اخبار گردشگری

شرایط عکس لاتاری

شرایط مورد نیاز عکس لاتاری، بسیار زیاد و کمی پیچیده است. به همین خاطر، باید هنگام ثبت نام به این بخش، توجه ویژه ای داشته باشید. عده ای، از عکس های چند سال گذشته خود، برای ثبت نام، استفاده می کنند. این کار، کاملا اشتباه است. برای درک بهتر شرایط عکس لاتاری 2024، با ما همراه شوید تا نکات مهم آن را بدانید.

شرایط مورد نیاز عکس لاتاری ۲۰۲۴، یکی از مهم ترین مواردی است که هنگام ثبت نام لاتاری، باید رعایت شود. بسیاری از متقاضیان دریافت گرین کارت آمریکا، از طریق لاتاری، به دلیل عدم توجه به شرایط مورد نیاز عکس لاتاری، و ارسال عکس های غیر استاندارد، ثبت نام شان مردود اعلام می شود.

چون، عکسی که هنگام ثبت نام، بارگذاری می شود باید شرایط خاصی داشته باشد، بهتر است، اطلاعات خود را در این زمینه، تکمیل کنید و عکسی بگیرید که تمام شرایط درخواستی اداره مهاجرت آمریکا، را داشته باشد. البته، اطلاعات مهم دیگری نیز، در زمان ثبت نام لاتاری، مورد نیاز می باشد، اما موضوع عکس ارسالی، از اهمیت زیادی برخوردار است.

در ادامه، مطالبی در رابطه با شرایط لازم برای عکس لاتاری، ویژگی های عکس لاتاری و همچنین، اهمیت این عکس هنگام ثبت نام قرعه کشی بزرگ لاتاری 2024 آورده شده است.

شرایط لازم برای عکس لاتاری

شرایط مورد نیاز عکس لاتاری، هنگام ثبت نام در قرعه کشی DV، باید به طور کامل رعایت شود. توجه داشته باشید، اگر یک ایراد بسیار جزئی نیز، در عکس ارسالی وجود داشته باشد، شما توسط مقامات آمریکایی رد صلاحیت، خواهید شد. در ادامه این مطلب، به نکاتی که باید هنگام ارسال عکس، در فرم ثبت نام لاتاری توجه داشته باشید، می‌ پردازیم.

اگر شرایط مورد نیاز عکس لاتاری، را رعایت کنید، یک قدم به دریافت گرین کارت، نزدیک خواهید شد. اولین قانونی که در ارسال عکس لاتاری، باید رعایت شود، ارسال فقط یک عکس، از صورت خودتان است. همچنین، اگر متاهل هستید و فرزند زیر 21 سال و مجرد دارید، باید عکس هر یک را هنگام ثبت نام ارسال کنید.

عده‌ ای هنگام ثبت نام، از همان عکس پاسپورت خود، استفاده می‌کنند. اما ما به شما پیشنهاد می کنیم، این کار را انجام ندهید. زیرا، عکس ارسالی با عکس پاسپورت شما مقایسه می شود و در صورتی که عکس شما، به تازگی گرفته نشده باشد، ثبت نام شما توسط مقامات رد خواهد شد.

دقت داشته باشید، عکسی که برای ثبت نام لاتاری  ارسال می کنید باید حتما جدید باشد. حداکثر زمان، از عکس ارسالی باید 6 ماه گذشته باشد.

اگر شما، در لاتاری سال گذشته شرکت کرده اید و برنده نشدید و امسال نیز، قصد ثبت نام دارید، بهتر است از عکس، سال گذشته استفاده نکنید. همانطور که ذکر گردید، حداکثر مدت زمانی که باید از عکس ارسالی شما گذشته باشد، 6 ماه است. اگر بیش از آن باشد، مطمئنا رد صلاحیت خواهید شد.

اما، سایر شرایط مورد نیاز عکس لاتاری ۲۰۲۴، که هنگام عکاسی باید رعایت کنید :

 • سر شما باید کاملا در مرکز عکس قرار داشته باشد.
 • 50 درصد از کل تصویر، باید در برگیرنده سر شما باشد.
 • باید مستقیما به دوربین نگاه کنید.
 • مو های شما، باید به سمت عقب کشیده شود تا صورت شما به طور کامل نمایان باشد.
 • چشمان تان باید کاملا باز باشد.
 • از زدن عینک خودداری کنید. ( عینک در عکس لاتاری، ممنوع است. )
 • حالت چهره شما باید خنثی باشد.
 • ظاهر شدن دندان ها در عکس، موجب رد صلاحیت شما می شود.

