اخبار گردشگری, ایران‌ گردی

راهنمای سفر به کیش از تفریحات تا اقامت و هزینه‌ها

این روزها سفر به کیش خیلی رایج شده است، هم شیک و مدرن است هم یک شهر ساحلی فوق‌العاده. در واقع سفر به کیش یک گزینه ایده‌آل برای جایگزین‌کردن سفرهای خارجی با هزینه پایین است. تور کیش هم که از زمین و آسمان می‌بارد. در شبکه‌های اجتماعی و پیامک‌ها همه‌جا شما را با تور ارزان کیش به این سفر دعوت می‌کنند.

 

مراکز خرید کیش کدام است؟

مراکز خرید پردیس ۱ و ۲، مرکز خرید دامون، پانیذ، ونوس، مروارید و… از جمله مراکز خرید کیش هستند.

 

رستوران‌های کیش کدام است؟

فودکورت دامون، رستوران کوه سنگی، رستوران رویال استار، فست فود بومرنگ، رستوران خاطره، رستوران عمو اکبر و رستوران ساحلی توتی فروتی و… از بهترین رستوران‌های کیش محسوب می‌شوند.

 

مراکز تفریحی کیش کدام است؟

آکواریوم کیش، دلفیناریوم، باغ پرندگان کیش و… از جمله مراکز تفریحی کیش هستند.

 

هتل‌ های کیش کدام است؟

هتل ترنج، هتل مارینا، هتل داریوش، هتل صدف، هتل آرامیس، هتل فلامینگو و… از هتل‌های خوب کیش به شمار می‌آیند.

 

تاریخچه کیش

گفته بودیم که از زیر و بم کیش برای شما خواهیم گفت، به خاطر همین معرفی کیش را از گذشته و تاریخ آن شروع می‌کنیم. کتاب‌های تاریخی می‌گویند که جزیره کیش از زمان هخامنشیان بخشی از ایران بوده تا اینکه با گسترش اسلام خلفای اموی بر این جزیره مسلط می‌شوند

در دوران حکومت آل‌بویه، جزیره کیش باز هم به تسلط ایرانیان درآمد و در دوره سلجوقیان به بزرگ‌ترین مرکز تجاری خلیج‌فارس تبدیل شد. جزیره کیش مانند جزیره هرمز مدت‌ها دست پرتغالی‌ها افتاد تا اینکه امام قلی خان، سپهسالار شاه عباس خلیج‌فارس و بحرین و همه جزایر آن را فتح کرد. از آن زمان تاکنون کیش به‌عنوان یکی از جزایر ایرانی خلیج‌فارس شناخته می‌شود.

در آغاز حکومت محمدرضا پهلوی، کیش به‌عنوان مرکزی برای صید ماهی و تجارت مروارید خلیج‌فارس شناخته می‌شد. بعد از واردکردن مروارید ژاپن به ایران، تجارت مروارید کیش از رونق افتاد و از آن پس کیش کم کم اهمیت خود را از دست داد.

در دوره محمدرضا شاه بود که پتانسیل گردشگری کیش شناخته شد. وقتی مشاوران ایرانی و آمریکایی جزیره کیش را به خاطر زیبایی‌های طبیعی، سواحل کیش و آب‌های کریستالی به‌عنوان مرکز توریستی بین‌المللی انتخاب کردند، حکومت سرمایه‌گذاری روی جزیره کیش را آغاز کرد. بدین ترتیب زیرساخت‌های مدرن ازجمله هتل، فرودگاه، نمایشگاه‌های بین‌المللی و همچنین اقامتگاهی برای خانواده سلطنتی در کیش ساخته شد.

در سال ۱۳۶۱ کیش اولین منطقه آزاد اقتصادی ایران معرفی شد و در حال حاضر رونق اقتصادی جزیره بر پایه گردشگری و تجارت است. اگر دوست داشته باشید می‌توانید اطلاعات بیشتری درمورد ساکنان کیش به دست بیاورید.

 

جغرافیای کیش

کیش یکی از ۲۱ جزیره ایرانی است که در خلیج‌فارس خانه کرده است. هیچ رودخانه دائمی در جزیره کیش وجود ندارد و آب جزیره از منابع آب شیرین زیرزمینی تامین می‌شود.

 

 

آب‌وهوای کیش

آب‌وهوای کیش گرم و مرطوب است و میانگین دمای آن به ۲۶ درجه می‌رسد. بارندگی در جزیره بسیار کم است و فقط در ماه‌های زمستان بارش پراکنده دیده می‌شود.

 

بهترین زمان سفر به کیش

فصل زمستان بهترین زمان سفر به جزیره کیش است که با هوای معتدل بهاری آن می‌توان از شناکردن و تفریح‌های آبی لذت برد و از طرف دیگر از گرمای آزاردهنده و رطوبت و شرجی تابستان هم خبری نیست. در هر راهنمای سفر به کیش این فصل بهترین زمان سفر به کیش محسوب می‌شود.

آب‌وهوای جزیره کیش گرم و مرطوب است و میزان بارندگی آن چندان زیاد نیست و معمولا به‌شکل رگبار در پاییز و زمستان جلوه‌گر می‌شود. معمولا دمای کیش در طول سال بین ۲۱ تا ۳۳ درجه متغیر است و میانگین دمای سالیانه این جزیره با ۲۷ درجه سانتی‌گراد برابری می‌کند. در این جزیره خبری از آب‌وهوای چهار فصل نیست و با دو نوع اقلیم گرم و معتدل روبه‌رو هستید.

بهار کیش تقریبا تا اواسط اردیبهشت معتدل است و بعد از آن هوا رو به گرمی می‌رود. در تابستان کیش به سرزمین خورشید تبدیل می‌شود و با همدستی دریا، آب‌وهوایی شرجی پدید می‌آورد. باران و رگبار پاییز هوای جزیره را خنک‌تر می‌کند و زمستان با رگبار، شب‌های سرد و روزهای معتدل، بهترین آب‌وهوای کیش را به مسافران نشان می‌دهد.

از اوایل دی تا اواسط اردیبهشت بهترین زمان سفر به کیش، از نظر شرایط آب‌وهوایی است. در این مدت میانگین دمای این جزیره در حدود ۱۹ درجه سانتی‌گراد است و برای یک منطقه‌ شرجی، بهترین دمای جزیره محسوب می‌شود.
میانگین دمای هوا از اواسط فروردین تا اواسط اردیبهشت ۲۴ درجه سانتی‌گراد
میانگین دمای هوا از اواسط اردیبهشت تا اواسط تیر ۲۹٫۵ درجه سانتی‌گراد
میانگین دمای هوا از اواسط تیر تا اواسط شهریور ۳۲٫۵ درجه سانتی‌گراد
میانگین دمای هوا از اواسط شهریور تا اواسط آبان ۲۸٫۵ درجه سانتی‌گراد
میانگین دمای هوا از اواسط آبان تا اواسط دی ۲۱ درجه سانتی‌گراد
میانگین دمای هوا از اواسط دی تا اواسط اسفند ۱۶٫۵ درجه سانتی‌گراد
میانگین دمای هوا از اواسط اسفند تا اواسط فروردین ۲۰ درجه سانتی‌گراد

ارزان‌ترین زمان سفر به کیش

اگرچه زمستان مناسب‌ترین زمان سفر برای کیش است اما قطعا ارزان‌ترین زمان سفر نیست. ازآنجاکه همیشه در فصل‌های کم سفر استقبال از جزیره کم است، هواپیمایی‌ها و هتل‌ها سعی می‌کنند با پیشنهاد تخفیف‌های ویژه مسافران را به سفر به جزیره ترغیب کنند. همچنین می‌توانید از راهنمای ارزان ترین زمان سفر به کیش هم استفاده کنید.

 

حمل و نقل در کیش

رفت‌وآمد به جزیره کیش از طریق هوایی یعنی فرودگاه بین‌المللی کیش و همچنین به‌صورت دریایی از طریق بندر کیش انجام می‌شود. اغلب تورهای کیش مسافران را با هواپیما به جزیره می‌رسانند. اگر نخواهید با تور کیش به جزیره سفر کنید خودتان می‌توانید بلیط هواپیما کیش را از وب‌سایت سما اوج تهیه کنید. در وب‌سایت سما اوج شما می‌توانید قیمت بلیط هواپیما کیش از ایرلاین‌های مختلف را مقایسه کنید و با استفاده از فیلتر قیمت به‌سادگی بلیط ارزان کیش را پیدا کنید.

 

فرودگاه بین‌المللی کیش

در ۷آبان۱۳۵۶، فرودگاه کیش با فرود اولین هواپیمای مسافربری کنکورد در این فرودگاه و با حضور سران حکومت پهلوی و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی افتتاح شد. پروازهای شبانه فرودگاه در سال ۱۳۷۳ با تجهیز باند فرودگاه به چراغ‌های مخصوص پرواز در شب، آغاز شد.

فرودگاه کیش دو ترمینال دارد که یکی از آن‌ها ویژه پروازهای داخلی و دیگری ویژه پروازهای خارجی است. در حال حاضر فرودگاه کیش به ۲۰ مقصد داخلی و دو مقصد خارجی یعنی مسقط و دبی پرواز دارد.

 

راهنمای سفر به کیش و جاذبه های تاریخی کیش

هرچند جزیره کیش را به‌عنوان یک مقصد توریستی تاریخی نمی‌شناسیم و به بیشتر به هوای تفریح‌های آبی و خرید راهی این جزیره مدرن و لوکس می‌شویم اما دیدن یادگاری‌های تاریخی آن شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

 

بازدید از جاذبه های تاریخی کیش یکی از توصیه‌های مهم در در راهنمای سفر به کیش است. بناها و اماکن تاریخی در فهرست جاهای دیدنی کیش حال‌وهوای جذاب جنوب را در طول تاریخ برایتان به تصویر می‌کشند و فرصت خوبی است تا با این جزیره از دریچه‌ای دیگر آشنا شوید. در ادامه مهم‌ترین جاذبه های تاریخی کیش را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

 درخت سبز کیش

درخت سبز یکی از آرامش‌بخش‌ترین جاذبه های تاریخی کیش است که می‌توان آن را در فهرست جاذبه های طبیعی کیش نیز گنجاند. این درخت قدمتی بیش از ۵۰۰ سال دارد و در میان بومیان بسیار حرمت دارد. تکه پارچه‌های رنگارنگی که روی هر گوشه این درخت بسته شده است، نشان از اعتقاد مردم محلی به قداست این درخت و برآورده‌کردن حاجات دارد.

 

 

این درخت با شمایلی عجیب‌وغریب در جزیره رشد می‌کند و ریشه‌های آن به‌جای فروروفتن در زمین، سر از خاک بیرون می‌آورند. این درخت از دسته درختان لور است و به بهانه وجود آن یک بوستان شهری دایر شده است و به پارک درخت سبز معروف است.

آدرس: بلوار المپیک، خیابان درخت سبز، پارک درخت سبز

 

 آب‌انبار کیش

در این قسمت از راهنمای سفر به کیش قصد داریم که آب‌انبار دوقلوی کیش را به شما معرفی کنیم. آب‌انبار دوقلو از جاذبه های تاریخی کیش است که بنای آن به سبک‌وسیاق معماری شهریزد بسیار شباهت دارد. در ساختار این دو بنا با پنج بادگیر روبه‌رو خواهید شد و تصور خواهید کرد که در کوچه‌پس‌کوچه‎‌های یزد هستید. دو گنبد در کنار این بادگیرها دیده می‌شوند که سبب زیبایی بیشتر بنای آب‌انبار شده‌اند.

 

 

لازم به ذکر است که ساخت این بنا به دوره معاصر برمی‌گردد و در سال ۷۲ ساخته شده است. این بنا روی آب‌انباری قدیمی ساخته شده و در گذشته از آن برای ذخیره آب و خنک نگهداشتن دمای آب از طریق بادگیرها استفاده می‌شده است. اما امروزه چنین کاربردی ندارد و مدرنیته جایگزین آن شده است. آنچه امروز در این بنا قابل‌توجه است، سبک معماری منحصربه‌فرد آن نسبت به بافت سایر نقاط جزیره است و در آن دیگر خبری از ذخایر آبی و هوای خنک حاصل از بادگیرها نیست.

آدرس: شمال جزیره کیش، خیابان درخت سبز

 

کشتی یونانی

یکی از تصاویر نمادین که از جزیره کیش می‌توان دید یا حتی بعد از اینکه خودتان به کیش سفر کردید، یکی از زیباترین تصویرهایی که از جزیره در ذهن شما نقش خواهد بست تصویر کشتی یونانی کیش در غروب است. تضاد سیاهی کشتی به‌آتش‌کشیده‌شده با سرخی غروب خلیج‌فارس چنان زیبایی را خلق کرده که هیچ گردشگری در سفر به کیش از آن نمی‌گذرد.

 

سواحل کیش

استقبال محلی‌ها و گردشگران از خط ساحلی کیش، به تماشای غروب نشستن و بازی‌کردن بچه‌ها، شهرداری کیش را سر ذوق آورده تا پارک‌های زیبایی بسازد. برای راهنمای سفر به کیش نباید از سواحل غافل بود. پارک‌های ساحلی کیش این روزها یکی از جاهای پرطرفدار در این جزیره است که مسافران و محلی‌ها برای پیاده‌روی، راه‌انداختن باربکیو و پیک‌نیک آنجا می‌روند. البته می‌توانید از مطلب سواحل کیش هم اطلاعات بهتری به دست بیاورید.

 

ساحل اسکله تفریحی

ساحل اسکله تفریحی کیش یکی از جاذبه‌های دلچسب جزیره است. در اسکله تفریحی کیش می‌توانید تفریحات آبی متنوع جزیره را امتحان کنید. قایق‌سواری، کشتی‌های آکواریومی و… را در این اسکله از دست ندهید. همچنین اگر اهل تفریحات آرامش‌بخش و به دور از هیجان هستید، در راهنمای سفر به کیش به شما پیاده‌روی در این اسکله تفریحی را پیشنهاد می‌کنیم.

این اسکله شما را به تماشای صخره‌های مرجانی و امواج زیبای خلیج دعوت می‌کند. کافه و رستوران‌های این ساحل فرصت خوبی است تا کمی استراحت کنید و از نمای دریا و آسمان لذت ببرید و غرق آرامش شوید. در قاب آسمان و دریا، مرغ‌های دریایی را نیز خواهید دید.

 

 

امکان دوچرخه‌سواری از دیگر امکانات تفریحی این ساحل است و ایستگاه‌هایی برای کرایه دوچرخه در این ساحل دیده می‌شود. همچنین اسکله تفریحی یکی از انتخاب‌های افراد مشتاق ماهی‌گیری در میان سواحل کیش است.

آدرس: انتهای بلوار دریا

 

ساحل درختان نارگیل

در میان سواحل کیش، ساحلی کارت‌پستالی با درختان بلندقامت وجود دارد که زیبایی آن با سواحل معروف دنیا رقابت می‌کند. ساحل درختان نارگیل از جاهای تفریحی کیش است و از مناطق دنج جزیره محسوب می‌شود. پارک ساحلی درختان نارگیل را برای لذت از آرامش جزیره و خلوت با طبیعت انتخاب کنید، لحظاتی در حاشیه دریای خوش‌رنگ خلیج‌فارس بنشینید و به افق چشم بدوزید.

 

برای استراحت در این پارک کوچک می‌توانید از آلاچیق‌های واقع در آن استفاده کنید. تماشای غروب ساحل نارگیل بدون شک فراموش‌نشدنی خواهد بود و در راهنما سفر به کیش به شما توصیه می‌کنیم که غروب طلایی ساحل نارگیل کیش را از دست ندهید. این ساحل کارت‌پستالی با اسکله تفریحی کیش فاصله کمی دارد.

آدرس: ساحل شرقی جزیره کیش، خیابان فردوسی

 

ساحل سیمرغ

پارک ساحلی سیمرغ از جاهای تفریحی کیش است که در جنوب شرقی جزیره جا خوش کرده است و از جذاب‌ترین منظره‌های ساحلی محسوب می‌شود. این پارک شامل امکاناتی همچون آلاچیق، کافه، مسیر دوچرخه‌سواری، مسیر پیاده‌روی، زمین بازی کودکان، میزهای پینگ‌پنگ و زمین بدمینتون است. از جذابیت‌های طراحی این پارک، مجسمه‌های هنرمندانه است.

 

 

مجسمه سفید مرد کنار ساحل که ریش و موهای او در باد پریشان شده است، جلوه‌ای هنرمندانه به پارک بخشیده است. همچنین مجسمه سیمرغ از دیگر آثار هنری این پارک است که نماد این ساحل خوش‌منظره کیش شده است.

آدرس: جاده جهان، نزدیک هتل سیمرغ

– پارک ساحلی و ساحل میرمهنا

پارک ساحلی میرمهنا بزرگ‌ترین پارک تفریحی جزیره است که نزدیک محله عرب‌ها و بومیان جزیره قرار دارد. علاوه بر اینکه قدم‌زدن در امتداد خلیج‌فارس در این پارک ساحلی دل شما را خواهد برد، تجربه‌هایی مثل دیدن لاک‌پشت‌هایی که در پارک ساحلی این‌طرف و آن‌طرف می‌روند یا سرزدن به بازار ماهی و خرید ماهی‌های تازه‌صیدشده هدیه‌های این پارک ساحلی به شما هستند. اگر حوصله پخت کباب هم داشته باشید، می‌توانید خودتان را زیر آلاچیق‌ها مهمان ماهی کبابی تازه کنید.

 

 

اگر دلتان قایق‌سواری هم می‌خواهد کافی است تا اسکله تفریحی بروید و با قایق دل به خلیج‌فارس بزنید. اگر هم دلتان سکوت و آرامش مطلق می‌خواهید در یکی از چهار محلی که برای تماشای دریا در نظر گرفته شده بنشینید و دل به آبی بی‌پایان خلیج‌فارس بسپارید.

– پارک ساحلی و ساحل مرجان

ساحل مرجان کیش که پیست دوچرخه‌سواری کیش هم از آن می‌گذرد مرکزی برای تفریح‌های آبی در جزیره است و تقریبا هر ورزش آبی که دلتان بخواهید اینجا می‌توانید امتحان کنید از جت‌اسکی، پاراسل و بناناسواری گرفته تا غواصی. اگر هم عاشق دیدن یا جمع‌کردن حلزون و صدف‌های خوش نقش و نگار خلیج‌فارس هستید، اینجا تا دلتان بخواهد می‌توانید در ساحل صخره‌ای مرجان به تماشای صدف و شقایق، عروس‌های دریایی و انواع ماهی‌های رنگارنگ بنشینید.

 

 

بعد از دل‌دادن به دنیای زیر آب یا لذت‌بردن از تفریح‌های دریایی در غروب آفتاب نوشیدن چای می‌تواند تمام این زیبایی‌ها و لذت را تکمیل کنید. اطراف پارک پر است از کافه‌ها و چای‌خانه و بوفه که می‌توانید خودتان را مهمان چای و انواع نوشیدنی بکنید و اگر هم دلتان غذا خواست به رستوران‌های اطراف پارک سر بزنید.

– پارک ساحلی و ساحل مرد ماهیگیر

پارک ساحلی مرد ماهیگیر به نماد آن یعنی مجسمه ۱۲ متری مرد ماهیگیر معروف است. مجسمه مرد ماهیگیر بعد از مجسمه صیاد مروارید بندرعباس دومین مجسمه فیگیوارتیو بزرگ ایران است. هور ایرانی، کنار و لور گیاهان بومی جزیره هستند که فضای پارک را متفاوت می‌کنند.

 

 

همین‌طور این پارک انتخاب محلی‌ها و گردشگران برای ساختن مجسمه‌های شنی در ساحل است و شاید بهترین جا برای کودکانتان باشد تا با خیال راحت شن‌بازی کنند، قلعه و مسجمه شنی بسازند و طبیعت ناب جزیره را مهمان دنیای کودکی‌شان بکنند.

تفریحات کیش

تنوع مراکز و جاهای تفریحی کیش از جاذبه‌های تاریخی گرفته تا تفریح‌های آبی و مراکز خرید آن‌قدر زیاد هستند که هر گردشگری با هر سلیقه‌ای ‌را سر ذوق می‌آورند. این مقاله از همه آن‌ها برای شما می‌گوید.

راهنمای سفر به کیش را با جاهای تفریحی این جزیره ادامه می‌دهیم. تفریحات کیش از بخش‌های جدانشدنی سفر به این جزیره است و در این سفر حداقل یکی از تفریحات این جزیره به‌خصوص تفریحات آبی آن را امتحان کنید و تجربه هیجان و آدرنالین را از دست ندهید. در ادامه فهرستی از جاهای تفریحی کیش برایتان آماده کرده‌ایم.

– جایروکوپتر کیش

بیشتر تفریحات کیش با هیجان آمیخته شده‌اند و یکی از جذاب‌ترین آن‌ها جایروکوپتر کیش است. جابروکوپتر یک هلی‌کوپتر کوچک ملخی است که فرصت تماشای جزیره از ارتفاع را فراهم می‌کند. هر شخص به‌تنهایی باید سوار این پرنده کوچک شود و به کمک خلبان بر فراز جاذبه های تاریخی کیش و دریای خلیج‌فارس پرواز کند.

 

 

سطح ارتفاع جایروکوپتر چندان زیاد نیست. حداکثر وزن قابل‌تحمل برای این وسیله پروازی ۱۱۵ کیلوگرم است و مسافران آن نباید کمتر از ۱۰ سال باشند. امیدواریم که در این پرواز کوتاه ۱۰ دقیقه‌ای با غروب خورشید روبه‌رو شوید.

آدرس: بولوار میرمهنا، میدان ملل، کنار فاز سه تجاری جزیره کیش، کلوپ هوایی کیش

– بانجی جامپینگ کیش

در کیش با دنیایی از تفریحات مهیج روبه‌رو هستید و با یک زمان‌بندی مناسب می‌توانید بیشترشان را تجربه کنید. یکی از مهیج‌ترین تفریحات کیش، بانجی جامپینگ است. در یک لحظه می‌توانید دنیایی از هیجان و ترس را تجربه کنید و درنهایت از آرامش رهایی آن لذت ببرید. این تفریح برای عاشقان سرعت و ارتفاع بسیار جذاب خواهد بود. در این پرش باید وزن افراد شرکت کننده بین ۳۵ تا ۹۰ کیلوگرم باشد.

 

 

آدرس: میدان المپیک، خروجی شهر زیرزمینی کیش، مجموعه جاذبه کیش

– گشت سافاری کیش

ماجراجویی با خودروهای شاسی‌بلند در زمین پر از پستی و بلندی از دیگر جاذبه های تفریحی کیش است. این جزیره با مجموعه پارس سافاری، میزبان طرفداران هیجان و آدرنالین است و شما را به گشت‌وگذار در مناطق خاص و پرفرازونشیب جزیره دعوت می‌کند. هامر، نیسان پاترول، تویوتا لندکروز و… از خودروی گشت‌زنی مجموعه پارس سافاری است. هر کدام از این خودروها با ظرفیت حداکثر ۷ نفر، در حدود ۱٫۵ مسافران را در مناطق خاص جزیره گشت‌وگذار می‌کند.

 

 

در این راهنمای سفر به کیش، شرکت در مجموعه سافاری کیش را به شما پیشنهاد نمی‌دهیم. با وجود هیجان بالای این تفریح، بهتر است که آخرین گزینه شما در فهرست تفریحات کیش باشد، زیرا سافاری به اکوسیستم بافت کویر آسیب می‌زند و وضعیت حیات جانورهای بیابانی را در این ناحیه مختل می‌کند.

آدرس: خیابان خلیج‌فارس، بلوار توسع

 

اتاق فرار کیش

اتاق فرار کیش با ساختاری معمایی برای علاقمندان به ماجراجویی تعبیه شده است. در هر اتاق فرار باید برای گذر به‌سوی مرحله بعد و پیداکردن کلید در خروجی تلاش کنید. این بازی معماگونه و مهیج گروهی، برای اولین بار در ژاپن ابداع شد و استعداد مدعیان حل معما را به چالش کشید.

 

 

در ایران نیز از سال ۹۵ این مجموعه به بسیاری از مناطق تقریحی و توریستی اضافه شد. گروه‌های ۲ تا ۵ نفره تشکیل دهید، وارد اتاق فرار کیش شوید و برای رسیدن به در خروجی دنبال پیداکردن جواب معما باشید.

آدرس: دیپلمات مال صفین، طبقه سوم، غرفه ۲۸

– رصدخانه تیتان کیش

رصدخانه تیتان یکی دیگر از جاهای تفریحی کیش است که با چاشنی علم و کنجکاوی، جذاب‌تر شده است. در سفر به کیش این شانس را خواهید داشت که مریخ را در آسمان دریای خیلیج فارس تماشا کنید و از نظم و زیبایی طبیعت لذت ببرید.

آدرس: انتهای بلوار دریا، ورودی اسکله تفریحی

– کارتینگ کیش

در سفر به جزیره کیش از مجموعه کارتینگ این جزیره نمی‌توان گذشت. پیست کارتینگ کیش فضایی برای تخلیه انرژی و لمس هیجان سرعت است. در کارتینگ کیش با دو مسیر بلند ۷۸۰ متری و مسیر کوتاه ۶۸۰ متری روبه‌رو خواهید بود. مجموعه کارتینگ در طول حرکت و راننندگی از هر راننده یک عکس جذاب ثبت می‌کنند و در صوت تمایل می‌توانید بعد از اتمام بازی چاپ شده آن را از مجموعه بخرید.

 

 

آدرس: میدان امیرکبیر، بلوار خلیج‌فارس

– پینت‌بال کیش

جنگ با اسلحه و گلوله‌های رنگی را در پینت‌بال کیش می‌توانید تجربه کنید. در این بازی گروهی مثل یک سرباز با لباس جنگ و کلاه‌خود وارد میدان می‌شوید، اسلحه به دست می‌گیرید و به سمت حریفتان شلیک می‌کنید. البته تمامی تیرها ژلاتینی است و بعد از شلیک و ترکیدن، لباس فردی که گلوله به آن اصابت کرده است، رنگی می‌شود. شرکت‌کنندگان در این بازی گروهی باید بالای ۸ سال سن داشته و شیفته بازی‌های جنگی باشند.

 

 

آدرس: خیابان خلیج‌فارس، بلوار توسعه

– زورب‌بال کیش

یکی از جذاب‌ترین تفریحات کیش را باید زورب‌بال دانست. در این بازی فرد درون یه توپ غول‌پیکر قرار می‌گیرد و حسابی کودکی می‌کند. در این بازی هدف فرد حفظ تعادل است و در حین غلتیدن با توپ، توانایی حفظ تعادل یک ترفند خارق‌العاده است. در سفر به کیش، تجربه این بازی جذاب را از دست ندهید.

 

 

آدرس: خیابان خلیج‌فارس، بلوار توسعه

 

– آکواریوم کیش

نام جزیره با آب‌های زلال و کریستالی و دنیای رنگین زیر آب گره خورده است و دیدن آکواریوم کیش با ۷۰ نوع ماهی تزیینی می‌تواند این تصور را خوب به حقیقت برساند. انواع ماهی‌های آب‌های شوروشیرین را می‌توانید در اولین آکواریوم بیست هزار لیتری مخصوص آب‌های شیرین ببینید. در این مجموعه علاوه بر ماهی، انواع خزندگان ایران و جهان، پرندگان کمیاب، پستانداران و حیوانات تاکسیدرمی شده هم برای نمایش وجود دارد.

 

– دلفیناریوم

هر چند برای دیدن دلفین‌ها در دل خلیج‌فارس باید تا جزیره هنگام قشم بروید اما در سفر به کیش هم با سر زدن به دلفیناریوم می‌توانید دلفین‌ها را از نزدیک ببینید و از تماشای دلبری‌هایشان لذت ببرید. در دلفیناریوم کیش علاوه بر دلفین، پستانداران دریایی مانند شیر دریایی و پنگوئن هم می‌توانید ببینید.

 

 

اگر شما هم ازجمله کسانی هستید که همیشه دوست داشته‌اید پنگوئن‌های با نمک را که اغلب در کارتن‌ها و مستند دیده‌ایم از نزدیک ببینید لازم نیست تا قطب جنوب سفر کنید، پنگوئن‌ها تا کیش به دیدن شما آمده‌اند و با گرفتن یک سلفی با پنگوئن‌ها فقط تا دلفیناریوم کیش فاصله دارید.

– باغ پرندگان کیش

در باغ پرندگان کیش بیش از ۵۷ گونه پرنده از بخش‌های مختلف جهان یکجا جمع شده‌اند تا در بازدید یکی دو ساعته گردشگران بتوانند از تماشای آن‌ها لذت ببرند و کودکان از نزدیک با این گونه‌ها آشنا شوند. باغ پرندگان کیش در محوطه دلفیناریوم کیش قرار دارد و می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید.

 

راهنمای سفر به کیش و تفریحات آبی کیش

سفر به کیش بدون لذت‌بردن از تفریحات آبی کیش مثل این است که تا پاریس رفته باشید و به دیدن برج ایفل نرفته باشید یا بدون دیدن رودخانه تایمز و کاخ باکینگهام از لندن خداحافظی کنید.

– غواصی

غواصی شاید اولین تفریح دریایی نباشد که موقع صحبت از هیجان بازی‌ها و سرگرمی‌های آبی به ذهنتان برسد اما بدون شک متفاوت‌ترین آن‌ها خواهد بود. در ساحل‌های مرجانی جزیره، مرجان‌ها آب خلیج‌فارس را آن‌قدر فیلتر می‌کنند که شما فرصت غواصی در آب‌هایی به زلالی اشک چشم خواهید داشت.

 

 

اگر تا حالا دنیای زیر آب را فقط در مستندها دیده بودید حالا از نزدیک می‌توانید با ماهی‌های رنگارنگ شنا کنید، با دلقک‌ماهی‌ها و مرجان‌های رنگی عکس بگیرید و خودتان را مهمان تجربه متفاوتی در جزیره بکنید.

– اسکوتر زیردریایی کیش

البته غواصی‌کردن تنها راه‌رفتن به دنیای زیر آب نیست، حالا در کیش می‌توانید با اسکوتر زیردریایی که یکی از جدیدترین سرگرمی‌های جزیره است هیجان را در اوج خود تجربه کنید. برای اسکوترسواری حتی نیازی ندارید شنا بلد باشید یا اینکه بخواهید تجهیزات غواصی را با خودتان حمل کنید، کافی است دل به آب بزنید و لذت ببرید.

 

 

– شاتل‌سواری

اگر با دوستانتان، با خانواده و دسته‌جمعی به کیش سفر کرده‌اید، فرصت بی‌نظیر شاتل‌سواری را از دست ندهید. در شاتل‌سواری شما سوار یک تیوب می‌شوید و قایق تندرو با سرعت بالا این تیوب را روی دریا می‌کشاند و شما غرق در هیجان و آدرنالین خواهید شد.

 

 

– بناناسواری

بنانا هم شبیه شاتل است و با سوار شدن در تیوپ موزی قایق تندرو آن را می‌کشد. شما هم می‌توانید در اوج هیجان و بالاوپایین‌رفتن روی آب سلفی بگیرید و لذت ببرید. مساله مهم درباره بناناسواری این است که می‌توانید آن را به صورت گروهی امتحان کنید.

 

– فلای‌بورد کیش

اگر عاشق ارتفاع هستید، عاشق فلای‌بورد خواهید شد و اگر هم از ارتفاع ترس دارید، شاید این تفریح ترکیب با هیجان فرصت خوبی برای خداحافظی با ترس از ارتفاع باشد. در این وسیله تفریحی شما روی پایه‌ای قرار می‌گیرید که به جت‌اسکی متصل است و البته در هوا نگه داشته می‌شوید و فشار آب هر طور که بخواهد شما را به هیجان در می‌آورد.

 

 

– کیبل‌اسکی کیش

گفته می‌شود که کیبل یا کابل اسکی کیش تا سال ۹۵ بزرگترین مرکز برای این تفریح آبی پر از هیجان و البته ایمن بوده است. کیبل‌اسکی کیش حدود ۸۶۰ متر طول دارد و هم‌زمان ۱۲ نفر می‌توانند از آن استفاده کنند.

 

– پاراسل

برای تجربه این ورزش هیجان‌انگیز شما سوار چتر پاراسل می‌شوید و این چتر با سرعت زیاد با قایق کشیده می‌شود. همچنان که در آسمان آبی جزیره اوج می‌گیرید، می‌توانید از آن بالا از تماشای آب‌های کریستالی خلیج‌فارس که زیر نور آفتاب طلایی شده‌اند لذت ببرید.

 

مراکز خرید کیش و راهنمای خرید در کیش

علاوه بر زیبایی‌های طبیعی جزیره کیش، یکی از دلایل اصلی که گردشگران را از سراسر ایران به این جزیره می‌کشاند مراکز خرید و قیمت فوق‌العاده اجناس است. حتی کسانی هم که خیلی اهل خرید نیستیند، فرصت خریدن لباس‌ها و کفش‌های برند با قیمت مناسب در مراکز خرید کیش را از دست نخواهند داد.
علت قیمت مناسب و تنوع کالاها هم این است که جزیره‌ کیش منطقه آزاد است و واردات اجناس هزینه‌ گمرک ندارد. در نتیجه، قیمت‌ها در جزیره با سایر شهرها به ویژه تهران تفاوت چشمگیری دارند که مسافرانی را که با یک چمدان به کیش رفته بودند گاهی اوقات با چندین چمدان راهی شهرشان می‌کنند. در راهنمای سفر به کیش درباره مراکز خرید آن بیشتر خواهید خواند.

 

کیش مراکز خرید بسیار زیاد و متنوعی دارد که شاید امکان رفتن به همه آن‌ها در طول سفر چند روزه فراهم نباشد. مراکز خرید مختلف به فروش اجناس مختلف اختصاص داده شده‌اند در نتیجه کافی است شما قبل از سفر مرکز خرید مرتبط با کالایی که می‌خواهید بخرید را پیدا کنید تا در زمانتان هم صرفه‌جویی کنید.

– خریدهای لوکس

در خرید از کیش اول از همه باید تکلیفتان را با بودجه سفر و خریدتان روشن کنید. اگر بودجه خوبی برای خرج‌کردن دارید و دنبال خرید لباس‌ها از برندهای اروپایی هستید می‌توانید با خیال راحت به مراکز خرید پردیس ۱ و ۲ و مرکز خرید دامون سر بزنید و حتی در کنار خرید از تفریح وغذاهای لذیذ فودکورت‌های آن هم لذت ببرید.

 

 

– خرید مقرون‌به‌صرفه

اما اگر دنبال خرید اجناس با قیمت مناسب هستید، در مراکز خرید پانیذ، ونوس و مروارید می‌توانید لباس‌ و کفش و اکسسوری‌های زیبا، باکیفیت و با قیمت مناسب پیدا کنید.

 

 

بهترین هتل‌ های کیش

استقبال مسافران از جزیره کیش، ساخت هتل را در جزیره رونق داده تا اقامت مسافران هم مانند هر تجربه دیگری از زیبایی‌ها و تفریح‌های جزیره به‌یادماندنی باشد. بهترین هتل های کیش هم مانند مراکز خرید و رستوران‌های آن درجه‌بندی دارند و مسافران بسته به بودجه‌ای که برای سفر در نظر گرفته‌اند، می‌توانند در آن اقامت کنند.

هتل‌ های لوکس و ۵ ستاره کیش

هتل‌های ۵ ستاره کیش لوکس‌ترین و باکیفیت‌ترین هتل‌های جزیره هستند. اگر بودجه خوبی برای این سفر در نظر گرفته‌اید می‌توانید روی این هتل‌ها حساب کنید و اقامتی کاملا متفاوت داشته باشید.

– هتل ترنج

اگر کمی اهل سفر باشید اسم اولین هتل روی آب جزیره و ایران یعنی هتل ترنج را شنیده‌اید. اتاق‌ها و سوئیت‌های هتل ترنج به شکل یک ترنج روی خلیج‌فارس چیده شده‌اند و هر آنچه از یک اقامت ایده آل انتظار می‌رود را برای مهمانان فراهم می‌کنند. کف اتاق‌ها دریچه شیشه‌ای دارد که می‌توانید آب‌های کریستالی خلیج‌فارس را هم ببینید.
در پیست دوچرخه‌سواری هتل ترنج از دوچرخه‌سواری لذت ببرید، در انواع رستوران‌ها و کافی شاپ‌های آن غذاهای سنتی کیش لذیذی دریایی نوش جان کنید و اگر هم اهل بازی هستید از سالن بازی ساحلی هتل غافل نشوید.

 

– هتل مارینا

هتل مارینا پارک کیش یکی دیگر از هتل‌های ۵ ستاره کیش است که علاوه بر سفرهای تفریحی، سالن همایش و کنفرانس آن این هتل را یکی از گزینه‌های خوب برای سفرهای کاری کرده است. با وجود رستوران لوتوس و رستوران باغ هتل مارینا مهمانان آن نیازی به پیداکردن رستوران‌های خوب شهر نخواهند داشت و همینجا می‌توانند غذاهای ایرانی و دریایی باکیفیت را نوش جان کنند.
در کافی‌شاپ‌های هتل مارینا پارک کیش هم می‌توانید عصرهای دنجی را در طول سفرتان بگذرانید. با وجود پارک ساحلی هتل نه حوصله خودتان و نه حوصله کودکانتان در هتل سر نخواهد رفت. خستگی روزهای کاری را در مجموعه ماساژ و اسپای هتل به در کنید و از امکانات ورزشی و فروشگاه‌های هتل غافل نشوید.

 

 

– هتل داریوش

هتل ۵ ستاره داریوش با معماری الهام‌گرفته از پاسارگاد، یکی از هتل‌های معروف و باشکوه کیش است که خاطره اقامت در آن بخش پررنگی از سفرتان خواهد شد.
موقعیت ویژه‌ هتل داریوش در ساحل شرقی جزیره‌ کیش، پیاده‌روی‌های صبحگاهی در ساحل، به‌تماشانشستن غروب آفتاب و شب ‌شینی‌های اسکله، این هتل را گزینه‌ اقامتی بسیار مناسبی برای سفرهای رمانتیک و خانوادگی می‌کند.
سالن کنفرانس، مجتمع تجاری، سالن آرایش و پیرایش و امکانات دیگر هتل داریوش کیش هستند. این هتل ۵ ستاره انتخاب سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ برای برگزاری همایش‌ها و سمینارها است. این هتل مانند هتل شایان کیش از بهترین و گران‌ترین هتل‌های جزیره بزرگ و زیبای کیش است.

 

 

هتل‌ های ۴ ستاره کیش

هتل‌های ۴ ستاره کیش هرچند ۱ ستاره از هتل‌های ۵ ستاره کمتر دارند اما تفاوت چشمگیری در ارائه کیفیت خدمات نخواهید دید. تمام هتل‌های کیش خدمات را آن‌قدر خوب ارائه می‌دهند که گردشگران و مهمان‌ها راضی و خوش‌حال به شهرشان برگردند.

– هتل صدف

هتل ۴ ستاره صدف یکی از هتل‌های مقرون‌به‌صرفه برای اقامت است. اتاق‌های هتل کیش بسیار شیک هستند و تمام امکانات لازم برای یک اقامت دنج و راحت را برای مهمانان فراهم کرده‌اند. هتل از فرودگاه فاصله چندانی ندارد و تا مراکز خرید هم راهی ندارید.
می‌توانید از تور جزیره گردی و بلیط‌های تخفیف هتل برای تفریح‌های آبی و غواصی هم استفاده کنید. هر لحظه از شبانه‌روز که از هتل بیرون بیایید تاکسی‌هایی هستند که شما را به مراکز دیدنی و خرید برسانند. رستوران فرانسوی، رستوران دلفین و رستوران سنتی هتل غذاهای ایرانی و دریایی سرو می‌کنند.

 

 

– هتل آرامیس

هتل ۴ ستاره آرامیس هم یکی از بهترین هتل کیش کاملا نوساز است. اگر اهل خرید هستید موقعیت این هتل در نزدیکی به مراکز خرید کیش می‌تواند انتخاب خوبی باشد. در رستوران‌های هتل آرامیس غذاهای لذیذ ایرانی، فرنگی و دریایی سرو می‌شود و در کافی شاپ‌های آن می‌توانید انواع نوشیدنی و میان‌وعده‌های سبک را نوش جان کنید.

 

– هتل فلامینگو

هر چند جزیره کیش کوچک است و دسترسی به تمام جاذبه‌های آن به‌سادگی امکان‌پذیر است؛ اما با اقامت در هتل فلامینگو شما شاید حتی نیاز به تاکسی هم برای دسترسی به بسیاری از مراکز خرید و جاذبه‌های تفریحی نداشته باشید.
هتل ۴ ستاره فلامینگو، هتلی بسیار تمیز است که کادر حرفه‌ای آن سال‌هاست میزبان خوبی برای مهمانان جزیره بوده‌اند. موقعیت هتل و دسترسی راحت به بازارهای زیتون، مروارید، پانیذ و مراکز تجاری کیش، ونوس، مریم و اسکله تفریحی و همچنین قیمت مناسب هتل هتل فلامینگو را انتخاب مهمانان جزیره زیبای کیش کرده است.

 

 

درمورد سفر به کیش سوالی دارید؟

امیدواریم که از سفرتان به جزیره کیش حسابی لذت ببرید و در جاذبه‌های تاریخی و جاهای تفریحی متعدد این جزیره خاطراتی خوش برای خوتان و عزیزانتان خلق کنید. برای آشنایی با دیگر جزایر خلیج‌فارس، مجله گردشگری سما اوج را دنبال کنید.

 

بازگشت به لیست