید. با این اپلیکیشن به‌ محض درخواست تاکسی نزدیک‌ترین راننده خود را به شما می‌رساند. ورودی تاکسی مبلغ 12 درهم است و برای هر کیلومتر در ترافیک روان 2 درهم است. اگر به‌صورت در اختیار از تاکسی استفاده کنید؛ قیمت هر ساعت 25 درهم می‌شود. تاکسی‌های طوسی‌ رنگ به‌صرفه‌تر هستند. ورودی این تاکسی‌ها 5 درهم است و بقیه کرایه توسط تاکسی‌متر محاسبه می‌شود. هزینه استفاده از سایر وسایل نقلیه عمومی به غیر از تاکسی به ازای هر سفر 5 درهم می‌باشد اما اگر اشتراک ماهانه داشته باشید هزینه اشتراک ماهانه 250 درهم است.

هزینه‌ حمل‌ و نقل در دبی

کلان‌شهر دبی به هفت منطقه تقسیم‌شده است و دانستن محدوده‌ی این هفت منطقه در کرایه حمل‌ونقل عمومی تأثیر بسیاری دارد. درست متوجه شدید هزینه‌ حمل‌ونقل در دبی بستگی به محل اقامت شما دارد.
برای استفاده از مترو و اتوبوس در دبی لازم است که نول کارت (Nol Card) را تهیه کنید. استفاده از مترو در دبی بسیار به‌صرفه است، مترو نزدیک بیشتر مراکز خرید دبی  و اماکن تفریحی و حتی ساحل ایستگاه دارد. متروهای دبی پیشرفته هستند و بدون راننده فعالیت می‌کند.
برای استفاده از تاکسی می‌توانید اپلیکیشن تاکسی هوشمند (Smart Taxi App) استفاده کنید. با این اپلیکیشن به‌ محض درخواست تاکسی نزدیک‌ترین راننده خود را به شما می‌رساند. ورودی تاکسی مبلغ 12 درهم است و برای هر کیلومتر در ترافیک روان 2 درهم است. اگر به‌صورت در اختیار از تاکسی استفاده کنید؛ قیمت هر ساعت 25 درهم می‌شود. تاکسی‌های طوسی‌ رنگ به‌صرفه‌تر هستند. ورودی این تاکسی‌ها 5 درهم است و بقیه کرایه توسط تاکسی‌متر محاسبه می‌شود. هزینه استفاده از سایر وسایل نقلیه عمومی به غیر از تاکسی به ازای هر سفر 5 درهم می‌باشد اما اگر اشتراک ماهانه داشته باشید هزینه اشتراک ماهانه 250 درهم است.

قیمت هتل های دبی | هزینه اقامت در دبی

هزینه اقامت و قیمت هتل در دبی ارزان نیست و تنها در ماه‌های اوج گرمای تابستان به حداقل می‌رسد البته این زمان برای سفر و لذت بردن زمان مناسبی نیست و به خاطر تقاضای کم قیمتها افزایش می‌یابد. با این وجود در دبی هم مانند سایر شهرهای دنیا قیمت هتل بستگی به ستاره هتل و موقعیت قرارگیری هتل دارد. که در بخش تورهای دبی می‌توانید قیمت ها را مشاهده کنید با این وجود هزینه اقامت در دبی در اماکنی به جز هتل به شرح زیر است:

قیمت اجاره آپارتمان در دبی:

اجاره یک آپارتمان یک خوابه بابت هر ماه: 5,917.83 درهم
اجاره یک آپارتمان یک خوابه خارج از شهر بابت هر ماه: 3,991.11 درهم
اجاره یک آپارتمان سه خوابه خارج مرکز شهر بابت هر ماه: 11,452.78 درهم
اجاره یک آپارتمان سه خوابه خارج از شهر بابت هر ماه: 7,984.29 درهم

قیمت خرید آپارتمان در دبی:

قیمت هر متر آپارتمان در مرکز شهر دبی: 12,498.55 درهم
قیمت هر متر آپارتمان خارج شهر دبی: 7,950.50 درهم
هزینه تفریحات در دبی
باهم هزینه تفریحات مهم در دبی را مرور می‌کنیم:

قیمت ورودی برج خلیفه

بلندترین آسمان خراج دنیا بستگی به طبقات بازدید شما دارد در سایت trip advisor .قیمت حدودی از 69 دلار شروع شده است و بسته به طبقات بازدید شما و یا صرف غذا در رستوران هزینه و قیمت ورودی
برج خلیفه دبی  متفاوت خواهد بود

کشتی تفریحی دبی، کشتی کروز

لذت بردن و تماشای مناظر زیبای دریایی در تورهای کروز و در کشتی‌های کلاسیک هیچ گاه از خاطرتان فراموش نخواهد شد، کشتی های کروز چه در مسیر دبی حرکت کنند و چه در سایر مسیرها بر اساس نوع و خدماتشان قیمت های مختلفی دارند اما کروزهای دبی قیمتشان از 22 دلار بابت هر نفر آغاز شده و بیشتر می‌گردد.

قیمت جت اسکی در دبی

جت اسکی از آن جمله تفریحات محبوب در دبی است که در هر فصلی طرفدار دارد، هزینه جت اسکی به ازای هر نیم ساعت در دبی 125 درهم است. توجه داشته باشید که حداکثر 2 نفر می‌توانند به صورت همزمان از یک جت اسکی استفاده کنند. اگر بخواهید 1 ساعت از جت اسکی لذت ببرید هزینه آن در دبی 200 درهم خواهد شد.

هزینه مکالمات در دبی

پیش از این که به هزینه مکالمات بپردازیم، جالب است بدانید که برقراری ارتباط به صورت ویدئو کال و استفاده از اپلیکیشن هایی مانند اسکایپ در دبی فیلتر است و باید به صورت تماس غیر تصویری ارتباط برقرار کنید. توصیه می کنیم که به جای استفاده از رومینگ در دبی سیم کارت خریداری کنید زیرا به صرف تر است و استفاده از آن آسانتر می‌باشد. تهیه یک سیم‌کارت 100 درهمی و یا کارت بلیت 30 درهمی به‌صرفه‌تر از رومینگ تلفن همراه با سیمکارتهای ایرانی خواهد بود.

هزینه خرید پوشاک در دبی | مراکز خرید قیمت مناسب و ارزان دبی

در دبی برای خرید پوشاک برند مغازه‌های زیادی وجود دارند ولی قیمت‌ها به‌طورکلی از تهران بالاتر است برای آن که هزینه‌ها را بهتر متوجه شوید قیمت چند کالا را در دبی بیان می کنیم:
1 جفت شلوار جین جنس خوب مانند لیوایز: 212.60
 لباس زنانه مناسب تابستان از برندهایی مانند اچ اند ام: 188.15 1
یک جفت کفش نایک مناسب دوندگی: 335.70
1 جفت کفش مردانه کلاسیک: 338.02
ما در مطلبی جداگانه علاوه بر مرکز خرید دبی مال سایر مراکز خرید دبی را نیز معرفی کردیم که برای اطلاع از قیمت اجناس در آنها و معرفیشان لطفا از مطالب دیگرمان دیدن کنید.
سوغات دبی
بیشتر مراکز خرید دبی از 9 صبح تا 1 ظهر و 4 عصر تا 10 شب مشغول فعالیت هستند. مرکز خرید “انصار مال” اجناس باکیفیت و قیمتی مناسب‌تر نسبت به سایر مراکز خرید دارد. ولی بهترین تصمیم برای تهیه سوغاتی، خرید از بازارهای محلی است. مناسب‌ترین سوغاتی‌های دبی شال پشمین و شال ابریشم، انواع عطر و اسانس‌های عربی، خنجرهای تزئینی، عود و بخور و انواع شکلات و خرما است.

نکات مهم پیش از خرید تور دبی

یکی از موارد مورد علاقه گردشگران دبی، خودروهایی است که از ساعت 10 صبح تا نیمه‌شب جلوی در هتل‌ها آماده برای جابه‌جایی رایگان مسافران به ساحل و مراکز خرید هستند.
 فروشگاه‌های دبی برای فروش اجناس درهم قبول می‌کنند ولی اگر درهم شما تمام شد و دلار داشتید، می‌توانید از صرافی‌های هتل و یا مراکز خرید درهم تهیه کنید.
 انعام دادن در دبی مرسوم است و می‌توانید به‌دلخواه به کارکنان هتل و رستوران‌ها انعام بدهید. میزان انعام معمولاً 10 درصد از هزینه صورتحساب شما است.
 اپلیکیشن تاکسی هوشمند Smart Taxi App در مواردی که مسیر را گم‌کرده باشید بسیار به شما کمک خواهد کرد و توصیه می‌شود پیش از سفر آن را تهیه کنید.
 به دلیل گرمای هوا و تابش شدید نور خورشید حتماً برای سفر کلاه، عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب به همراه داشته باشید.
باهم مروری کردیم بر هزینه‌های سفر به شهر محبوب دبی، امیدواریم که توانسته باشیم تا حدودی شما را با قیمت های سفر به دبی آشنا کرده باشیم.
منتظر دیدگاه و خاطرات شما از سفر به دبی هستیم.
بازگشت به لیست

نوشته های مشابه