اخبار گردشگری

فصل سفر به شیراز

مجتمع وکیل

مجموعه وکیل به دستور کریم خان برای مردم ساخته شد. این مجموعه شامل حمام سنتی، مسجد و بازار است. حمام وکیل یکی از معروف‌ترین حمام‌های سنتی ایران است که به موزه تبدیل شده است. آدمک‌ها و اشیاء شما را به زمانی که از حمام استفاده می‌شده است می‌برد. بازار وکیل معروف‌ترین بازار سنتی شیراز است که در آن می‌توانید سوغات و سایر محصولات محلی را خریداری کنید.

مسجد نصیرالملک (مسجد صورتی)

مسجد صورتی یا مسجد نصیرالملک به کاشی کاری مجلل با رنگ اصلی صورتی و پنجره‌های رنگارنگ خیره کننده نمازخانه معروف است. این مسجد باشکوه تنها مسجدی در ایران است که رنگ صورتی به عنوان رنگ اصلی در کاشی کاری آن به کار رفته و یکی از شاخص‌ترین مقرنس کاری‌ها را در بین مساجد دارد. بهترین زمان برای بازدید از مسجد نصیرالملک صبح است که نور خورشید از پنجره‌های رنگارنگ می‌تابد و منظره‌ای خیره کننده ایجاد می‌کند. مسجد صورتی نیز یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها برای عکس گرفتن است.

حرم مطهر شاهچراغ (آرامگاه شاهچراغ)

حرم و مسجد شاهچراغ به عنوان یادبود شاهچراغ برادر امام هشتم ساخته شده است. نمای داخلی این بقعه متبرکه با آینه کاری و کاشی کاری منحصربفرد و سایر عناصر اسلامی از جمله طلا مزین شده است. بازدید از این مسجد باعث می‌شود تا با سنت‌های اسلامی در ایران و ارزش امامان در میان ایرانیان آشنا شوید.

باغ ارم

باغ نارنجستان که قبلا متعلق به خانواده قوام بود، یکی از ۹ باغ ایرانی است که در فهرست میراث جهانی یونسکو به شمار می‌رود. این باغ خیره کننده برای مهمانی‌ها و پذیرایی از مهمانان رسمی خانواده قوام استفاده می‌شد و نام خود را از درختان نارنج آن گرفته است. عمارتی که در انتهای باغ قرار دارد، مظهر معماری ایرانی است که با هفت هنر ایرانی مزین شده است. قدمت این باغ زیبا و عمارت آن به دوره قاجاریه می‌رسد.

دریاچه مهارلو

دریاچه مهارلو در ۳۰ کیلومتری جنوب شیراز، نگین کویر است. این دریاچه به دلیل رنگ صورتی خود به دلیل رشد نوع خاصی از جلبک دریایی در داخل آن مشهور است. آب این دریاچه بسیار شور است بنابراین هیچ ماهی نمی‌تواند در آن زنده بماند. با این حال؛ اطراف دریاچه زیستگاه بسیاری از گونه‌های پرندگان است. دریاچه مهارلو یکی از مشهورترین نقاط عکاسی در بخش مرکزی ایران است.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.