اخبار گردشگری

فصل حراجی در دبی چه زمانی است؟

دبی یکی از محبوب ترین شهرهای امارات است و تقریبا در تمامی فصل های سال می توان گردشگرانی را در دبی پیدا کرد. دبی جاذبه های گردشگری بسیار زیادی داشته که مراکز خرید متنوع آن یکی از این جاذبه های گردشگری محسوب می شوند. بسیاری از افراد برای خرید و بازدید از این مراکز خرید به دبی سفر می کنند. تعداد گردشگرانی که تنها به قصد خرید به دبی سفر می کنند در جشنواره خرید و فصل حراج دبی به مراتب بیشتر می شود. در ادامه این مقاله از سما اوج قصد داریم تا جشنواره خرید دبی را به طور مفصل برای شما معرفی کنیم. اگر دوست دارید که بدانید فصل حراج در دبی چه زمانی است، ادامه مطلب را به هیچ عنوان از دست ندهید.

معرفی جشنواره خرید دبی

جشنواره خرید دبی یکی از بزرگترین و محبوب ترین فستیوال های این شهر است که هر ساله شور و نشاط زیادی را به دبی آورده و به همراه آن، گردشگران زیادی را هم به این شهر جذب می کند. فستیوال خرید دبی برای اولین بار در سال ۱۹۹۶ در این شهر برگزار شد. پس از آن، هر ساله این جشنواره دو مرتبه در سال، یک بار در فصل زمستان و بار دیگر در فصل تابستان برگزار شده و زمان برگزاری آن به اصطلاح فصل حراج دبی نام گرفته است. میزان محبوبیت این فستیوال هر ساله افزایش پیدا کرده و در چند سال اخیر، این فستیوال تبدیل به یکی از محبوب ترین فستیوال های جهان شده است.

هنگام برگزاری جشنواره خرید دبی، چیزی حدود ۶۰۰۰ فروشگاه بزرگ در دبی، در این جشنواره شرکت می کنند. تمامی افراد می توانند در طی این فستیوال، اجناس را با قیمت بسیار مناسب تهیه کنند. هدف دولت امارات از برگزاری فستیوال خرید دبی، جذب توریست به این شهر و افزایش درآمد گردشگری امارات است. به همین دلیل برای تشویق فروشندگان به شرکت در جشنواره خرید دبی، مالیات اجناس فروخته شده در تمام طول جشنواره را می بخشد. همین موضوع خود باعث ارزان تر شدن قیمت ها و در نتیجه فروش بیشتر اجناس می شود.

سایر امکانات تفریحی در جشنواره خرید دبی

با وجود این که بیشتر افراد به منظور خرید و بازدید از فروشگاه های دبی در جشنواره خرید دبی به این شهر می روند، اما خرید کردن تنها مزیتی نیست که شما با شرکت در فستیوال خرید از آن بهره مند می شوید. در طی برگزاری جشنواره خرید دبی، بسیاری از تفریحات و برنامه های دیگر هم برگزار می شود که در ادامه این بخش به برخی از آن ها اشاره شده است. مراسم هایی که در فصل حراج دبی در این شهر برگزار می شوند خود یکی از دلایل علاقه گردشگران به فستیوال خرید دبی هستند.

یکی از مهیج ترین رویدادهایی که در جشنواره خرید دبی برگزار می شود، قرعه کشی و مسابقاتی است که در این فستیوال انجام می شود. تمامی افرادی که در طی جشنواره از فروشگاه ها خرید کنند، امتیاز کسب کرده و در پایان جشنواره خرید می توانند در قرعه کشی شرکت کنند. هرچه امتیاز افراد بیشتر باشد و خرید بیشتری داشته باشند، شانس برنده شدن آن ها در این قرعه کشی هم بیشتر می شود. جوایز این قرعه کشی جوایز ارزنده ای است که شامل خودرو، پول نقد، جواهرات و بسیاری جوایز ارزنده دیگر می شوند.

گفتنی است که یکی دیگر از سرویس های خدماتی که در این جشنواره شرکت می کنند، هتل ها و اقامتگاه های دبی هستند. تمامی این هتل ها و اقامتگاه ها در طی جشنواره تخفیف زده و خدمات تفریحی و امکانات رفاهی زیادی را در اختیار مسافران قرار می دهند. هدف از انجام این کار و اعمال تخفیف بر روی قیمت هتل و اقامتگاه، تشویق مسافران به حضور بیشتر در دبی در زمان برگزاری فستیوال است.

شکم گردی در جشنواره خرید دبی

در طول این جشنواره، مسافران خرید کرده و به تبع گرسنه می شوند. این فرصت یکی از مناسب ترین فرصت ها برای فود کورت ها و رستوران های دبی است تا به کسب درآمد پرداخته و غذاهای خود را بفروشند. در طول جشنواره، فعالان صنف غذا هم در این فستیوال شرکت کرده و منوی غذایی خود را تخفیف می زنند. همینطور ون هایی در سراسر محل برگزاری جشنواره دیده می شوند که به فروش خوراکی و غذا مشغول هستند. شما می توانید پس از اتمام خریدهای خود، یک وعده غذای خوشمزه و دلچسب تهیه کرده و هنگام تماشای آتش بازی از آن لذت ببرید.

مراکز خریدی که در جشنواره دبی شرکت می کنند

در فصل حراج دبی بسیاری از مراکز خرید معروف و معتبر دبی در جشنواره خرید دبی شرکت می کنند و تقریبا هرچیزی که فکرش را بکنید در این فستیوال قابل تهیه است. علاوه بر مراکز خرید معتبر مانند دبی مال، امارات مال، مرکز خرید ابن بطوطه، مراکز خرید اوت لت و بسیاری از مراکز خرید دیگر، بازارهای سنتی و خرده فروشان دبی هم در این فستیوال شرکت کرده و اجناس خود را با تخفیف بسیار زیادی در این فستیوال به فروش می رسانند.

تمامی اجناس مورد نیاز مردم اعم از پوشاک برندهای لوکس، لوازم خانگی، لوازم الکترونیکی و بسیاری از لوازم دیگر در این جشنواره به فروش می رسند. میزان تخفیف تمامی اجناس و تمامی دسته های خدماتی با یک دیگر یکسان نبوده و باید حتما قبل از خرید میزان تخفیف آن ها را بررسی کرد. اکثر لباس ها و وسایل برندی که در جشنواره خرید به فروش می رسند و تخفیف زیادی دارند، خارج از فصل هستند. اما باز هم با اطمینان می شود گفت که خرید آن ها با سود بسیار زیادی همراه است.

اجناس و خدماتی که در جشنواره خرید دبی به فروش می رسند، محدود به لباس و وسایل الکترونیکی نمی شود. همان طور که پیش تر اشاره شد، در این جشنواره می توان خوارکی ها و غذاهای رستوران های شناخته شده دبی را نیز با تخفیف بسیار خوبی تهیه کرد. اگر عاشق چشیدن طعم غذاهای بین المللی هستید، جشنواره خرید دبی بهترین فرصت برای آشنایی با غذاهای دبی و در کل غذاهای عربی است.

زمان و مکان برگزاری جشنواره خرید دبی

در واقع باید گفت که مکان برگزاری جشنواره خرید دبی، کل شهر دبی است. تمامی این شهر در طول ۵ هفته ای که این جشنواره برگزار می شود، تبدیل به بستری برای برگزاری این فستیوال خواهد شد. شما می توانید در همه جای شهر غرفه ها و فروشگاه هایی پیدا کنید که در این جشنواره شرکت کرده اند. تمامی مراکز خرید معتبر در این جشنواره شرکت کرده و تنها کافی است تا در زمان برگزاری فستیوال به این مراکز خرید مراجعه کنید.

زمان برگزاری جشنواره خرید دبی در واقع فصل حراج دبی نام دارد. این زمان دو نوبت در سال و یک بار در زمستان و بار دیگر در تابستان برگزار می شود. افرادی که در فصل حراج دبی به این شهر خرید می کنند می توانند در جشنواره دبی شرکت کنند. این فستیوال به مدت ۵ هفته برگزار می شود و در تمامی روز می توانید به فروشگاه ها مراجعه و خرید کنید. اما بهترین زمان خرید در جشنواره خرید دبی، اول صبح است. زمان برگزاری این جشنواره هر سال با تفاوتی جزئی شروع می شود. اما بیشتر اوقات زمان فصل حراج در دبی از اواخر دسامبر تا اواخر ژانویه است.

فصل حراج دبی، بهترین فصل برای سفر به دبی

فصل حراج دبی بهترین فصل برای سفر به این شهر است. همان طور که در این مقاله به طور کامل توضیح داده شد، فصل برگزاری جشنواره خرید دبی، بهترین زمان برای مسافرانی است که قصد خرید از دبی را دارند. در طول ۵ هفته ای که جشنواره خرید دبی برگزار می شود، علاوه بر تخفیف هایی که فروشگاه های مختلف بر روی اجناس خود اعمال می کنند، بسیاری از امکانات تفریحی مانند آتش بازی و برنامه های مختلف در سطح شهر برگزار می شود.

بسیاری از برنامه های تفریحی که در شهر برگزار می شوند توسط اتباع خارجی برگزار شده و بیشتر آن ها مجانی هستند. در کنار برنامه های مفرح، مسافران می توانند غذا و اقامتگاه را هم در فصل حراج دبی با قیمت بسیار کمتر تهیه کنند. یکی دیگر از مزیت های بازدید از دبی در فستیوال خرید، امکان مشاهده صنایع دستی، محصولات فرهنگی و بسیاری از اجناس دیگر در بازارهای رو باز و سنتی این شهر است. در حالت عادی و به طور معمول، این اجناس در یک محل و در کنار همدیگر پیدا نشده و برای دیدن هر کدام باید به مراکز مربوط به خودشان رفت. اگر شما هم تجربه خرید از جشنواره خرید دبی در فصل حراج دبی را داشته اید، تجربیات خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه