اخبار گردشگری

مزایای ویزای توریستی کانادا

در ابتدا لازم است بدانیم که چیزی به نام ویزای توریستی/ویزیتوری 5 ساله وجود ندارد. ویزاهای توریستی کانادا یا ویزیتوری ممکن است به صورت یک بار ورود (Single) و یا چند بار ورود (Multiple) برای متقاضی صادر شود. در سال های اخیر معمولا اداره مهاجرت کانادا ویزاهای توریستی/ویزیتوری را به صورت چندبار ورود و به مدت زمان اعتبار پاسپورت صادر کرده است ولی این یک قانون نیست و ممکن است برای برخی افراد همچنان این ویزا به صورت یک بار ورود صادر شود.

 

با وجود اینکه ویزای توریستی کانادا که اخیرا به مدت زمان اعتبار پاسپورت متقاضیان صادر می شود و چندبار ورود (Multiple Entry) است مزایای دیگر ویزاهای کوتاه مدت یا اقامت دایم کانادا را ندارد اما خود دارای مزایایی هست که در زیر به چند نمونه از آن ها اشاره خواهم کرد:

 

امکان اقامت فرد به مدت زمان ۶ ماه در هر بار ورود

امکان انجام برخی عملیات محدود بانکی مانند افتتاح حساب و دریافت کارت اعتباری

امکان گذراندن دوره های آموزشی کوتاه مدت و کمتر از ۶ ماهه در کالج ها و موسسات آموزشی

امکان خرید ملک در کانادا

امکان بازدید از استان های مختلف کانادا و مشاوره با اداره مهاجرت استانی در استان های کانادا (افرادی که قصد تشکیل پرونده در روش های کارآفرینی و سرمایه‌گذاری استانی دارند می توانند با حضور در استان مربوطه و کسب اطلاعات در مورد راه اندازی بیزنس در آن استان، امتیاز لازم را به جهت واجد شرایط شدن کسب نمایند)

امکان ایجاد کانکشن های مختلف و صحبت با کارفرمایان مختلف و بازدید از شرکت های گوناگون و مربوط به تخصص خود و همچنین شرکت در همایش ها و گردهمایی های تخصصی (در صورتی که فرد از مهارت های تخصصی بالایی برخوردار باشد ممکن است بتواند کارفرما را جهت صدور جاب آفر متقاعد کند)

افرادی که قصد دارند دوره های تحصیلات تکمیلی مانند کارشناسی ارشد و به خصوص دکتری را در کانادا بگذرانند می توانند به صورت حضوری با اساتید دانشگاه های مختلف قرار ملاقات ترتیب داده و از نزدیک در مورد رزومه و توانایی های خود با استادید صحبت کنند و ایشان را برای اعطای بورسیه (Fund) متقاعد نمایند. سپس فرد پس از بازگشت به ایران می تواند جهت دریافت پذیرش با بورسیه از همان دانشگاه اقدام کند.

یکی از مهمترین مزایایی که ویزای توریستی/ویزیتوری به ارمغان میاورد آنست که فرد می تواند از نزدیک با زندگی و ویژگی های کانادا آشنا شود و تصمیم نهایی خود در انتخاب این کشور برای اقامت دایم را اتخاد کند.

 

توضیحاتی در مورد دعوت نامه ویزای ویزیتوری برای اقوام و بستگان

در این مطلب قصد دارم در مورد نکاتی که بایستی در نوشتن دعوت نامه برای والدین و یا اقوام جهت دریافت ویزای ویزیتوری رعایت شود توضیحاتی را برای شما عزیزان به اشتراک بگذارم. قبل از هر چیز باید توجه شود که وجود دعوتنامه به هیچ عنوان دریافت ویزای ویزیتوری را تضمین نمی کند ولی به عنوان یک مدرک مفید نزد سفارت کانادا تلقی شده و بسیار سودمند خواهد بود. البته در متن دعوتنامه بایستی مواردی رعایت شود و نکاتی ذکر شود که در زیر به تعدادی از این نکات اشاره شده است:

 

اطلاعاتی که بایستی در مورد شخص دعوت شده ارایه شود شامل:

نام و نام خانوادگی

تاریخ کامل تولد

آدرس دقیق و شماره تلفن

نوع رابطه شما با فرد یا افراد (خویشاوندی یا دوستی)

هدف سفر ایشان به کانادا

مدت زمانی که ایشان در کانادا خواهند ماند

توضیح در مورد محل اقامت و چگونگی پرداخت هزینه ها در طول اقامت

تاریخ دقیق خروج فرد یا افراد از کانادا

 

اطلاعاتی که در مورد شخص دعوت کننده بایستی در دعوتنامه درج شود:

نام و نام خانوادگی کامل

تاریخ تولد کامل

آدرس دقیق سکونت و شماره تلفن

عنوان شغلی

اینکه آیا شخص دعوت کننده اقامت دایم دارد یا شهروند است

یک کپی از کارت اقامت دایم یا پاسپورت کانادایی یا کارت شهروندی

اطلاعات کامل دیگر اعضای خانواده مانند نام کامل و تاریخ تولد همسر و فرزندان

و تعداد کل افرادی که در منزل شما سکونت دارند (اگر در گذشته اسپانسر شخصی شده اید و هنوز ایشان در منزل شما هستند یا پرونده اسپانسری در جریان است حتما اشاره شود)

بهتر است دعوتنامه خود را قبل از ارسال در دفاتر مخصوص Notary تایید کنید. (این موضوع اجباری نبوده و می توانید بدون اینکار هم دعوتنامه را تنظیم کنید)

 

دعوتنامه تنظیم شده بایستی برای افراد دعوت شده ارسال شود و ایشان آن را به همراه مدارک لازم دیگر جهت دریافت ویزای ویزیتوری به سفارت کانادا ارسال کنند.

 

نوشتن و ارسال دعوتنامه به این معنی نیست که شما از لحاظ قانونی در قبال افراد دعوت شده مسوولیت دارید اما به هر حال شخص دعوت کننده بایستی در دعوتنامه اطلاعات صحیح را درج کند و از هرگونه اظهارات خلاف واقعیت اجتناب کند.

 

جهت درخواست سوپر ویزا برای والدین یا پدر بزرگ و مادر بزرگ بایستی موارد دیگری نیز لحاظ شود که در مطالب آینده به آن خواهیم پرداخت.

 

گرفتن ویزای توریستی کانادا با داشتن بیزنس در ایران Business Visitor

دوستانی که در ایران بیزنس شخصی خود را دارند و یا صاحب شرکت خود هستند می توانند درخواست ویزای ویزیتوری دهند و با گرفتن ویزای ویزیتوری از طریق بیزنس خود به کانادا آمده و ارتباطات شغلی خود را گسترش دهند و شرایط کشور کانادا را نیز برای راه اندازی بیزنس بررسی کنند. این ویزا معمولا به مدت زمان اعتبار پاسپورت متقاضی و چندبار ورود Multiple خواهد بود.

 

مانند بقیه ویزاهای کوتاه مدت، برای درخواست این ویزا نیز متقاضی بایستی مدارکی در اثبات وجود وابستگی در ایران ارایه دهد که می تواند به صورت ملک، بیزنس، خانواده و غیره باشد.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه