اخبار گردشگری

شرایط زندگی در دبی چگونه است؟

شرایط زندگی در دبی

شرایط زندگی در دبی و عدم مالیات بر حقوق درآمد افراد باعث شده است که هر ساله مهاجران بی شماری این کشور را انتخاب کنند و یا برای تحصیل و با برای کار که روند آن نیز افزایش یافته است این شهر را برای زندگی انتخاب کنند. مهاجران از شرق آسیای دور تا هند تا کشورهای خاورمیانه برای زندگی بهتر به این شهر مهاجرت می کنند. البته باید به یاد داشته باشید که دبی شهر بسیار شهر گرانی به حساب می آید و باید حتما دارای شغل باشید تا از امکانات رفاهی بهره ببرید. اجاره مسکن و تحصیل فرزندان از دغدغه های مهاجران است که سالانه هزینه ی بالایی را شامل می شود پس اگر در زمینه ای تخصص دارید انتخاب شهر دبی در کشور امارات گزینه ی خوبی به حساب می آید تا از خدمات این شهر بهره مند گردید.

امارت یک کشور مسلمانان است که از قوانین اسلامی تبعیت می کند و در بسیاری از مناطق آن مساجد فراوانی هست. در ماه های رمضان به احترام روزه داران رستوران ها و کافه هایش در روز بسته می شود و به غیر از این یک ماه دیگر شرایط سختی برای مهاجران از منظر قوانین اسلامی ندارد. در این کشور امروز هندی ها و فیلیپینی ها نیز ساکن شده اند. و معابد خود را نیز برپا ساخته اند اما اکثر مردم دبی عرب و مسلمان هستند.

مزایا زندگی در دبی

از مزایای زندگی در دبی این است که ۶ ماه از سال آب و هوای مطبوعی دارد که فصل پاییز و زمستان اما در شش ماهه دوم سال نیز گرمای وحشتناکی دارد و برای قدم زدن در شهر نیز با توجه به روطوبت بالا برای بسیاری از ساکنان سخت است. از لحاظ جنبه ی اجتماعی زندگی در دبی فوق العاده است زیرا باشگاه های متنوع در این شهر وجود دارد. استاندارهای آموزش در دبی عالی به حساب می آید و سالانه مدارس و کالج های بی شماری ساخته می شود.

رستوران های شهر بسیار متنوع است و تقریبا در همه جای شهر وجود دارد. محله های دبی بسیار امنیت بالایی دارد و یکی از شهرهایی است که شب ها جنب و جوش فراوانی در آن دیده می شود. از لحاظ گردشگری و صنعت توریست نیز بسیار پیشرفته است. و مهم ترین موردی که بسیاری را برای زندگی در دبی ی می کشاند نبود مالیات بر حقوق است‌.

معایب زندگی در دبی

از معایب زندگی در دبی این است که مهاجران تازه وارد باید برای همه چیز مجوز داشته باشند و روند بوروکراسی دارد که برای مهاجران تازه وارد تا یکسال اول سخت است. ماه های ژوئن تا سپتامبر گرم ترین ماه های سال به حساب می آید و گرمایش غیر قابل تحمل است. ترافیک در دبی دیگر از معایب زندگی در این شهر است که کلافه کننده است. مسکن و تحصیل در دبی بسیار گران است و باید درآمد بالایی داشته باشد. جالب است بدانید مقدار مشخصی سانسور دولتی روی فیلم ها، دسترسی به وب سایت ها و حتی اسکایپ وجود دارد که برخی مهاجران این امر را محدود کننده و خسته کننده می دانند. ساعت کار در دبی طولانی است به خصوص اگر در یک شرکت بین المللی کار می کنید و بیشتر از ده ساعت است.

اشتغال در دبی

در دبی هر فردی باید ۴۰ تا ۴۸ ساعت کار کند و اگر در هر زمینه ای تخصص دارید از مزایای خوبی بهره مند می شوید. یادتان باشد که در دبی کارهای نیمه وقت و پاره وقت نیست و معمولا قرار داد های کاری به صورت تمام وقت است. شغل های خدماتی مانند آرایشگری، باریستا کار، آشپزی، راننده از شغل های پردرآمد است. چون از شهرهایی است که توریستی است و تعداد مسافرانش بالا هست همواره شغل خدماتی با درآمد نسبت خوب در آن پیدا می شود. نکته ای در دبی وجود دارد شما مالیات بر در امد ندارید و این مهم ترین عامل مهاجران به سوی این کشور است که بسیاری در دبی زندگی کنند.

اجاره بهای مسکن

بستگی دارد در کدام بخش دبی زندگی کنید به طور مثال منطقه الجمیرا و خیابان شیخ زاید گران است اما محله دیره، فلیپینی ها و هندی ها ارزان تر هستند. از دغدغه ی مهاجران در دبی اجاره بها نیز هست. و برای زندگی در دبی در یک آپارتمان معمولی در یک منطقه متوسط هر سال۳۰۰۰۰ هزار لیر معادل ۸۰۰۰۰ دلار اجاره ی آپارتمان دوخوابه در دبی را باید پرداخت کنید. البته تا گفته نماند که در مناطقی هم می توانید سالانه با ۱۰۰۰ درهم نیز اجاره کنید. معمولا هر ماه در دبی اجاره پرداخت نمی شود و به صورت سالیانه پرداخت می گردد. اجاره خانه یکی از دغدغه مهاجران برای زندگی در دبی است که هزینه ی آن نیز بالا است.

آموزش و تحصیل در دبی

در مورد فرزندانتان و آموزش در مدارس دبی باید بگوییم که مدارس در دبی دو دسته هستند یکی مدارس ملی امارات که قوانین خود را دارد و با زبان انگلیسی به کودکان تدریس می شود و برای برخی از دروس نیز زبان عربی نیز هست. مدرسه های آمریکایی و اروپایی در دبی که در منطقه الصفوح واقع شده است از دیگر مدارس شهر دبی است. مدارسی مانند مدرسه بین المللی چویفت (برنامه درسی SABIS)، مدرسه بین المللی GEMS ولینگتون (برنامه درسی UK/IB) و مدرسه ملی دبی (برنامه درسی آمریکایی) از این نوع مدارس هستند. مدارس با شهریه هستند و سالانه ۲۰ الی ۲۵ هزار درهم برای هر دانش آموز است. پس علاوه بر اجاره خانه، شهریه مدارس نیز از هزینه های زندگی در دبی به شمار می رود.

آموزش عالی

QS World University | THE Global University Employability – Times Higher Education  Canadian University of Dubai | QS University Arab Region از دانشگاه های معروف دبی هستند. تحصیل و آموزش عالی در کشور دبی در مقطع لیسانس یا کارشناسی و کارشناسی ارشد مستلزم هزینه و شهریه به دانشگاه است البته گاهی نیز می توانید از بورس های تحصیلی بی شهریه بهره ببرید. یکی دیگر از هزینه های زندگی در دبی مربوط به تحصیل های آکادمیک است که ارزان نیستند اما از نظر رنکیگ و رتبه ی دانگشاهی در رتبه ی بالایی قرار دارند. هزینه با توجه به رشته و مقطع متفاوت شو برای مقطع کارشناسی میانگین سالا نه بین ۳۷,۵۰۰-۷۰,۰۰۰ را پرداخت کنید.

شرایط درمان و مراقبت های بهداشتی
اگر شما در دبی بیمه دارید هزینه ای اندکی برای بیماری و خدمات بهداشتی می‌پردازید و بسته به این است که شما چه نوع بیمه خدمات درمانی را دارد متفاوت است. معمولا هر فردی که در دبی کار می کند کارفرما موظف است برای کارمند خود بیمه پرداخت کند. خوشبختانه قانون بیمه بی خوبی در شرکت ها و محل کارهای دبی رعایت می شود و از این رو شاغلان نگرانی در رابط با بیمه نخواهند داشت. قوانین بیمه در دبی بسیار دقیق است و در زمان حادثه و وقوع بیماری ساکنان شهر می توانند از آن بهره مند شوند. که یکی از موارد مهم زندگی در دبی شرایط درمان و مراقبت های بهداشتی است و در صورت وجود بیمه بسیار باکیفیت است.

حمل و نقل عمومی در دبی

حمل و نقل عمومی در دبی پیشرفته است و همین امر زندگی در دبی که یکی از کلان شهرهای خاورمیانه است را آسان می کند. مترو و خطوط آن در تمام شهر وجود دارد و برای رفت و آمد شما دبی کارت تهیه می کنید که برای مترو، اتوبوس و حتی بعضی از قایق های ساحلی قابل استفاده است. در این شهر اتوبوس، تاکسی ، ترموا از دیگر حمل و نقل های عمومی در دبی هستند. اگر رانندگی در دبی شما را کلافه می کند و دوست دارید زود به مقصد برسید بهترین گزینه برای شما مترو است.امروزه در دبی تاکسی های اینترنتی نیز وجود دارد که علاوه بر تاکسی های شهری فعالیت می کنند کمی گران تر هستند و در همه ی مناطق شهر نیز موجود هستند.

مراکز تفریحی در دبی

دبی مراکز دیدنی و تفریحی کم ندارد و شما پس از ساعت کار می توانید به مراکز خرید چون دبی مال، امارات مال و… از امکانات آن بهره مند شوید به طول مثال اگر اسکی را می توانید انجام دهید بزرگترین پیست اسکی های سرپوشیده در خاورمیانه را دارد که برای یک تفریح عالی به شما می روند. ساحل های الجمیرا یکی از زیباترین ساحل های شهر هستند که برای یک پیاده روی و بازی ساحلی و هم چنین والیبال مناسب است.

در همین ساحل نیز انواع ورزش های دریایی چون غواصی، اسکی روی آب، شنا و… موجود است. در اطراف ساحل ها شما می توانید تنیس ساحلی انجام دهید. باشگاه گلف امارات بزرگترین باشگاه خاورمیانه است که می توانید از آن استفاده کنید.
سالن های سینما و تئاتر جشنواره های فرهنگی و هنری در دبی کم نیستند و می توانید از آن بهره مند شوید. خدمات گردشگری ، جاذبه های طبیعی و فرهنگی. و خدمات فرهنگی و هنری در کیفیت بالا زندگی در دبی را دلپذیر می کند.

اقامت در دبی

یکی از روش های پر طرفدار برای اقامت در دبی گرفتن ویزای کار امارات می باشد که اشخاص متقاضی تنها با داشتن مدرک از سوی کارفرما می توانند ویزای کار را دریافت نمایند. روش دیگری که مورد توجه بسیاری از مهاجران است از طریق آموزش وتحصیل در دبی است که دانشجویان از این طریق ویزای تحصیلی دبی را به دست بیاورند که با اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور می توانند در این کشور با توجه به دوره و مدت زمان تحصیلتان اقامت داشته باشند. پس از دوره ی تحصیلی به دست آوردن شغل در دبی سخت نیست و پس از آن می توانید در دبی شاغل شوید.

در این مقاله شرایط زندگی در دبی برای شما توضیح دادیم تا اگر قصد مهاجرت داشته باشید از شرایط و هزینه ی های نسبی و کیفیت زندگی در دبی مطلع باشید. چنانچه ساکن این شهر هستید از مزایا و معایب زندگی این شهر برای ما بنویسید تا مخاطبان بیشتری با شرایط زندگی در دبی آشنا شوند.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه