اخبار گردشگری, جاذبه های گردشگری خارجی

فصل حراج استانبول چه زمانی است؟

فصل حراج استانبول

بسیاری از افرادی که شهر استانبول را به عنوان مقصد تفریحی خود قرار می‌دهند و یا برای خرید کردن می‌خواهند به این شهر سفر کنند و از اجناس و وسایل با‌کیفیتی که در بازارهای این شهر وجود دارند، با این سؤال رو‌به‌رو می‌شوند که فصل حراج استانبول چه زمانی است و در کدام روزهای سال می‌توان اجناس مغازه‌ها را با قیمت‌های پایین و همراه با تخفیف خریداری کرد؟

در واقع عده کثیری از مسافران استانبول که از ایران عازم این شهر می‌شوند، در اکثر مواقع علاوه‌بر کار و تفریح اقدام به خرید وسایل لازم مورد نیاز خود می‌کنند. اما خیلی از این افراد با فصل حراج استانبول آشنایی ندارند و ممکن است با هزینه‌های بسیاری رو‌به‌رو شوند؛ بنابراین بهترین راهکار این است که در زمان و فصل مناسب برای خرید به استانبول برویم تا بتوانیم خریدهای بیشتری را با قیمت‌های پایین‌تری انجام دهیم. در ادامه این مطلب، با آژانس سما اوج همراه باشید تا در کنار هم با بهترین زمان خرید از استانبول و به عبارتی فصل حراج در استانبول بیشتر آشنا شویم.

اگر‌چه به طور دقیق نمی‌توان گفت که چه زمانی را می‌توان به عنوان فصل حراج استانبول در نظر گرفت و در واقع به این صورت نیست که همه مغازه‌های استانبول در یک زمان معین از سال به همه اجناس مغازه خود تخفیف بزنند و آن‌ها را زیر قیمت بفروشند، اما با بررسی رفتار مصرف کنندگان و همچنین بازار استانبول می‌توان به صورت تخمینی زمان تخفیف‌ها را دانست و از آن‌ها برای خرید لوازم مورد نیاز استفاده کرد. همچنین، در این شهر، فستیوال‌هایی مبنی بر فستیوال‌های خرید برگزار می‌شوند که همه ساله در یک بازه زمانی خاص در سال برگزار شده و از همین رو مشتریان بسیاری را به سمت خود جذب می‌کنند.

البته، به دلیل فراوانی فروشگاه‌های مختلف در استانبول می‌توان گفت که حراج‌های استانبول همیشه به راه هستند و همه فصل‌ها به نوعی فصل حراج در استانبول می‌باشند و تنها چیزی که لازم است تا شما بدانید این است که در چه زمانی از سال به چه مرکزی مراجعه نمایید و خرید کنید. اما سوالی که ممکن است اکنون برای شما پیش بیاید این است که با وجود فراوانی مصرف کنندگان و مشتریان، چه دلیلی دارد که مغازه داران استانبول به جنس‌های خود تخفیف بزنند و آن‌ها را زیر قیمت بفروشند! یکی از اصلی‌ترین علت‌های حراج‌های گاه به گاه در استانبول این است که برندهای مختلف در هر فصل اقدام به ارائه محصولات می‌کنند و فروشندگان نیز مجبورند تا محصولاتی که به فروش نرفته‌اند را با قیمت پایین‌تری به فروش بگذارند و محصولات جدید برندها را تهیه نمایند.

خرید کردن در فصل حراج در استانبول از مزایای بسیاری برخوردار است که در ادامه به صورت مختصر به این مزایا می‌پردازیم:

  • خرید محصولات مقرون‌به‌صرفه
  • تهیه محصولات برند با کیفیت بالا
  • کارمزد پایین تراکنش‌ها
  • وجود ضمانت سلامت کالا
  • پشتیبانی قوی توسط فروشنده‌های اصلی
  • معتبر بودن کیفیت محصولات

زمان حراج‌های بهاری در استانبول

با آمدن فصل بهار و عید نوروز در ایران، ایرانیان بسیاری برای تفریح و همچنین خریدهای عید به شهر استانبول سفر می‌کنند و از همین رو فصل بهار یکی از بهترین فصل‌ها برای خرید لوازم و پوشاک از استانبول می‌باشد. با این حال، به جز این موضوع می‌توان گفت که فصل بهار برای بومیان استانبول فصل حراج استانبول به‌شمار نمی‌آید، مگر آنکه یک فستیوال بزرگ حراج در آن رخ دهد و همه افراد اقدام به پایین آورده قیمت‌های اجناس در این فستیوال نمایند.

اگر چه فصل بهار یکی از بهترین فصل‌ها برای سفر به استانبول به‌شمار می‌آید، اما باید بگوییم که همه ماه‌های بهار برای خرید از بازارهای این شهر مناسب نبوده و بهترین زمان برای خرید در فصل بهار ماه خرداد می‌باشد، چرا‌که در این زمان بسیاری از برندها اجناس تابستانه خود را ارائه می‌کنند و همان طور که اشاره کردیم بسیاری از فروشندگان به دلیل وجود اجناس جدید، اجناس قدیمی‌تر را با قیمت پایینی به‌فروش می‌رسانند. با این حال، سعی کنید خریدهای خود را در اوایل خرداد انجام دهید، چرا‌که در پایان خرداد ممکن است اجناس قدیمی به‌فروش رسیده باشند و اجناسی که تازه ارائه شده‌اند از قیمت بالایی برخوردار باشند.

حراج تابستانه در استانبول

در تابستان می‌توانید شاهد کاهش قیمت نسبی اجناس و همچنین پوشاک باشید و در برخی از ماه‌های تابستان نیز این قیمت‌ها می‌توانند روند نزولی را طی کنند. طبق بررسی‌های انجام شده زمان شروع حراج‌های تابستان استانبول بین ماه جون (۱۱ خرداد) تا اواسط جولای (۲۴ تیر) است. با این حال اگر بخواهید دقیق‌تر از زمان حراج‌های تابستانه آگاه شوید، باید بگوییم که تیر ماه یکی از بهترین ماه‌ها برای خرید از استانبول می‌باشد. در نظر داشته باشید که اغلب از ۱۰ تیر ماه تا اواخر مرداد ماه را می‌توان ماه حراج استانبول به‌شمار آورد، چرا‌که سیر قیمت‌های برخی از اجناس به منحنی نزولی را طی می‌کنند.

اواسط ماه آگوست که مصادف با روزهای ماه مرداد است، زمان اوج حراج‌های استانبول به‌شمار می‌رود و اگر سفرتان را برای این بازهٔ زمانی برنامه ریزی می‌کنید این فرصت را خواهید داشت تا بسیاری از کالاها و اجناس برندهای با کیفیت را با قیمتی مقرون‌به‌صرفه خریداری کنید.

حراج پاییزی و زمستانی استانبول در چه زمان‌هایی برگزار می‌شوند؟

می‌توان گفت که فصل پاییز و زمستان فصل‌هایی هستند که به عنوان فصل حراج استانبول شناخته نمی‌شود و کمتر می‌توان با افت قیمت‌ها در این فصول مواجه شد. حتی اگر حراجی‌هایی در این فصل‌ها وجود داشته باشند تعداد آن‌ها و تخفیف‌های خورده شده با بهار و تابستان قابل مقایسه نمی‌باشند و بسیار کمتر هستند.

حراج‌هایی که با عنوان حراج‌های پاییزی و زمستانی در شهر استانبول از آنها یاد می‌شود، از حدود نیمه دوم آذرماه شروع شده و حدوداً تا اواسط دی ماه ادامه پیدا می‌کنند، اما با این حال این زمان بسته به برندهای مختلف می‌تواند متفاوت باشد. حراج‌های زمستانه و پاییزی در استانبول اغلب از ۳۰% تخفیف آغاز می‌شوند و بعضاً تا تخفیف‌های ۵۰% نیز ادامه پیدا می‌کنند. همچنین خوب است بدانید، از آن جا که در اسفند ماه گردشگران کمی به استانبول می‌روند، می‌توانید تخفیف‌های بسیاری را در مغازه‌ها پیدا کنید اما در نظر داشته باشید که اوایل فروردین ماه زمان خوبی برای خریدهای مقرون‌به‌صرفه نیست.

 بهترین مرکز خرید استانبول کجاست؟

همان طور که می‌دانید، مراکز خرید بسیاری در شهر استانبول وجود دارد که همه وسایل مورد نیاز خود را می‌توانید در آن‌ها پیدا کنید و با مراجعه به این مراکز لوکس و مجهز این فرصت را خواهید داشت تا در حراج‌های استانبول نیز شرکت نمایید؛ بهتـرین مراکز خرید در استانبول شامل مراکز خرید استانبول مال، پالادیوم، زورلو سنتر، فروم، آکمرکز، مال آف استانبول، اوت لت فکس سیتی، وادی استانبول، کاپیتول، آکسارای استانبول، مراکز خرید نزدیک میدان تقسیم، ایستینیه پارک، توریوم، سیتیز نیشان تاشی، اوت لت ایرپورت استانبول و اوت لت کاله می‌باشد.

قبل از خرید از استانبول به نکات زیر توجه داشته باشید:

توصیه می‌کنیم اگر قصد خرید از استانبول در فصل حراج استانبول را دارید، حتماً به نکاتی که در ادامه میاوریم دقت کنید تا خریدی راحت‌تر را تجربه نمایید.

  • در نظر داشته باشید که بسیاری از فروشگاه‌های استانبول در زمان حراج تخفیف بیشتر به شما نمی‌دهند، بنابراین در صورتی که در این زمان‌ها قصد خرید از مغازه‌های استانبول را دارید، سعی کنید درخواست تخفیف بیشتر نکنید.
  •   اگر در فصولی می‌روید که تخفیف‌های کمتری در مغازه‌ها می‌بینید و همچنین خودتان یا همراهانتان به زبان ترکی استانبولی مسلط نمی‌باشید، می‌توانید برای درخواست تخفیف و هزینه‌های کمتر از معادل ایندیرم indirim که به معنای تخفیف در ترکی می‌باشد استفاده کنید و اغلب مغازه داران نیز به شما تخفیف خواهند داد.
  •   برای کاهش هزینه خود در هنگام خرید می‌توانید با خود غذا و چمدان ببرید.
  •  حتماً کفش مناسب بپوشید و سپس به سمت مراکز خرید استانبول راهی شوید.
بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.