اخبار گردشگری

میزان بار مجاز هواپیمایی امارات چقدر است؟

برای پرواز دبی با ایرلاین امارات، اطلاع از میزان بار مجاز هواپیمایی امارات؛ موضوع بسیار مهمی است. از آنجا که دبی یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری ایرانیان است؛ هواپیمایی امارات نیز یکی از پرمخاطب‌ترین شرکت‌های هواپیمایی در بین مسافران ایرانی برای سفر به امارات متحده عربی و دبی است. به همین جهت بهتر است در مورد این ایرلاین اطلاعات لازم را کسب کرد. یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین موضوعات در سفرهای هوایی، حجم باری است که هر یک از مسافران اجازه دارند همراه خود به فرودگاه بیاورند. در اغلب سفرها، مسافران مقادیری بیشتر از حجم اعلام شده را تحویل کانترها می‌دهند. این موضوع در اکثر موارد با پرداخت جریمه‌های اضافه‌بار قابل حل است. در سفرهای هوایی بهتر است در جریان قوانین و مقررات اعلام شده از سوی شرکت هوایی مربوطه قرار گرفت. یکی از مهم‌ترین قوانین وضع شده از سوی ایرلاین‌ها نیز مربوط به خدمات بخش حمل بار است.

برای سفر هوایی با پروازهای خطوط هوایی امارات، بهتر است از قبل ضوابط بار و خدمات ارائه شده در بخش بار توسط این شرکت را بشناسیم. این ایرلاین معتبر قوانین ویژه‌ای برای بار مجاز در پروازهای مختلف دارد. همچنین خدمات جالب توجه و خوبی از سوی این شرکت در زمینه‌ی بار و وسایل به مسافران ارائه شده که رضایت مسافران پروازهای این مجموعه را در پی داشته است. برای اطلاع از میزان بار مجاز هواپیمایی امارات و خدمات و سرویس‌های این شرکت در این زمینه؛ تا پایان این مقاله با سما اوج همراه باشید.

مختصری درباره شرکت هواپیمایی امارات

شرکت هواپیمایی امارات، بزرگترین شرکت هواپیمایی خاورمیانه و یکی از بزرگترین و بهترین ایرلاین های جهان است. هواپیمایی امارات در سال ۱۹۸۵ توسط خاندان سلطنتی دبی افتتاح شد. چند ماه بعد و در سپتامبر همین سال؛ نخستین پروازهای این شرکت به مقصد دهلی‌نو و بمبئی انجام گرفت. این شرکت هواپیمایی با استخدام و جذب گروهی از زبده‌ترین و موفق‌ترین مدیران فعال در صنایع مختلف اروپا و آمریکای شمالی، مسیر توسعه و پیشرفت را با موفقیت طی کرده است. در حال حاضر شرکت هواپیمایی امارات یکی از قدرتمندترین ایرلاین های جهان به شمار می‌رود که رقیب جدی غول‌های اروپایی این صنعت است.

شرکت هواپیمایی امارات با در اختیار داشتن بالغ بر سیصد هواپیما و به خدمت گرفتن بیش از هجده هزار نفر خدمه‌ی پرواز، حدود ۳۵۰۰ پرواز هفتگی به حدود ۱۴۰ شهر در ۷۵ کشور جهان انجام می‌دهد. هواپیمایی امارات جزء ده شرکت هواپیمایی بزرگ جهان بوده و در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۶ بعنوان بهترین ایرلاین جهان انتخاب شده است. این شرکت هواپیمایی یکی از محبوب‌ترین ایرلاین های مسافران ایرانی برای سفر به دبی است.

قوانین مربوط به حمل بار هواپیمایی امارات

چنانچه اشاره شد؛ اطلاع از میزان بار مجاز هواپیمایی امارات به منظور داشتن پروازی راحت و بی‌دغدغه با این ایرلاین ضروری است. این شرکت هواپیمایی قوانین دقیق و کاملی در رابطه با حمل بار و خدمات مرتبط با این موضوع وضع کرده است. عوامل و فاکتورهای مختلفی در تعیین وزن بار مجاز و قابل حمل در پروازهای این شرکت دخیل هستند. مقصد سفر، مسیر پرواز و نوع بلیط، عواملی هستند که بر اساس آن‌ها شرکت هواپیمایی امارات وزن بار مجاز را به مسافران خود اعلام می‌کند. این شرکت خدمات و تسهیلات بسیار خوبی در زمینه‌ی حمل بار به مشتریان وفادار و اعضای باشگاه مشتریان هواپیمایی امارات ارائه می‌کند.

بر اساس آیین‌نامه‌های حمل بار و سرویس بار این ایرلاین؛ میزان بار مجاز هواپیمایی امارات به شرح زیر است:

 • در پرواز اکونومی امارات، وزن بار مجاز متغیر بوده و به نوع بلیط بستگی دارد. مسافرینی که بلیط مخصوص یا اسپشال دارند؛ مجاز به داشتن ۲۰ کیلوگرم بار هستند. این میزان برای مسافران با بلیط سِیور و نیز بلیط فلکس ۳۰ کیلوگرم خواهد بود. سقف بار قابل حمل برای مسافرانی که بلیط فلکس پلاس تهیه کرده‌اند؛ ۳۵ کیلوگرم است.
 • مسافرین پروازهای تجاری یا بیزنس کلاس مجاز به داشتن ۴۰ کیلوگرم بار هستند.
 • وزن بار مجاز هواپیمایی امارات برای مسافران پرواز فرست کلاس ۵۰ کیلوگرم اعلام شده است.

حجم و وزن بار مجاز داخل کابین در پروازهای هواپیمایی امارات

مسافران خطوط هوایی امارات می‌توانند وسایل ضروری و با قابل حمل خود را در قالب چمدان‌‌های کوچک، کوله‌پشتی و یا کیف‌های دستی به داخل کابین ببرند. ابعاد و وزن این وسایل سقف دارد و در صورت بیشتر بودن حجم و وزن این بارها از اندازه‌ی استاندارد؛ از ورود آن‌ها به کابین جلوگیری خواهد شد.

میزان بار مجاز هواپیمایی امارات برای بردن به داخل کابین هم به مبدأ و مقصد سفر، مسیر پرواز و نوع بلیط بستگی دارد. حجم و وزن مجاز بار قابل انتقال به کابین در پروازهای هواپیمایی امارات به شرح زیر است.

 • مسافران پروازهای اکونومی مجاز هستند تا سقف هفت کیلوگرم بار به داخل کابین هواپیما ببرند. این محموله نباید از حجم استاندارد تجاوز کند که ۲۰*۴۰*۵۰ سانتیمتر است.
 • در پروازهای فرست کلاس و بیزینس، مسافرین می‌توانند دو بسته در قالب کیف دستی، کوله‌پشتی و یا ساک به داخل کابین بیاورند. وزن هر یک از این دو محموله نباید از هفت کیلوگرم و مجموع ۱۴ کیلوگرم تجاوز کند. ابعاد یکی از این دو محموله باید حداکثر ۲۰*۳۵*۴۵ و دیگری حداکثر ۲۰*۴۰*۵۵ باشد.

خدمات حمل بار و کالای شرکت هواپیمایی امارات

شرکت هواپیمایی امارات به منظور رفاه هرچه بیشتر مسافران خود، سرویس‌ها و خدمات قابل توجه و درخور تحسینی در زمینه‌ی حمل بار و خدمات ارائه می‌دهد. این خدمات ویژه در بخش بار به چهار بخش تقسیم می‌شود.

 •  انبار نگهداری بار و محموله :مسافران پروازهای ترانزیت یا پروازهایی که چندین ساعت در دبی توقف دارند، و یا مسافرانی که چند ساعت قبل از زمان پرواز ب فرودگاه آمده‌اند مخاطب این سرویس هستند. برای استفاده از این سرویس محدودیت‌های مربوط به بار مجاز هواپیمایی امارات وجود ندارند. می‌توان وسایل سنگین و چمدان‌ها را به این قسمت سپرد و چندین ساعت باقیمانده را به تفریح در دبی اختصاص داد.
 • خدمات حمل بار: هنگام ورود به فرودگاه و فرایند بررسی مدارک در فرودگاه، می‌توان مراقبت و نگهداری از وسایل را به کارمندان این بخش سپرد. همچنین در صورت سنگین بودن یا تعداد زیاد وسایل، می‌توان از این قسمت برای جابجایی و حمل وسایل تا کنار وسایل نقلیه کمک گرفت.
 • خدمات بسته بندی: در صورتی که وسایل همراه مسافران زیاد بوده و علاوه بر سختی حمل و جابجایی، خطر گم کردن آن‌ها در میان باشد؛ می‌توان از خدمات این قسمت استفاده کرد. بسته بندی دقیق و کم حجم وسایل در پوشش‌های مستحکم و شکیل، حمل تعداد زیاد وسایل را بسیار آسان خواهد کرد.
 • تحویل بار منزل و هتل: یکی دیگر از سرویس‌های بسیار کارآمد این ایرلاین که خارج از قوانین مربوط به بار مجاز هواپیمایی امارات است؛ تحویل بار در منزل یا هتل است. پس از رسیدن به فرودگاه و در صورتی که به هر دلیلی امکان رفتن به هتل یا منزل وجود ندارد؛ می‌توان بارها و وسایل را به این قسمت سپرد. با خیال راحت و بدون دغدغه و مشکلات ناشی از همراه بردن وسایل می‌توان به کار و تفریح پرداخت و بعداً وسایل را در محل اقامت تحویل گرفت.

موارد ممنوع و غیر مجاز برای حمل با هواپیمایی امارات

علاوه بر اندازه و وزن بار مجاز هواپیمایی امارات؛ این شرکت هواپیمایی مقررات سخت‌گیرانه‌ای در مورد نوع کالا و وسایلی که مسافران با خود حمل می‌کنند وضع کرده است. مهم‌ترین این محدودیت‌ها در ارتباط با کالاها و وسایلی است که احتمال ایجاد خطر توسط آن‌ها وجود دارد. مواد قابل اشتعال مانند حجم بالای محصولات دارای الکل، وسایل آتش‌بازی، دخانیات و ابزار دفاع شخصی از این موارد هستند.

همچنین وسایلی که امکان نشت و ایجاد خسارت دارند نیز در گروه اقلام ممنوعه برای انتقال به قسمت بار هواپیما قرار دارند. مواد شوینده، حجم بالای مایعات و مواد غذایی از جمله این موارد هستند.

نکات پایانی

پس از آشنایی با قوانین و محدودیت‌های وضع شده در زمینه‌ی حمل بار توسط شرکت هواپیمایی امارات؛ به منظور تکمیل این اطلاعات، نکات جزیی و کارآمد پایان این مقاله را نیز در نظر داشته باشید. با آگاهی از میزان و نوع بار مجاز هواپیمایی امارات؛ پروازی راحت و بیادمامدنی با این ایرلاین بزرگ و محبوب تجربه خواهید کرد.

 • پس از خرید بلیط پرواز با هواپیمایی امارات، به صفحه‌ی محاسبه‌ی بار مجاز در وبسایت مربوطه مراجعه کنید. در این صفحه با وارد کردن مبدأ و مقصد پرواز، نوع بلیط و کلاس پروازی می‌توانید از میزان بار مجاز در این سفر مطلّع شوید.
 • در فواصل طولانی، وزن بار قابل انتقال به کابین هواپیما تا ده کیلوگرم افزایش می‌یابد.
 • در مورد والدینی که با نوزاد خود سفر می‌کنند؛ معافیت‌ها و شرایط ویژه‌ای در رابطه با بار مجاز قابل حمل به داخل کابین لحاظ شده است. این مسافران، فارغ از کلاس پروازی خود می‌توانند یک ساک اضافه تا سقف ده کیلوگرم به داخل کابین بیاورند. در صورت عدم خرید صندلی جداگانه برای نوزاد؛ بردن کالسکه و گهواره‌ی مخصوص نوزاد به کابین توسط والدین مانعی نخواهد داشت.
 • بردن حجم مشخص و مجاز خریدهای انجام شده در فروشگاه های Duty Free؛ مانند عطر و اکسسواری به کابین هواپیما بلامانع است.
 • وسایل الکترونیکی و دیجیتال که باتری‌های لیتیومی دارند؛ مانند لپ‌تاپ و تب‌لت را باید به داخل کابین برد و نمی‌توان آن‌ها را به قسمت حمل بار فرستاد.

برای کسب اطلاعات بیشتر باما تماس بگیرید:

22018009

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *