اخبار گردشگری

شرایط حمل خودرو با هواپیما چگونه است؟

بلیط هواپیما خودرو سریع ترین راه برای جا به جایی وسیله نقلیه شما به شهرهای ایران و یا سایر شهرهای جهان است. برای حمل و نقل خودرو راه های دیگری نیز مانند حمل با قطار و کشتی نیز وجود دارد، در این میان حمل و نقل با هواپیما سریع ترین و با قطار مقرون به صرفه ترین است است. شما می توانید بسته به شرایط و محدودیت های زمانی و مالی و همچنین شرایط شهر مقصدتان یکی از راه ها را برای حمل خودروتان انتخاب کنید. اگر قصد جا به جایی خودرو خود را بین دو شهر دارید، پیش از تصمیم گیری برای بهترین روش، پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله با سما اوج همراه باشید تا با جزییات خرید بلیط هواپیما خودرو آشنا شوید.

شرایط بلیط هواپیما خودرو

برای جا به جایی هوایی به هر منظوری، استفاده از هواپیما سریع ترین راه ممکن است. چه قصد سفر داشته باشید و چه برای جا به جایی بار اقدام کنید، خرید بلیط هواپیما و سفر با این وسیله نقلیه شما را با سرعت و امنیت بالا به مقصد می رساند. جا به جایی خودرو با هواپیما نیز سریع ترین راه ممکن است، اما برای این سرعت و امنیت باید هزینه بالایی نیز پرداخت نمایید.

به طور کلی این روش حمل و نقل خودرو مخصوص افراد خاصی است و همه مردم تمایل چندان به استفاده از آن ندارند؛ اما مزایای بسیاری دارد که نمی توان از آن چشم پوشی کرد. اگر قصد جا به جایی خودرو لوکس و با ارزشی را دارید، بهترین، امن ترین و سریع ترین راه پیش روی شما استفاده از هواپیما است. اگر چه هزینه بالایی دارد، اما می توانید با خیالی آسوده خودروتان را به سلامت به مقصد برسانید.

موارد خرید بلیط هواپیما خودرو

بلیط هواپیما خودرو به دلیل قیمت بالایی که دارد، معمولا توسط همه مسافران انتخاب نمی شود و طرفداران محدودی دارد. افرادی که قصد ارسال یک خودرو لوکس و با ارزش را دارند و نمی خواهند هیچ آسیبی در طول مسیر به آن وارد شود، از هواپیما برای حمل و نقل استفاده می کنند. استفاده از سایر روش ها مانند قطار و کشتی، اگر چه هزینه کمتری دارد، اما به دلیل طولانی شدن مدت زمان رسیدن بار به مقصد ممکن است موجب نگرانی صاحب خودرو شوند؛ به همین علت کسانی که ماشین های لوکس و گران قیمت دارند معمولا از هواپیما برای جا به جایی آن استفاده می کنند.

نحوه حمل بار با هواپیما

اگر شما هم صاحب خودرویی لوکس هستید و یا فروشنده این نوع ماشین ها هستید، بهترین و امن ترین راه پیش روی شما ارسال با هواپیما است. با ارسال هوایی خودرو خیال شما از جایگاه خودروتان راحت است و می توانید محموله خود را در کمترین زمان به مقصد برسانید. حمل هوایی خودرو و لوازم خودرویی از کلیه کشورها (چین، کره جنوبی، آلمان، فرانسه، دبی و …) به ایران از طریق شرکت های باربری صورت می گیرد. این شرکت ها خودرو شما را از درب محل و یا کارخانه تحویل می گیرند و تمامی تشریفات تشریفات گمرک در فرودگاه را انجام می دهند. همچنین در مقصد نیز تمامی امور ترخیص خودرو نیز توسط همین شرکت ها برای شما صورت می گیرد و می توانید با خیالی آسوده خودرو خود را به کشورهای مختلف انتقال دهید.

مزایای بلیط هواپیما خودرو

حمل و نقل خودرو با هواپیما اگرچه قیمت بالایی دارد، اما مزایایی نیز دارد که نمی توان از آن ها چشم پوشی کرد. این روش مخصوص ماشین های لوکس و ارزشمند و یا قطعات حساس ماشین است که باید حتما با سلامت کامل و در کمترین زمان ممکن به شهر مقصد برسند. مهم ترین مزیت حمل و نقل خودرو با هواپیما سرعت بالای آن است. اگر تجربه حمل و نقل بار و یا سفر با قطار، کشتی و اتوبوس را داشته باشید حتما می دانید که مدت زمان زیادی طول می کشد تا به مقصد برسید، اما با هواپیما در کمترین زمان ممکن طولانی ترین مسافت ها را طی می کنید.

دومین مزیت بلیط هواپیما خودرو امنیت آن است. همانطور که گفتیم این روش هزینه بالایی دارد و انتخاب مرسومی برای انتقال بار نیست، مگر آن که محموله بسیار ارزشمند باشد. در این نوع حمل و نقل تمهیدات ویژه ای برای تضمین سلامت محموله، خصوصا خودرو و لوازم لوکس و ارزشمند در نظر گرفته می شود. همچنین مدت زمان این نوع جا به جایی نیز کمتر است و همین موضوع احتمال رخ دادن اتفاقات غیر منتظره را کاهش می دهد.

معایب حمل خودرو با هواپیما

اگرچه حمل و نقل خودرو با هواپیما مزایای چشم گیری دارد، اما معایبی نیز دارد که باید پیش از انتخاب این روش برای حمل خودرو یا بار تان آن ها را بدانید. همان طور که پیش تر گفتیم، خرید بلیط هواپیما خودرو سریع ترین راه در مقایسه با روش های دیگر مانند قطار، اتوبوس و کشتی برای حمل و نقل خودرو است، اما بعضا ممکن است به دلایلی در فرودگاه و ترانزیت مشکلاتی پیش بیاید و یا مدت پرواز طولانی شود.

البته احتمال رخ دادن این مشکلات زیاد نیست، اما نمی توان از آن ها چشم پوشی کرد. دومین مورد از معایب حمل و نقل هوایی خودرو محدودیت های ایرلاین ها است. این محدودیت ها ممکن است موجب شود تا شما نتوانید به راحتی امور تحویل بار در مبدا و مقصد را انجام دهید. این مشکل در حمل و نقل ریلی کمتر به چشم می خورد، زیرا شبکه ریلی گسترده تر است و می توانید به راحتی خودروتان را با قطار ارسال کنید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.