از دیگر شرایط مورد نیاز عکس لاتاری 2024، باید به نوع پوشش موی سر، اشاره کرد. اگر به دلایل مذهبی، مجبور به پوشاندن موی سر خود، هستید، باید پوشش به گونه‌ ای باشد که از پیشانی تا چانه تان در عکس، کاملا مشهود باشد. در غیر این صورت، پوشش‌ های دیگر مانند : کلاه، دستمال سر و نظایر آن؛ هنگام گرفتن عکس لاتاری، کاملا اشتباه است و موجب حذف ثبت نام شما می‌ گردد.

ویژگی های عکس لاتاری

تا بدین جای مطلب، درباره برخی از شرایط مورد نیاز عکس لاتاری ۲۰۲۴، صحبت کردیم. اما، نکات دیگری نیز، وجود دارند که بهتر است بدانید. اینکه عکس ارسالی در زمان ثبت نام لاتاری ، باید در چه اندازه ای باشد و چه ویژگی‌ هایی داشته باشد، در این قسمت، بیان می شود. پس برای اطلاع از ویژگی عکس لاتاری 2024، با ما همراه باشید.

 • شما باید یک عکس دیجیتالی، ارسال کنید.
 • پس زمینه عکس، باید کاملا روشن و سفید باشد.
 • در پس زمینه عکس، نباید هیچ گونه سایه یا الگویی وجود داشته باشد.
 • اندازه عکس، باید بین 600*600 پیکسل و 1200*1200 پیکسل باشد.
 • عکس ارسالی باید تمام رنگی باشد.
 • حداقل عمق رنگ عکس، باید 24 بیت باشد.
 • حجم عکس ارسالی نباید از 240 کیلو بایت تجاوز کند.
 • فرمت عکس، باید JPG ( JPEG ) باشد.
 • رزولوشن تصویر، باید 300DPI باشد.
 • از عکس های آنالوگ، استفاده نکنید.
 • عکس ارسالی باید کاملا با کیفیت بوده و مناطق تار یا نامشخص یا پیکسل های قابل مشاهده نداشته باشد.

حال، که با بسیاری از شرایط مورد نیاز عکس لاتاری، آشنا شدیم، ممکن است این سوال برایتان مطرح شود که چگونه می توانیم خودمان فرآیند عکاسی را انجام دهیم؟ بله، شما می‌توانید از خودتان عکس بگیرید و برای ثبت نام در سایت اصلی لاتاری ، از آن استفاده کنید. اما باید شرایط زیر برای شما مهیا باشد :

 • یک دوربین هوشمند و با کیفیت داشته باشید.
 • از یک دیوار کاملا سفید و یکدست استفاده کنید.
 • اگر دیوار سفیدی در اختیار ندارید، می توانید از ملحفه سفید استفاده کنید.
 • هنگام عکاسی باید نور کافی در دسترس شما باشد.
 • هیچ گونه سایه ای روی چهره یا پس زمینه عکس نباید وجود داشته باشد.
 • دوربین را کاملا مقابل جلوی تنه خود نگه دارید.

توجه داشته باشید، ارسال عکس سیاه سفید به منزله رد صلاحیت شما تلقی می شود. همچنین، تمام ویژگی های ذکر شده، برای سایر افرادی که هنگام ثبت نام عکس آن ها را ارسال می کنید، صدق می کند. اگر باید از نوزاد خود عکس بگیرید، زمان کافی صرف کنید زیرا در عکس نوزاد نباید شخص دیگری حضور داشته باشد، چشمان نوزاد باید کاملا باز باشد و صورت کاملا نمایان شود ( پستانک نداشته باشد ). همانطور که مشاهده می کنید، یک نمونه عکس مورد قبول لاتاری، برای شما آورده شده است. نحوه درست سر کردن روسری در این تصویر کاملا مشخص می باشد.

از دیگر شرایط مورد نیاز عکس لاتاری ۲۰۲۴، باید به نوع لباس هنگام عکس گرفتن اشاره کرد. شما هنگام عکس گرفتن نباید نگران لباس خود باشید زیرا، در منابع ذکر شده است، با لباس روزمره خود عکس بگیرید. آنچه در عکس لاتاری مهم است، چهره حال حاضر شما می باشد. اگر شما، به تازگی جراحی انجام داده اید و چشم یا بخشی از صورت شما پوشیده شده است، باید در ثبت نام خود، یک بیانیه پزشکی که حاکی از لزوم پوشاندن چشم یا صورت شما است، ارسال شود.

اهمیت عکس لاتاری

شرایط مورد نیاز عکس لاتاری 2024، با دقت زیاد و ذکر جزئیات کامل، برای شما بیان گردید. تمام موارد ارائه شده اهمیت عکس لاتاری، در دستور العمل ثبت نام لاتاری ، را نشان می دهند. به این ترتیب، شما عمیقا درک خواهید کرد که موضوع عکس ارسالی در ثبت نام لاتاری، بی اندازه مهم است.

همانطور که پیشتر نیز ذکر گردید، در صورتی که کوچک ترین ایرادی در عکس شما، وجود داشته باشد، رد صلاحیت خواهید شد. اگر زمان یا شرایط مورد نیاز برای عکاسی را ندارید و میخواهید از عکس های گواهینامه رانندگی، سایر اسناد رسمی، عکس های فوری، عکس های مجله، عکس های خودکار یا تلفن همراه با کیفیت پایین استفاده کنید، کاملا در اشتباه هستید؛ زیرا هیچ یک از این عکس ها، قابل قبول نیستند.

بهتر است تمام شرایط مورد نیاز عکس لاتاری ۲۰۲۴، را رعایت کنید تا مقامات آمریکایی زمان اعلام نتایج لاتاری، ثبت نام شما را مردود اعلام نکنند. زیرا، در صورتی که عکس شما مشکلی داشته باشد، بلافاصله رد صلاحیت می شوید و دیگر شانسی برای شرکت در قرعه کشی ندارید. پس تمام موارد ذکر شده را با دقت رعایت کنید و زمان کافی برای این مقوله صرف نمایید. اگر فقط خودتان قصد مهاجرت دارید و همسر و فرزندانتان چنین قصدی ندارند، باز هم هنگام ارسال عکس باید تمامی موارد رعایت شود.

از نکات جالب و مهمی که هنگام ارسال عکس باید به آن توجه داشته باشید، شناسایی عکس استاندارد توسط مقامات است. در کشور ما عموما عکس‌ های 4*3 و یا 4*6 استاندارد تلقی می‌ شوند. اما برای مقامات آمریکایی، به ویژه هنگام ثبت نام لاتاری، این عکس‌ ها قابل استناد و استاندارد نیستند.

بهتر است، به عکاسی یا آتلیه‌ ای مراجعه کنید که تجربه گرفتن عکس لاتاری، را داشته باشد. به این ترتیب، امکان ثبت عکس، بدون خطا بیشتر خواهد شد. لطفا از هر عکاسی برای گرفتن عکس لاتاری، استفاده نکنید و به سراغ کسی بروید که در این زمینه تجربه کافی را دارد.

بعد از گرفتن عکس، از عکاس خود بخواهید آن را برای شما چاپ کند و نزد خود نگه دارید. در صورت برنده شدن در لاتاری باید عکس را همراه خود داشته باشید. بر اساس شرایط مورد نیاز عکس لاتاری، و عمل کردن به آن‌ ها، می‌ توانید بدون استرس و مشکل، عکس مورد تایید مقامات آمریکایی را ارسال کنید. البته، دقت داشته باشید، سایر بخش‌ های ثبت نام نیز، به اندازه خود مهم هستند. پس برای هر بخش، با توجه به اهمیتی که دارند، زمان کافی صرف کنید تا ثبت نام تان موفقیت آمیز باشد.

سوالات متداول

1- ✔️شرایط عکس لاتاری هنگام ثبت نام به چه صورت است؟

✔️شرایط عکس لاتاری هنگام ثبت نام شرایطی پیچیده است زیرا از اهمیت بالایی برخوردار می باشد که در متن مقاله بیان شده است.

2- ✔️ویژگی های عکس لاتاری در هنگام ثبت نام چه مواردی هست؟

✔️ویژگی های عکس لاتاری می بایست دقیق بر روی عکس اعمال شده باشد که در متن مقاله آورده شده است.

3- ✔️اهمیت عکس لاتاری در هنگام ثبت نام چیست؟

✔️عکس لاتاری در هنگام ثبت نام لاتاری اهمیت زیادی دارد که در متن مقاله در رابطه با آن توضیحات بیشتری آورده شده است.

 

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *