اخبار گردشگری

نکاتی که قبل از سفر به مالدیو باید بدانید!

با نزدیک به ۱۱۹۰ جزیره آتشفشانی و مرجانی که در سراسر اقیانوس هند پراکنده شده اند، مالدیو از دیرباز به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری رمانتیک برای لذت بردن از جذابیت های استوایی در نظر گرفته شده است. به لطف آب ‌های و شفافش که در آن دسته های ماهی ‌ها و کوسه ‌ها پنهان شده‌اند، برای بهره بردن از گرمای خورشید و تفریحات متنوع آبی، مالدیو باید در فهرست هر مسافری و گردشگری برای بازدید قرار می گیرد. در این راهنما از مجله گردشگری سما اوج، توجه شما را به برخی نکات سفر به مالدیو که بهترین است پیش از رفتن به این جزایر دیدنی از آن ها اطلاع داشته باشید جلب می کنیم.

نکات سفر به مالدیو

توجه به این نکات سفر به مالدیو تضمین می کند که تعطیلات امن، راحت و شادی را در این کشور جزیره ای زیبا تجربه خواهید کرد. برنامه ریزی برای سفر به مالدیو تجربه خیره کننده ای را برای شما به ارمغان می آورد و باعث می شود خستگی کاری و زندگی روزمره کاملا از تن تان بیرون بیاید.

۱) با توجه به آب و هوا برنامه ریزی کنید – نکات سفر به مالدیو

نوامبر تا آوریل فصل اوج تعطیلات مالدیو به دلیل آب و هوای عالی با آفتاب ملایم بی پایان است. بدیهی است که همه چیز در این فصل، از محل اقامت گرفته تا تفریحات، قیمت های بسیار بالاتری خواهند داشت. برای یک برنامه سفر مقرون به صرفه به مالدیو، سفر خارج از فصل اوج گردشگری جزو بهترین نکات سفر به مالدیو است.

هوا همچنان دلپذیر خواهد بود و ۲۰ درصد کاهش اشغال در استراحتگاه ها، تخفیف های هیجان انگیزی را برای شما به ارمغان می آورد. اگرچه باران در فصول خارج از فصل گردشگری رایج است، اما در تمام روز باران نمی بارد. از این رو، از آوریل تا سپتامبر می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. البته باید مراقب ایرووای، باران های موسمی زمستانی در ماه های اکتبر و نوامبر در مالدیو و هالهانگو از ماه می تا آگوست باشید.

۲)در انتخاب پروازها دقت کنید

یکی از مهم ترین نکات برای بازدیدکنندگانی که برای اولین بار به مالدیو سفر می کنند، انتخاب پروازهای منطقه ای یا داخلی از خاورمیانه است زیرا این موارد گزینه های ارزان تری را ارائه می دهند. انتخاب یک پرواز به ماله و سپس یک قایق تندرو برای حمل و نقل بین جزایر برای رسیدن به جزایر خاص مقرون به صرفه خواهد بود.

اگرچه می توانید یک سفر رفت و برگشت با هواپیمای دریایی را نیز انتخاب کنید که فراموش نشدنی است، هرچند کمی گران خواهد بود. همچنین می توانید پرواز داخلی مالدیو را برای ترانسفر انتخاب کنید. پروازها ممکن است تاخیر داشته باشند و همچنین هیچ زمان برنامه ریزی شده ای برای ترانسفر هواپیمای دریایی وجود ندارد. سعی کنید برای پروازی که در نیمه اول روز فرود می آید برنامه ریزی کنید تا قبل از ساعت ۴ بعداز ظهر به جزیره منتقل شوید، در غیر این صورت باید شب را در ماله بگذرانید و از اولین ترانسفر روز بعد استفاده کنید.

۳)هتل ها و پروازها را آنلاین رزرو کنید – نکات سفر به مالدیو

نکات سفر به مالدیو بسیار زیاد هستند و یکی از آنها این است که خیلی قبل تر از سفرتان، پروازهای موجود را به صورت آنلاین بررسی کنید تا از هزینه های ارزان تری بهره مند شوید. همین امر در مورد هتل‌ ها یا استراحتگاه ‌ها نیز صدق می‌کند، به‌خصوص اگر قصد سفر در فصل اوج یا شلوغی را دارید، زیرا بیشتر مردم و آژانس ‌های مسافرتی از قبل رزرو می ‌کنند.

کجا در مالدیو اقامت کنیم؟ کدام جزیره بهترین است؟ برخی از سوالات رایجی است که به ذهن می رسد. در این مورد، شرکت های تور و گردشگری سفر مالدیو به برنامه ریزی برای یک سفر فوق العاده به این کشور کمک می کنند. قیمت های هتل ها و پروازها را با هم مقایسه کنید و پس از اطمینان از صحت آن ها، بدیهی است که می توانید ارزان ترین گزینه را انتخاب کنید.

۴)به قوانین نانوشته مالدیو احترام بگذارید

برنامه ریزی برای سفر به مالدیو در طول دوره ۱ ماهه ماه رمضان ایده خوبی نیست زیرا بسیاری از کارکنان هتل برای ملاقات با خانواده ها مرخصی خواهند بود! همچنین در دسترس بودن غذا در طول روز چالش برانگیز خواهد بود و بسیاری از خدمات و مغازه ها به خصوص در زمان نماز تعطیل خواهند بود. انتظار دریافت گوشت خوک و الکل را نداشته باشید. همچنین، یکی از مهم ‌ترین نکات سفر به مالدیو که در این زمان باید رعایت کنید، این است که هنگام بازدید از جزایر محلی، زانوها، شانه ‌ها، شکم، سینه و آرنج‌ ها به خوبی پوشش داده شده باشند. البته این قوانین مربوط به زمانی است که در حال سفر به جزایر محلی هستید. در جزایر تفریحی می‌ توانید آنطور که م ی‌خواهید لباس بپوشید. همچنین نمایش عمومی عشق و علاقه در جزایر محلی شامل محدودیت و همجنس گرایی هم یک تابو است.

۵)اسکان و حمل و نقل مقرون به صرفه را انتخاب کنید – نکات سفر به مالدیو

هنگامی که به نحوه سفر به مالدیو فکر می کنید، باید همه گزینه ها را به درستی در نظر بگیرید. بسته به هزینه متوسط مورد نظرتان، می‌ توانید به هتل ‌های ارزان ‌تر در جزایر محلی بروید یا از تجمل و حریم خصوصی در استراحتگاه‌ های پنج ستاره در جزایر خصوصی بهترین استفاده را ببرید.

انتخاب مواردی که گردش، ترانسفر فرودگاهی و خدمات کشتی را به صورت یکجا ارائه می دهند، ایده خوبی است. رستوران‌ها، بار، استخر، اجازه همراه آوردن کودکان، وضعیت صخره ‌های اطراف جزیره و البته منظره های اطراف را هم بررسی کنید. برای کسانی که با کودکان سفر می‌کنند، انتخاب ویلاهای روی آب می‌تواند انتخاب بدی باشد، زیرا بازی کردن یا بالا رفتن از اسکله ‌ها برای شان ناامن است هرچند زندگی در میان ماهی ‌های صخره‌ای، پرتوها و مرجان ‌ها می ‌تواند وسوسه‌ برانگیز باشد.

۶) تسهیلات All-inclusive  یا Half-board را مد نظر قرار دهید

هنگامی که در سواحل هستید یا از ورزش های آبی در مالدیو لذت می برید، انتخاب تسهیلات all-inclusive همه جانبه می تواند بسیار گران باشد. البته اگر با هزینه آن مشکلی ندارید، صبحانه و ناهار با بوفه کامل می ‌تواند یک انتخاب عالی باشد، در حالی که Half-board شامل صبحانه، ناهار و نوشیدنی است. قبل از انتخاب، بررسی کنید که آیا قهوه و نوشیدنی‌ و برنامه های تفرحی ویژه هم ارائه می شوند یا خیر. اگر با کودکان سفر می‌ کنید، ببینید منوی مناسب برای بچه ‌ها وجود دارد یا خیر. بررسی این نکات سفر به مالدیو، اقامت شما را سرگرم کننده و آسان تر می کند.

۷)با دقت چمدان تان را ببندید

مطمئن شوید که گوشت خوک، الکل یا تنباکو در چمدان تان به همراه نداشته باشید. بهتر است یک دوربین ضد آب یا زیر آب همراه داشته باشید تا خاطرات سفرتان به مالدیو را در خشکی و زیر آب ثبت کنید. برای کاهش هزینه ها، می توانید وسایل مربوط به اسنورکلینگ، موج سواری یا غواصی را هم همراه خودتان داشته باشید. حداقل لباس مناسب مناطق گرمسیری، لباس شنا (برای جزایر خصوصی)، کرم ضد آفتاب، لوازم آرایش، موم موج سواری، محصولات مراقبت شخصی، و کیت اورژانس پزشکی را هم در چمدان های تان داشته باشید.

۸)هزینه تفریحات آبی را بررسی و مقایسه کنید -نکات سفر به مالدیو

یکی دیگر از نکات سفر به مالدیو به خصوص برای کاهش هزینه ها این است که فاصله صخره‌ های مرجانی تا استراحتگاه مورد نظر را بررسی کنید و ببینید آیا می‌توانید با کمی شنا به آنجا برسید یا اینکه باید برای غواصی یک قایق رزرو کنید.

کایاک سواری دریایی، جت اسکی، پاراسیلینگ، پارو سواری، ویک بورد، قایق سواری، و سفرهای تماشای نهنگ ها، دلفین ها و غیره توسط استراحتگاه ها و سازمان دهندگان خصوصی ارائه می شوند. قبل از انتخاب، قیمت آن ها را با هم مقایسه کنید. ، دلفین ‌ها و کوسه‌ نهنگ ها در جزیره مرجانی آری جنوبی، و لاک‌پشت ‌های دریایی، ماهی ‌های صخره‌ای، کوسه ‌های مرجانی، و کوسه ‌های سر چکشی در جزیره مرجانی راسدو می توانند در فهرست بازدید شما باشند.

۹) ساحل Bioluminescent را از دست ندهید

بازدید از جزیره مرجانی Baa Atoll باید در لیست برنامه های سفر شما به مالدیو باشد. این یک تجربه باورنکردنی در زندگی شما برای دیدن پلانکتون هایی است که سموم درخشانی را در طول شب در زیر آسمان ساطع کرده و نمایی مانند کهکشان ها را در آب ایجاد می کنند.

این یکی از منحصر به فردترین کارهایی است که در مالدیو می توان انجام داد. استراحتگاه های زیادی وجود دارند که تورهای بیولومنسنت را ارائه می دهند، اما ابتدا باید صحت آن ها را بررسی کنید. هنگام برنامه ریزی برای سفر به مالدیو، از قبل زمان وقوع این پدیده را بررسی کنید، بنابراین می توانید بر اساس آن جزایر یا استراحتگاه های مناسب را برای اقامت خودتان انتخاب کنید.

۱۰)مراقب مالیات و هزینه های پنهان باشید -نکات سفر به مالدیو

یکی از نکات کلیدی سفر به مالدیو این است که مراقب هزینه های اضافی برای غذاها و نوشیدنی های وارداتی در استراحتگاه های لوکس به همراه ۱۰ درصد هزینه خدمات و ۸ درصد مالیات خدمات (به سرعت در حال افزایش) باشید. قیمت عمومی منوها، مالیات بر اجاره تجهیزات، جلسات اسپا و موارد دیگر را فراموش نکنید.

۱۱)الکل حمل نکنید

مالدیو کشوری مسلمان نشین است و تنها جایی که کسی می تواند بدون هیچ نگرانی از الکل استفاده کنید، استراحتگاه های خصوصی است. یکی از مهم ترین نکات سفر به مالدیو این است که هنگام ورود به این کشور مشروبات الکلی همراه نداشته باشید.

۱۲)دلار آمریکا همراه تان داشته باشید – نکات سفر به مالدیو

اگرچه روفیه پول ملی مورد استفاده در مالدیو است، اما دلار تقریباً در همه جا به طور گسترده پذیرفته می شود. به غیر از جزایر محلی، بیشتر مغازه‌ ها قیمت ها را به دلار ارائه می دهند. اگرچه کارت های اعتباری به طور گسترده از جمله در استراحتگاه ها استفاده می شوند، داشتن پول نقد هم مهم است. همچنین یافتن دستگاه های خودپرداز در مجاورت جزایر مالدیو دشوار است، بنابراین لازم است پول نقد و ترجیحا دلار همراه تان داشته باشید.

۱۳)ضد آفتاب را فراموش نکنید

به دلیل گرمسیری بودن مالدیو، لازم است مسافران کرم ضد آفتاب به همراه داشته باشند تا از رسیدن آسیب به پوست جلوگیری کنند. برای خرید کرم ضد آفتاب از مالدیو برنامه ریزی نکنید، زیرا کرم ضد آفتاب در جزیره بسیار گران است.  علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که سعی می کنید از کرم ضد آفتاب ایمن استفاده کنید زیرا مواد شیمیایی موجود در برخی ضد آفتاب ها به حیات مرجانی و دریایی باشکوه و محافظت شده مالدیو آسیب می زند.

۱۴)تردد با مایو غیر اسلامی در همه سواحل مجاز نیست – نکات سفر به مالدیو

سعی کنید فرهنگ محافظه کارانه مالدیو را که هنوز در جزایر محلی رایج است نادیده نگیرید. تواضع داشته باشید و فقط زمانی که در جزایر استراحتگاه های خصوصی هستید

مایو غیر اسلامی بپوشید. البته در جزایر محلی هم برخی “سواحل بیکینی” وجود دارند که به طور ویژه برای بازدید گردشگران در نظر گرفته شده اند.

۱۵)از تغییر مکرر مکان خودداری کنید

هنگام برنامه ریزی برای اقامت در مالدیو، بهتر است فقط یک هتل یا استراحتگاه را انتخاب می کنید و تعطیلات خودتان را همانجا می گذرانید نه اینکه بین جزیره های مختلف در حرکت باشید. جابجایی از یک مکان به مکان دیگر در مالدیو بسیار پر هیجان و کمی دردسر ساز است. به غیر از ماله، برای سفر از جزیره ای به جزیره دیگر باید قایق تندرو یا هواپیمای دریایی کرایه کرد.

۱۶)حداقل یک شب را در یک خانه ییلاقی آبی بگذرانید

شاید زیاد پیش نیاید که از یک مقصد گرمسیری خارق العاده با ویلاهای پر زرق و برق روی آب دیدن کنید. بنابراین، وقتی در مالدیو هستید، از این فرصت نهایت استفاده را ببرید، حتی اگر به معنای صرف هزینه کمی بیشتری باشد. برنامه سفر شما به مالدیو بدون تجربه اقیانوس فیروزه ای شفاف زیر پای تان ناقص است، به خصوص اگر برای ماه عسل تان در مالدیو هستید.

در حالی که ویلاهای ساحلی مالدیو نیز بسیار عالی هستند، هیچ چیز نمی تواند جایگزین تجربه اقامت در یک خانه ییلاقی آبی را که در آن با طلوع های زیبای خورشید از خواب بیدار می شوید و می توانید از اتاق خود مستقیماً به داخل اقیانوس نگاه کنید باشد!

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

۵ دیدگاه در “نکاتی که قبل از سفر به مالدیو باید بدانید!

 1. Today, many individuals should be registered in a
  couple of social community at the identical time.

 2. Here are three methods your company can use to find and attract the
  very best job candidates.

 3. Германия является лидером в лечении врожденных пороков сердца, предоставляя больным помощь мирового класса. Благодаря высококвалифицированному и опытному медицинскому персоналу, современному оборудованию и широким возможностям для проведения исследований, Германия находится на переднем крае лечения этих опасных для жизни состояний.
  Эта страна уже давно является пионером в разработке инновационных методов лечения врожденных пороков сердца. Например, немецкие врачи одними из первых начали использовать катетеризацию для лечения детей с тяжелыми пороками сердца. Эта процедура включает в себя введение тонкой трубки в сердце для диагностики и лечения аномалий без хирургического вмешательства. лечение болезней сердца в германии. Помимо таких передовых методов лечения, как катетеризация, в Германии также предлагается комплексное лечение пациентов с более легкими формами врожденных пороков сердца. Специализированные педиатрические центры обеспечивают комплексное обслуживание, начиная с диагностики, лечения и заканчивая последующим наблюдением. В этих центрах работают опытные специалисты, которые понимают, как лучше лечить каждый отдельный случай, исходя из его уникальных потребностей и обстоятельств.
  В Германии также существует множество возможностей для проведения исследований, которые помогут углубить понимание врожденных пороков сердца и разработать новые методы лечения. В университетах страны работают одни из лучших в мире исследователей в этой области, которые ежедневно прилагают все усилия, чтобы улучшить результаты лечения пациентов и найти лучшие способы лечения этих заболеваний.
  В целом, Германия является отличным выбором при лечении врожденных пороков сердца благодаря высокому качеству медицинского обслуживания, инновационным методам лечения, специализированным педиатрическим центрам и широким возможностям для исследований в этой области. Имея в своем распоряжении все эти ресурсы, люди, пострадавшие от этого опасного для жизни состояния, могут быть уверены, что получат в Германии лечение мирового класса, которое поможет им прожить более долгую и здоровую жизнь.

 4. Agustinwearf گفت:

  Register and take part in the drawing, [url=https://your-bonuses.life/?u=2rek60a&o=y59p896&t=com]click here[/url]

 5. You can’t go incorrect with any of the merchandise listed above.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *