اخبار گردشگری

معرفی کامل کشور ژاپن

شهرهای شلوغ، غذاهای خاص و لذیذ در کنار منظره‌های جذابی که از دیدن آن‌ها شگفت زده می‌شوید، تنها بخشی از واقعیت های مربوط به ژاپن است. کشور ژاپن متشکل از مجموعه  جزیره هایی بوده که در حاشیه شرقی آسیا قرار دارد. هوکایدو، هونشو، شیکوکو و کیوشو به عنوان چهار جزیره اصلی ژاپن شناخته می شود؛ البته این کشور بیش از 4000 هزار جزیره کوچک را نیز در قلب خود جای داده است!

با کشور ژاپن بیشتر آشنا شوید

بیشتر مناطق کشور ژاپن پوشیده از کوه است و عبور کوه‌های آلپ از بزرگ‌ترین جزیره ژاپن یعنی هونشو نیز یکی از منظره‌های زیبای دیدنی های ژاپن را به وجود آورده است. در عین حال کشور ژاپن می‌تواند از لحاظ موقعیت جغرافیایی مکانی خطرناک باشد، سه صفحه تکتونیکی که پوسته زمین را تشکیل می دهند در نزدیکی یکدیگر قرار دارند، و این سه صفحه اغلب در کنار یکدیگر حرکت می‌کنند؛ بنابراین همین موضوع باعث می‌شود تا ژاپن سالانه بیش از هزار زمین لرزه را تجربه کند.

جالب است بدانید که این کشور با دارا بودن بیش از 200 آتشفشان که 60 مورد از آن‌ها هنوز فعال هستند، در عین خطرناک بودن از جمله دیدنی ترین کشورهای جهان نیز محسوب می شود! حدود ۳۰ هزار سال پیش مردم برای اولین بار ژاپن را به عنوان کشوری مستقل برای زندگی انتخاب کردند. در آن زمان مردم ژاپن از طریق راه‌های ارتباطی مختلفی به سیبری و کشور کره سفر می‌کردند. ژاپنی‌ها آداب رسوم‌های بسیار جالبی دارند! به عنوان مثال برخلاف بسیاری از کشورها، گربه سیاه را نماد خوش‌یمنی می‌دانند و دختران جوان بر این باور هستند نگهداری گربه سیاه باعث می‌شود خواستگار بیشتری داشته باشند.

همچنین آن‌ها انعام دادن را نوعی توهین می‌دانند؛ زیرا معتقدند در مقابل کاری که انجام می‌دهند حقوق کافی دریافت می‌کنند.

قبیله جومون اولین قبیله ساکن در ژاپن بود که 12000 هزار سال پیش به وجود آمد، بعد از آن هم گروهی از مردم قبیله آینو از سیبری با قایق‌های خود به سمت ژاپن آمدند و این دو قبیله هزاران سال با انجام فعالیت‌هایی مثل شکار، ماهیگیری و جمع آوری گیاهان در کنار یکدیگر در ژاپن زندگی کردند. حدود ۳۰۰ سال قبل از میلاد هم مردم یایوی از کشور کره و چین به جزیره هونشو سفر کردند، یایوی‌ها در مهارت بافندگانی ماهر، کشاورزانی زبده و ابزار سازانی حرفه‌ای بودند که برای اولین بار توانستند در مزارع شالیزاری که پوشیده از آب بود، برنج کشت کنند.

پایتخت ژاپن کجاست؟

پایتخت ژاپن و پرجمعیت‌ترین کلانشهر این کشور شهر توکیو است، که به عنوان یکی از ۴۷ استان ژاپن شناخته می‌شود. پایتخت کشور ژاپن دارای بخش‌های مرکزی مختلفی است. تا پیش از سال ۱۸۶۸ شهر توکیو با نام ادو شناخته می‌شد. در قرن شانزدهم ادو فقط یک شهر کوچک قلعه‌ای بود که البته به عنوان اصلی ترین مرکز سیاسی ژاپن هم آن را می‌شناختند؛ اما فقط چند دهه بعد، این شهر کوچک قلعه‌ای به یکی از پرجمعیت ترین شهرهای جهان یعنی توکیو تبدیل شد.

بعد از امپراطور شدن میجی در سال ۱۸۶۸ پایتخت ژاپن از کیوتو به ادو منتقل شد، البته بخش‌های زیادی از توکیو در سال ۱۹۲۳ به دلیل زلزله عظیم کانتو و همینطور حملات هوایی که در سال ۱۹۴۵ اتفاق افتاد، از بین رفت. پایتخت ژاپن امروزه به یک شهر نامحدود از انتخاب های ایده آل از جمله فرهنگ، غذا، سرگرمی، خرید، ورزش، جشنواره‌ها و به طور کلی زندگی تبدیل شده است. معابد و باغ ‌های تاریخی زیادی در توکیو وجود دارند، که بر خلاف تصور عموم می توان ساعت‌ها در آن به گشت و گذار مشغول شد؛ البته توکیو مملو از پارک‌ها و فضای سبز جذاب و نسبتاً خیره‌ کننده‌ای نیز می‌باشد.

اینکه چرا توکیو به عنوان پایتخت ژاپن انتخاب شده موضوعی جالب و البته عجیب است. به طور سنتی همیشه پایتخت ژاپن خانه اصلی امپراطور بوده و از سال ۱۸۶۸ تا ۷۹۴ امپراتور ژاپن در کیوتو امروزی زندگی می‌کرد. توکوگاوا به عنوان طولانی ترین دوره ثبات در تاریخ ژاپن شناخته می‌شود که بیش از ۲۶۰ سال به طول انجامید؛ اما در اواسط قرن نوزدهم تعداد زیادی از مردم ژاپن از وضعیت اقتصادی این کشور خسته شده بودند و به همین دلیل با نقل مکان کردن امپراتور میجی به ادو یا توکیو امروزی سنگ بنای تغییر پایتخت گذاشته شد.

مساحت و جمعیت ژاپن

در حال حاضر بیشتر از 126 میلیون نفر در ژاپن زندگی می کنند؛ اما این کشور بعد از سال 2009 روند کاهش جمعیت را تجربه کرد و کارشناسان پیش بینی می‌کنند که ژاپن در سال 2020 فقط 100 میلیون نفر جمعیت داشته باشد. تعداد متولدین سال 2019 در ژاپن فقط 864000 نفر بود و این تعداد تقریبا پنجاه و چهار هزار نفر کم تر از تعداد متولدینی است که در سال 2018 ثبت شده بود.

دولت ژاپن طی سال‌های اخیر تلاش‌های بی وقفه‌ای را برای افزایش جمعیت انجام داده که تقریبا این تلاش‌ها هیچ نتیجه‌ای نداشته و امروزه جمعیت کشور ژاپن به آرامی رو به کاهش است. برخی از مردم اقتصاد را دلیل اصلی این کاهش جمعیت می دانند، اما برخی دیگر عقیده دارند که تولد فرزندان و هزینه‌های نگهداری از آن‌ها بسیار سنگین و کمرشکن است و تقریبا نمی‌توانند از عهده این مخارج برآیند.

نرخ رشد جمعیت ژاپن در سال 2015 به -0.07 درصد کاهش پیدا کرد. ژاپن بیش از 377.915 کیلومتر مربع وسعت دارد و بیش تر از 6800 جزیره را در قلب خود جای داده است؛ اگرچه 97 درصد از جمعیت این کشور فقط در 4 جزیره بزرگ ژاپن سکونت دارند. یوکوهاما، اوساکا، ناگویا و ساپورو به عنوان شهرهای بزرگ ژاپن شناخته می‌شوند که جمعا بیشتر از 2 میلیون نفر در آن‌ها زندگی می‌کنند.

آشنایی با فرهنگ ژاپنی

قطعا چیزهایی درباره فرهنگ ژاپنی‌ها شنیده اید اما متعجب می‌شوید اگر، اطلاعات جدیدتری را درباره فرهنگ مردم کشوری پیشرفته در آسیا، یعنی ژاپن بدانید. غذا خوردن برخلاف بسیاری از کشورهای جهان در ژاپن اصلا یک اتفاق غیر عادی نیست و می‌توانید در این کشور به ساده ترین شکل ممکن خودتان باشید. شاید بد نیست بدانید که مردم کشور ژاپن بیشتر از 1400 سال گیاه خوار بودند، این یکی از دیوانه‌کننده‌ترین حقایقی است که می‌توان به آن اشاره کرد. در قرن نوزدهم امپراطور میجی یک بار برای همیشه تابو را شکست و گوشت خورد. ژاپنی‌ها که به طور عجیبی  نسبت به آرمان‌های غربی علاقه‌مند شده بودند، این کار را تقلید کردند.

پوشیدن کفش داخل خانه اتفاق طبیعی به نظر نمی‌رسد، بنابراین در ژاپن اصلا به عادتِ پوشیدن کفش در خانه اهمیت ندهید. به طور کلی از نظر ژاپنی‌ها این کار یک عادت غیر اخلاقی محسوب می‌شود و اصلا دوستش ندارند. چیزهای بسیار بیشتری درباره فرهنگ ژاپن وجود دارد که احتمالا اطلاعی از آن‌ها ندارید، مثلا اینکه زنان ژاپنی تا پیش از قرن نوزدهم به ویژه زنان متاهل عادت داشتند دندان‌های خود را با موم و جوهر سیاه کنند!

خوردن یا نوشیدن هنگام پیاده روی نوعی بی ادب است! در کشورهای غربی هنگامی که افراد در خیابان‌ها قدم می زنند تنقلات می خورند یا قهوه می نوشند و این اتفاق اصلا عجیب تلقی نمی‌شو؛ اما در ژاپن اینگونه نیست. گرچه این کار به اندازه گذشته بی ادبانه تلقی نمی‌شود، اما هم چنان به عنوان یک رفتار سطح پایین در ژاپن شناخته می‌شود.

زبان مردم ژاپن

تقریبا تمام مردم ژاپن، ژاپنی صحبت می کنند؛ البته هیچ نشان یا نمادی درباره ریشه این زبان وجود ندارد. در دنیا بیشتر از 128 میلیون نفر از این زبان به عنوان زبان اصلی خود یاد می‌کنند. زبان شناسان هنوز هم هیچ موفقیتی را درباره ریشه‌یابی زبان ژاپنی به دست نیاورده‌اند و در واقع هیچ رابطه ای بین زبان کره ای و زبان ژاپنی ظاهر نشده است.

یادگیری تلفظ ژاپنی کار دشواری به نظر نمی‌رسد، حتی در صورتی که کسی با لهجه ژاپنی صحبت کند، درک این لهجه برای بزرگسالان و البته کودکان کار سختی نیست. با این حال اما یک مشکل بزرک درباره زبان ژاپنی وجود دارد، اینکه بسیاری از اسم‌ها علی رغم داشتن ظاهری یکسان، معانی کاملا متفاوتی دارند.

زبان ژاپنی بسیار نزدیک به زبان چینی است و به جرات می توان گفت که در زبان ژاپنی، حروف از زبان چینی اقتباس گرفته‌اند و تلفظ آنها را تغییر کرده است؛ در نهایت این حروف با واج شناسی ژاپنی تطبیق داده شده و حالا بیش از 128 میلیون نفر از این زبان استفاده می‌کنند.

دین مردم ژاپن چیست؟

شینتو و بودیسم هر دو به عنوان بخش مهمی از زندگی دینی مردم ژاپن شناخته می‌شوند، در شب سال نو ژاپن مملو از صدای زنگ های معبد بودایی می شود و مردم به زیارتگاه‌های شینتو و معابد بودایی می روند تا خوش شانسی در سال جدید را آرزو کنند. حتی ردِّپای دین شینتو در جشنواره Bon که در ماه جولای و آگوست برپا می‌شود، به خوبی قابل مشاهده است.

بسیاری از خانواده های ژاپنی حتی در خانه‌های خود نیز عبادتگاه های کوچک شینتو و محراب های بودایی را طراحی کرده‌اند. با این حال مسیحیت نیز در ژاپن ریشه دوانده، یک مبلغ اسپانیایی به نام “فرانسیسکو دو ژاویر” این دین را در قرن شانزدهم به ژاپنی‌ها معرفی کرد. حاکمان فئودال در این کشور، مسیحیت را در دوره ادو (1867-1603) ممنوع اعلام کردند، اما در دوره میجی (1912-1868) پیروی از دین مسیحیت اصلا مانعی نداشت.

امروز در ژاپن شینتو اصلی‌ترین دین شناخته می شود و بیشترین تعداد پیروان را دارد.

اقتصاد ژاپن

چه اتفاقی برای ژاپن افتاد تا این کشور به یکی از قدرتمندترین اقتصادهای جهان تبدیل شد و دارای یکی از با ارزش ترین پول دنیا شد؟ در اوایل دهه 1990 ژاپن موقعیت استراتژیک خود را به عنوان یک جنگنده اقتصادی که از سیاست های صنعتی و تکنیک های مدیریتی و مهندسی خاصی برخوردار بود، از دست داد. در آن زمان ژاپن دقیقا به عنوان یک کشور محاصره شده شناخته می‌شد که در بدترین وضعیت رکود اقتصادی پس از جنگ جهانی دوم قرار گرفته بود. روند سیاسی ژاپن در آن دوران به طور ناامیدکننده‌ای متوقف شده بود و بوروکراسی آن بسیار سنگین و دشوار به نظر می رسید.

ژاپن بهترین‌ترین نمونه برای نمایش اقتصادی تولیدکننده و در عین حال موفق است . بسیاری از اقدامات اقتصادی کشور ژاپن اکنون همچون الگویی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. نزدیک به 40 سال است که، ژاپن اهداف مهم اقتصادی هم چون “پیشی گرفتن از اقتصاد ایالات متحده آمریکا” را مدنظر قرار داده و برای دستیبابی به این اهداف از دو عامل موفقیتِ بسیار مهم یعنی “نیروی کار تحصیلکرده” و “همکاری با شرکت های بزرگ” نیز کمک گرفته است.

کیرتسو، عنصر اصلی موفقیت ژاپن بود. با پیوستن به کیرتسو ” گروه های تجاری عظیمی که صنعتگران، بانکها و شرکت های بازرگانی را از طریق مالکیت متقابل سهام و روابط انحصاری دیرینه بهم پیوند می دهند” شرکت های فردی قدرت مالی و ارتباطاتی فوق العاده ایده آلی را کسب کردند. قدرتی که به آن‌ها اجازه می داد تا با رقبای خارجی و داخلی به شکلی کاملا جدی و اثرگذار رقابت کنند. مأموریت آنها به دست آوردن سهم کلی بازار به جای جمع آوری سودهای کوتاه مدت بود.

آیا سایر کشورها نیز می توانند از راه موفقیت ژاپن در اقتصاد الگو بگیرند؟ این مسیر خیلی هموار به نظر نمی رسد. برای ایجاد دوباره رقابتی جدی هم چون رقابت در تجارت و اقتصاد ژاپن، سیاست گذاران این طرح باید برای آزمایش محصولات جدید یک بازار بزرگ خانگی یا یک منطقه تجاری محافظت شده را انتخاب کنند. هرچند که این موضوع قابل انعطاف به نظر می‌رسد، اما فدا کردن زندگی فعلی به امید کسب نتایجی بارزتر در آینده حتی در صورت فقدان یکی از اجزاء این آزمایش، در حقیقت باعث تضعیف عملکرد یک سیستم بزرگ خواهد شد.

حکومت سیاسی ژاپن

حکومت سیاسی ژاپن بر قانون اساسی این کشور مبتنی است. قانون اساسی کشور ژاپن در تاریخ 3ام ماه می سال 1947 به تصویب رسید. این قانون اساسی 21 روز بعد یعنی در تاریخ 24ام می به صورت رسمی به اجرا درآمد. در مقدمه این قانون اساسی سه اصل مهم آورده شده است.

  • اصل اول: احترام به حقوق بشر، آزادی و برابری تمامی مردم ژاپن
  • اصل دوم: حق حاکمیت و اداره امور کشور در اختیار ملت است
  • اصل سوم: صلح طلبی با شعار «برای همیشه از جنگ احتراز می‌کنیم». در این کشور نظام مشروطه سلطنتی دیده می‌شود و امپراتور صرفاً امور حکومتی کشور را انجام می‌دهد.

آب و هوای ژاپن

از ماه مه تا ژوئیه در ژاپن از رطوبت هوا متعجب می‌شوید، این موضوع مربوط به پدیده ای به نام “فصل بارندگی” در این کشور است؛ یعنی زمانی که فصل از بهار به تابستان تغییر می‌کند باید شاهد افزایش میزان باران و در عین حال کاهش دما در ژاپن باشید. تابستان در کشور ژاپن بسیار شبیه به دیگر کشورهای آسیایی است، رطوبت هوا زیاد و اگر به این کشور سفر کرده باشید قطعا از عرق کردن خسته خواهید شد. البته علت اصلی این پدیده “High Pacific” است. بر اثر ایجاد فشار زیاد روی اقیانوس آرام، بخار آب تشکیل شده و این بخار سراسر مجمع الجزایر ژاپن را پوشش می هد. به همین دلیل رطوبت هوا افزایش پیدا می کند و در حقیقت ژاپن در تابستان کاملا مرطوب و گرم به نظر می رسد.

ژاپن یک مقصد گردشگری چهار فصل است که در تمام ایام سال می توانید از آن به عنوان مقصدی ایده آل دیدن کنید، این کشور چهار فصل دارد، بنابراین آب و هوا و دما از فصلی به فصل دیگر بسیار متفاوت و متغیر است. در زمستان (نوامبر – فوریه) آب و هوایی سرد و در تابستان (ژوئن – آگوست) آب و هوایی مرطوب و گرم را مشاهده می‌کنید. از مارس تا مه بهار در ژاپن احساس می شود، شکوفه گیلاس مهم ترین نماد بهار در ژاپن است. معمولا از ژوئن تا آگوست “تابستان” و تمام نشانه هایش را در این کشور می بینید، فصل باران “تسویو” از ژوئن تا اواخر ژوئیه ادامه دارد و سپتامبر تا نوامبر معمولاً فصل پاییز در ژاپن است.

در سفر به ژاپن کجاهارا ببینیم

در هر فصلی از سال می توانید شاهدِ زیبایی های طبیعی ژاپن این کشور متفاوت در دنیا باشید، تقریبا همه مکان های تاریخی ژاپن هنوز هم برای مقاصد گردشگری با ترکیبی از مدیریت سنتی و مدرن مورد استفاده قرار می گیرند. البته فراموش نکنید که ژاپن در حقیقت جزء کشورهایی با آمار جرم و جنایت بسیار کم در جهان است و همین موضوع این نقطه از آسیا را به مقصد گردشگری ایده آلی برای مسافرین تبدیل کرده است.

یادبود صلح هیروشیما Hiroshima Peace Memorial

برای ادا احترام به تمام کشته شدگان در 6 آگوست 1945 یعنی زمان پرتاب بمب اتم در هیروشیما یادبود صلحی در این پارک که تنها بنا باقیمانده از این حادثه دلخراش است، قرار گرفت. یادبودی که در واقع قربانیان این حادثه را ارج می نهد تا هرگز در پیچ و خم تاریخ فراموش نشوند.

کوه فوجی Mount Fuji

کوه فوجی در ژاپن بلندترین کوه این کشور است که ارتفاع آن به بیش از 3776 متر می رسد، اما این کوه فقط یک جاذبه گردشگری نیست، بلکه حتی هنرمندان و عکاسان مشهور نیز از آن به عنوان یک نماد فوق العاده از ژاپن یاد می کنند. در طول یک سال کوه فوجی ژاپن میزبان بیش از 200000 نفر گردشگر است که بیش از 30 درصد این افراد گردشگران خارجی هستند.

معبد غرفه طلایی Golden Pavilion

معبد غرفه طلایی ژاپن که البته با نام کیوتو هم شناخته می شود در حقیقت یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری ژاپن به شمار می رود که حدودا در سال های پایانی قرن 14 ساخته شد. در سال 1950 اتفاق ناخوشایندی در این معبد رخ داد و کیوتو به دست راهبی جوان سوزانده شد، البته فقط 5 سال بعد با وسواسی بسیار زیاد این معبد از روی نسخه اصلی معبد غرفه طلایی دوباره بازسازی شد.

برج توکیو okyo Tower

برج توکیو ژاپن شاید بهترین شاهد در مسیر پیشرفت تکنولوژی و طراحی و فناوری در ژاپن باشد، البته طراحی این برج شباهت زیادی به طراحی برج ایفل دارد اما به هر شکل می توان از برج توکیو به عنوان نمادی فوق العاده ایده آل برای بازدید از مناظر طبیعی و بکر این کشور در توکیو نیز یاد کرد.

امکانات کشور ژاپن

ژاپن کشور عجیب، فوق العاده، موفق و آرمان گرایی است که مردم ژاپن از امکانات رفاهی ایده آلی برخوردار هستند. امکانات کشور ژاپن تنها محدود به یک موضوع خاص نیست و در بخش‌های مختلفی می توان به سادگی این امکانات را مشاهده کرد.
امکانات فرهنگی مهم ترین نمونه از امکاناتی است که می توان در کشور ژاپن شاهد آن بود، وجود کتابخانه های عمومی حرفه ای از جمله نمونه هایی است که باید به آن اشاره کرد. کتابخانه هایی که امکان سفر به قلب کتاب های سرگرمی، تاریخی و علمی را به مردم می دهد.
مردم ژاپن هم چنین شانس خوبی برای بازدید از موزه های تاریخی، گالری های هنری، مراکز فرهنگی، تفریحی و گردشگری را دارند. در کنار تمامی این موارد بهره مندی از امکانات درمانی خوب از جمله موضوعات مهمی است که باید آن را نیز در نظر گرفت.

مهم ترین خیابان های ژاپن که باید بشناسید

بعد از سفر به ژاپن دیدن از خیابان های مهم این کشور اتفاق نسبتا ساده اما واقعا جذابی است که باید آن را تجربه کنید. اینجا با مهم ترین خیابان های ژاپن که باید بشناسید، آشنا می شوید، خیابان هایی که می توانند فرصت هایی عالی را برای خرید در اختیار شما قرار دهند.

خیابان چوئو دوری در توکیو Chuo-dori

برای لذت بردن از خرید چیزهای جدیدی که تابحال در هیچ کشور دیگری آن را ندیده اید باید به خیابان Chuo-dori یا چوئو دوری در توکیو بروید. میتسوکوشی و واکو به عنوان اصلی ترین مراکز خرید این خیابان شناخته می شوند که در عین یک جاذبه گردشگری مهم در ژاپن نیز به شمار می آیند.

 چهار راه شیبویای توکیو Shibuya

توکیو مملو از جمعیت است اما خیابان چهار راه شیبویای توکیو ” Shibuya” یک نما ساده از این شلوغی است که به دلیل وجود بسیاری از مراکز خرید مهم و برجسته از جمله شیبویا ۱۰۹ بسیار بین مردم توکیو محبوب است.

خیابان تاکشیتا Harajuku Takeshita

گردشگران زیادی در ژاپن مایل به بازدید از خیابان تاکشیتا Harajuku Takeshita هستند، خیابانی که مملو از مغازه های مختلفی است که لباس هایی به سبک هاراجوکو را در معرض نمایش قرار داده اند.

خیابان آمیوکو Ueno Ameyoko

از خیابان آمیوکو Ameyoko به عنوان بازار سیاه ژاپن یاد می کنند، اینجا مراکز خرید به خیابان ناریتا بسیار نزدیک هستند و البته که برخی از کالاهای قاچاق هم در آن به فروش می رسد.

سوغات ژاپن

حداقل 10 سوغاتی منحصر به فرد وجود دارد که می توانید بعد از سفر به ژاپن خرید آن ها را تجربه کنید، یوکاتا Yukata یکی از این سوغاتی های جذاب و البته غیر رسمی است که در حقیقت به عنوان لباس غیر رسمی مخصوص کشور ژاپن هم از آن یاد می‌شود. شباهت های زیادی بین یوکاتا و کیمونو وجود دارد، اما معمولا ژاپنی ها یوکاتا را انتخاب می‌کنند.

واگاشی ” Wagashi” یا شیرینی سنتی از دیگر غذاهای سنتی ژاپن است که البته بیشتر می توان مات و مبهوت زیبایی ظاهری آن شد. بعد از خرید Wagashi مطمئن شوید که این شیرینی کاملا تازه است و در عین حال مدت زمان ماندگاری شیرینی را از فروشنده بپرسید.

ژاپنی های همیشه به عنوان افرادی خلاق در جهان معرفی شده اند و یکی از مهم ترین آثار خلاقانه مردم ژاپن “لوازم التحریر ژاپنی” است که البته در تمام نقاط دنیا طرفداران و خریداران خاصِ خودش را دارد. اگر نمی دانید که از ژاپن چی بخرید، حتما از لوازم التحریر هایش دیدن کنید!

پرچم کشور ژاپن

پرچم کشور ژاپن به شکل مستطیلی و سفید رنگ است. دایره‌ای به رنگ سرخ و توپر به نشانهٔ خورشید در میانهٔ آن پرچم ملی ژاپن قرار دارد. این پرچم به زبان ژاپنی نیش شو کی نامیده می‌شود و به معنی پرچم خورشیدنشان یا پرچم خورشید تابان می‌باشد. همچنین این پرچم را به نام هینو. مارو به معنای «دایرهٔ خورشید» نیز مرفی می‌کنند.

نقشه ژاپن

در انتهای این مطلب نقشه ژاپن را برای شما آورده‌ایم تا با این کشور بیشتر آشنا شوید و اگر قصد سفر به آن را دارید از آن کمک بگیرید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه