اخبار گردشگری

نمایشگاه گردشگری فیتور اسپانیا

نمایشگاه بین المللی گردشگری فیتور FITUR -۲۰۱۵
نوع نمایشگاه :Trade / Public
شرکت برگذار کننده :IFEMA-Feria de Madrid
آدرس محل برگزاری نمایشگاه:IFEMA FERIA DE MADRID- COMUNIDAD DE MADRID.SPAIN-۲۸۰۴۲ –MADRID-SPAIN
کشور اسپانیا:
حکومت : پادشاهی
مساحت : مساحت ۵۰۵۹۵۵ کیلومتر مربع
جمعیت : ۴۰ میلیون نفر
رشدسالانه جمعیت : ۵/۰ درصد
پایتخت : مادرید
زبان : اسپانیایی
دین: مسیحی
واحد پول : یورو
کد : ۳۴+
ا ختلاف ساعت مادرید با تهران : ۲:۳۰ عقب

اسپانیا کشوری است واقع در جنوب غربی قاره اروپا. اسپانیا به همراه پرتغال، جبل‌الطارق و آندورا در شبه‌جزیره ایبری واقع شده است. پایتخت این کشور، شهر مادرید است . اسپانیا بواسطه جبال پیرنه از فرانسه و بواسطه جبل الطارق از افریقا جدا شده است.از شهرهای بزرگ اسپانیا مادرید است که پایتخت و در وسط کشور می‌‌باشد و بیش از۳۲۰۶۰۰۰ تن جمعیت دارد . اسپانیا دارای معدن آهن مس روی زغال سنگ کبالت جیوه نقره و فسفاتهای مختلف است. صنایع عمده پارچه بافی کاغذ سازی صنایع اتومبیل تهیه چوب پنبه و سیمان است کشور پادشاهی اسپانیا با مساحت ۵۰۵۹۵۵ کیلومتر مربع، پنجاه و دومین کشور جهان و دومین کشور اتحادیه اروپائی بعد از فرانسه به لحاظ مساحت به شمار می آید .

 

           

آب و هوا:

آب و هوا در شمال اسپانیا معتدل بوده و بخش های مرکزی جنوبی و شرقی دارای آب و هوای مدیترانه ای می باشد .

 

صنعت توریسم:

توریسم از نظر اقتصادی، برای اسپانیا اهمیت فراوانی دارد، سرمایه گذاران خارجی برای ایجاد صنعت نو تشویق شده اند،. بانکداری و تجارت مهم است و صنعت توریسم از منابع عمده درآمد ارز خارجی است. حدود ۰۰۰/۰۰۰/ ۵۰مسافر خارجی در سال از اسپانیا دیدن می کنند . کشور اسپانیا یکی از بازارهای پیشرفته و توسعه یافته با بیش از ۴۳ میلیون مصرف کننده است جزو پنج بازار مهم گردشگری اروپا بعد از انگلستان، آلمان ، فرانسه و ایتالیا می باشد. و طبق آمار ارائه شده از سوی دولت اسپانیا ، سفر گردشگران از اسپانیا به سوی مقاصد گردشگری جدید در دهه دوم قرن از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد شد و رو به افزایش است .
سازمان جهانی جهانگردی» به عنوان معتبرترین سازمان جهانی در زمینه‌ی صنعت گردشگری در گزارشی که به‌تازگی از سوی مقر این سازمان در مادرید منتشر کرد، به معرفی پر در آمد ترین کشورهای جهان از محل صنعت گردشگری در سال ۲۰۱۲ پرداخت . بر اساس این گزارش که در آن به معرفی ۵۰ کشور نخست رده‌بندی پردرآمدترین کشورهای جهان از محل صنعت گردشگری پرداخته شده، ایالات متحده‌ آمریکا در سال ۲۰۱۲ با کسب درآمدی بیش از ۱۲۸ میلیارد دلار در رتبه‌ی نخست پردرآمدترین کشورهای جهان از محل صنعت گردشگری قرار گرفت . در رتبه‌ دوم این فهرست اسپانیا با کسب درآمدی کمتر از نیمی از درآمد آمریکا دوم است. اسپانیا در سال ۲۰۱۲ نزدیک به ۶۰ میلیارد دلار از محل صنعت گردشگری درآمد داشت. که این امر با توجه به نقش چشمگیر صنعت گردشگری در اقتصاد اسپانیا و اختصاص بخش قابل توجهی از تولید ناخالص داخلی این کشور به صنعت گردشگری بسیار حائز توجه است .
براساس آمار منتشر شده از سوی نهادهای وابسته به اتحادیه اروپا در بین کشورهای عضو این اتحادیه اسپانیا بیشترین شاغلان را در صنعت گردشگری داشته و کارشناسان نیز بر این باورند که بهترین و سریع‌ترین راه کار برای حل مشکل بیکاری در این کشور توسعه‌ی صنعت گردشگری است.

مادرید :

پایتخت باشکوه اسپانیا در کنار رودخانه مانزانارس یکی از زیباترین شهرهای اروپایی است ، شهری با چهار میلیون نفر جمعیت و مرکز اقتصاد، فرهنگ، هنر ، ورزش و سیاست . مادرید را می توان نمونه کوچک کشور اسپانیا دانست . از تمام سنت ها و جذابیت هایی که در این کشور وجود دارد، مادرید سهم بیشتری می برد. مادرید را مردم دنیا با میراث فرهنگی و هنری یگانه و زیبایش و شب های پر زرق و برق و زنده اش می شناسند . موزه های بی شمارش، رستوران ها و هوای معتدل و مردم همیشه خندان و با نشاطش ، مادرید را به یکی از پر گردشگرترین شهرهای اروپا تبدیل کرده است . تقریبا چهار فصل سال ، این شهر شلوغ است و پر از مسافر، با این حال پاییز و اوایل زمستان، برای دیدن مادرید وقت منا سب تری است. قلب مادرید ، میدان دروازه خورشید در قسمت جنوبی شهر است که با دو مجسمه معروف متمایز است، مجسمه پادشاه کارلوس سوم و مجسمه خرس و درخت که نماد خانواده سلطنتی اسپانیا و نماد مادرید به
شمار می رود.

مراکز و مناطق دیدنی اسپانیا :

پارک گائل – کلیسای ساگرادا فامیلیا – قصر میلا در بارسلونا -کاخ سلطنتی – رویال پالاس – موزه پرادو – میدان پارتا دل سول – میدان پارتا آلکالا – میدان آلمدینا – میدان مرکزی در مادرید

توضیح نمایشگاه بین المللی:

نمایشگاه بین المللی گردشگری فیتور ۲۰۱۵:

نمایشگاه بین المللی گردشگری FITUR یکی از بزرگترین نمایشگاه های توریسم در بازار آمریکای لاتین ، اسپانیا ، پرتغال ، افریقا ، اسپانیا وآسیا به نوعی نقطه مرجع توریسم دنیا بشمار می آید. هر ساله پذیرای بیش از ۲۰۰۰۰۰ بازدیدکننده می باشد . سی و پنجمین دوره نمایشگاه بین المللی فیتور اسپانیا به مدت ۵ روز از تاریخ ۲۸ ژانویه الی ۱ فوریه ۲۰۱۵ برابر با ۸ الی ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ در محل دائمی نمایشگاهها مادرید Feria De Madrid Comunidad De Madrid Spain برگزار خواهد شد
نمایشگاه گردشگری FITUR فضایی تجاری مناسب برای حضور ، گردهمایی و ملاقات آژانسهای گردشگری ، گردانندگان تور، هتلها ، مشاورین و کارشناسان توسعه گردشگری و سایر متخصصین حرفه گردشگری و توریسم جهانی و مکانی برای ارائه خدمات و محصولات جدید صنعت گردشگری و بازاریابی است. این نمایشگاه تاثیر به سزایی در پیشرفت و توسعه تجارت گردشگری داشته و خواهد داشت و شامل کنفرانسها و سمینارهایی جهت رفع مشکلات و توسعه صنعت گردشگری است . همچنین پلی ارتباطی بین توریسم بین المللی و ملی است. کیفیت ، تنوع ، تخصص و نوآوری از ویژگیهای این نمایشگاه است .
طبق آمار ارائه شده از سوی دولت اسپانیا تعداد گردشگران ورودی بین ماه های ژانویه و ژوئن سال ۲۰۱۳ نسبت به سال گذشته ۴ درصد افزایش داشته است . این افزایش بیانگر رشد مداوم و قدرت صنعت گردشگری در اسپانیا است.

 

از اهداف حضور در نمایشگاه می توان به طور خلاصه به موارد ذیل اشاره کرد.

• جمع آوری و تبادل اطلاعات و تجربیات تجاری در زمینه گردشگری در طی ۵ روز برگزاری نمایشگاه
• آشنایی با آخرین دست آورد ها و نوآوری ها ارائه شده در صنعت گردشگری از سوی شرکتهای دیگر
• بررسی و مقایسه مستقیم کیفیت دست آورد ها و خدمات گردشگری
• شناسایی و جذب شرکاء جدید
• حفظ ارتباط با مشتریان فعلی و شروع ارتباط با مشتریان جدید
• شناخت و بررسی کمپین های جدید بازاریابی و توسعه بازارهای جدید
• برگزاری میتینگ با تولید کنند گان و مشتریان بالقوه و جمع آوری اطلاعات جامع
• بدست آوردن فرصتها ی جدید تجاری و سرمایه گذاری و توسعه روابط تجاری
• ارتباط نزدیک با بازدید کنند گان و امکان مذاکره مستقیم
• ایجاد فرصتی مناسب جهت برگزاری همایشها ، کنفرانس ها، سمینارها و رویدادهای همزمان
• شناسایی و جذب مشتریان علاقه مند به سفر
• شناسایی مقاصد جدید گردشگری
• هدایت مجدد مشتریان در زمینه محصولات و خدمات گردشگری
• آشنایی با الگو های کاربردی برند سازی
• تبادل دانش نوین و کارآمد در راستای رشد کیفی و کمی محصولات و خدمات گردشگری
• حضور در رسانه های عمومی
• برقراری ارتباط با ناشران و روزنامه نگاران به منظور معرفی و ارائه اخرین دست آورد ها و نوآوریهای شرکت کنند گان در صنعت گردشگری

شرکت کنندگان در نمایشگاه FITUR:
• تور گردانان
• آژانس‌های مسافرتی
• شرکتهای حمل و نقل
• هتل‌ها و اقامتگاه‌ها
• شرکت‌های خدماتی در زمینه صنعت گردشگری
• شرکت‌های فعال در حوزه توریسم محلی
• مطبوعات و رسانه های فعال در زمینه صنعت گردشگری و مسافرت
• سازمانهای رسمی اسپانیایی و خارجی فعال در صنعت گردشگری
• انجمن‌های تجاری
• مراکز آموزش خدمات جهانگردی و گردشگری
– برگزارکنندگان کنگره ها و میتینگ ها و همایش های تشویقی
رسانه ها
موقعیت و مساحت مرکز نمایشگاهی FIERA DE MADRID
فرودگاه بین المللی Barajas در ۱۵ کیلومتری مرکز شهر و فقط ده دقیقه با محل دائمی نمایشگاههای بین المللی FIERA DE MADRID فاصله دارد . خط ۸ مترو CAMPO DE LAS NACIONES قابلیت دسترسی آسان از تمامی نقاط شهر به مرکز نمایشگاه را فراهم کرده است و خروجی مترو به درب ورودی جنوبی مرکز نمایشگاه ه منتهی می شود. همچنین خط ۸ مترو بین مرکز نمایشگاه و ترمینالهای مختلف فرودگاه بین المللی BARAJAS مادرید تردد دارد. این مرکز هر ساله برگزارکننده بیش از ۸۰ رویداد و نمایشگاه مهم می باشد . مساحت کل آن بیش از یک میلیون متر مربع است که از این مساحت ۲۰۰۰۰۰ متر مربع به فضای نمایشگاه ه اختصاص دارد .
با بهره مندی از تسهیلات نمایشگاه های تخصصی و بین المللی جهت برگزاری نمایشگاه ها مهیا شده است . این مرکز نمایشگاهی شامل ۱۲ سالن و سه مرکز کنفرانس ، همایش ، مرکز تجاری ، مطبوعاتی ، دفاتر خدماتی و مالی و پارکینگی با ظرفیت ۱۴ هزار ماشین می باشد .

آدرس نمایشگاه:

IFEMA FERIA DE MADRID- COMUNIDAD DE MADRID.SPAIN-۲۸۰۴۲ –MADRID-SPAIN
برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید:
22018009
بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

۱ دیدگاه در “نمایشگاه گردشگری فیتور اسپانیا

  1. paripesa گفت:

    bookmarked!!, I like your blog!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *