اخبار گردشگری

راهنمای خرید سیم کارت در دبی

خرید سیم کارت در دبی یکی از مسائلی است که مسافران در سفر به این شهر با آن مواجه هستند. سفر به دبی ممکن است تفریحی یا کاری باشد و با هر قصدی که انجام شود در عصر ارتباطات، استفاده از تلفن همراه گریزناپذیر  و ضروری است. به همین دلیل در مدت اقامت در این شهر لازم است یک سیم کارت مناسب تهیه کرد. برای برقراری تماس‌های تلفنی و استفاده از خدمات شبکه‌های اجتماعی، یکی از مهم‌ترین کارهایی که هر مسافر پس از رسیدن به دبی باید انجام دهد تهیه سیم کارت است. راه‌های مختلفی برای خرید سیم‌کارت و استفاده از تلفن همراه در دبی وجود دارد که خیال مسافران و گردشگران این شهر را از بابت ارتباطات مجازی و تلفنی راحت کرده است.

خرید سیم کارت در دبی چگونه است؟

هر ساله تعداد قابل توجهی گردشگر ایرانی عازم دبی می‌شوند و استفاده از تلفن همراه و شبکه‌های اجتماعی همچنان یک اولویت در این سفر است. طبیعی است که سئوالاتی که در هر سفر خارجی برای گردشگران به‌وجود می‌آید در سفر به دبی نیز تکرار شود. چه اپراتورها و سیـم کارت هایی در دبـی وجود دارد؟ بهترین سـیم کـارت در دبـی را چگونه تهیه کنیم؟ برای داشتن اینترنت پرسرعت و مناسب در دبی به کجا مراجعه کنیم؟ چه مدارکی برای خرید سیم کارت در دبی لازم داریم؟ آیا امکان استفاده از سیم‌کارت‌های ایرانی در دبی وجود دارد؟ این سئوالات و مطالب مرتبط با استفاده از تلفن همراه و خدمات ارتباطی و خرید سیم کارت در دبی را در ادامه این مقاله سما اوج پاسخ داده خواهند شد.

اپراتورهای تلفن همراه در دبی

در سفر دبی بهترین گزینه برای برقراری تماس تلفنی و استفاده از اینترنت خرید سیم کارت در دبی است. با خرید سیم کارت از اپراتورهای مهم و اصلی امارات، علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها از کیفیت بهتر سرویس‌دهی شبکه‌های مخابراتی و اینترنتی هم برخوردار خواهید شد. با خرید سیم کارت اپراتورهای تلفن همراه  در دبی می‌توان از بسته‌های اینترنت پرسرعت و تخفیف‌های خوب مکالمه استفاده کرد. همچنین کیفیت سرویس‌‌های مکالمه و اینترنت به مراتب بالاتر از رومینگ اپراتورهای ایرانی است. خرید سیم کارت تلفن همراه در دبی نیاز به مدرک خاصی نداشته و هزینه پایینی خواهد داشت. مراحل فعالسازی سیم‌کارت هم بسیار ساده است و در مجموع می‌توان گفت در سفر به دبی هیچ مشکلی از بابت سیم کارت و تلفن همراه وجود نخواهد داشت. در ادامه اپراتورهای تلفن همراه در دبی را بیشتر خواهیم شناخت.

  • اپراتور اتصالات:

اکثر مسافرانی که به دبی سفر می‌کنند برای خرید سیم‌ کارت در دبی به سراغ اپراتور اتصالات Etisalat می‌روند. اپراتور اتصالات یکی از دو اپراتور اصلی تلفن همراه در کشور امارات است که به‌دلیل هزینه‌ها و تعرفه‌های ارزان‌قیمت خود بسیار محبوب و پر مخاطب است. اتصالات به‌عنوان یکی از اپراتورهای تلفن همراه در دبی، خدمات و سرویس‌های بسیار خوبی در اختیار مسافرانی که قصد خرید سیم کارت در دبی دارند ارائه می‌دهد. علاوه بر قیمت مناسب و نرخ تعرفه‌های اقتصادی و مقرون به‌صرفه، اپراتور اتصالات پوشش شبکه‌ای بسیار خوبی دارد. تقریباً در تمام نقاط دبی می‌توان از پوشش و آنتن‌دهی مناسب اتصالات بعنوان یکی از مهم ترین اپراتورهای تلفن همراه دردبی استفاده کرد. این اپراتور از تمام اینترنت های پر سرعت در دبی پشتیبانی می‌کند.

برای خرید سیم کارت اپراتور اتصالات در دبی می‌توان به نمایندگی‌های آن در سطح شهر مراجعه کرد. هم‌چنین در فروشگاه‌های معتبر دبی هم می‌توان سیم کارت‌های اتصالات را تهیه کرد. بسته‌های اعتباری این اپراتور تلفن همراه در دبی تقریباً در تمام فروشگاه‌های معتبر قابل تهیه هستند. این بسته‌ها در قیمت‌های مختلف ۲۵، ۵۰، ۱۰۰، ۲۰۰ و ۵۰۰ درهم عرضه می‌شوند. اتصالات بعنوان یکی از بزرگترین اپراتورهای تلفن همراه در دبی، چند کد دستوری برای استفاده بهتر مشترکین خود از خدمات تعریف کرده است. کد دستوری #۱۴۰* کد اطلاع از فعالسازی سیم‌کارت و ثبت آن در شبکه است. دیگر کد دستوری اتصالات که خریداران سیم کارت در دبی باید از آن استفاده کنند، کد افزایش اعتبار است. پس از خرید اعتبار با شماره‌گیری کد #۱۲۰*PIN* می‌توان میزان اعتبار را افزایش داد.

  • اپراتور دو موبایل:

یکی دیگر از اپراتورهای تلفن همراه در دبی، دو موبایل Du Mobile است. این اپراتور نیز مانند اتصالات، سرویس‌ها و خدمات ویژه‌ای برای خرید سیم کارت در دبی فراهم کرده  و اپراتور دو موبایل است. اپراتور دو موبایل هم مانند اپراتور اتصالات، آنتن‌دهی و پوشش شبکه‌ای بسیار خوبی دارد و در این زمینه از اپراتورهای خوب تلفن همراه در دبی است. این اپراتور از همه‌ سرویس‎‌های اینترنت پشتیبانی کرده و بسته‌های اینترنت پر سرعت آن قیمت بسیار مناسبی دارند. اپراتور دو موبایل سیم‌کارت‌های خود را در قالب دو طرح متفاوت به خریداران سیم کارت در دبی ارائه می‌دهد. سیم کارت پیشنهادی دو موبایل به گردشگرانی که قصد تهیه سیم کارت دو موبایل در دبی را دارند، سیم‌کارت توریست پلن است.

این سیم کارت‌ها ۲۰۰ مگا بایت اینترنت رایگان و بیست دقیقه مکالمه بین‌المللی رایگان به مدت هفت روز دارد. قیمت سیم کارت توریست پلن اپراتور دو موبایل ۷۵ درهم است و به مدت نود روز اعتبار دارد. با پرداخت مبلغ پنج درهم و شماره‌گیری کد دستوری *۱۳۵# می‌توان اعتبار این سیم‌کارت‌ها را تمدید کرد. سیم کارت دیگر اپراتور دو موبایل دبی، در قالب طرح پرداخت در لحظه ارائه شده است. قیمت این سیم‌کارت‌ها ۵۵ درهم است و بیست دقیقه مکالمه بین‌المللی رایگان به مدت یک روز دارد.

تفاوت اپراتورهای تلفن همراه دردبی

همان‌طور که دیدیم برای خرید سیم کارت در دبی دو اپراتور تلفن همراه کشور امارات در این شهر سرویس‌دهی مناسبی دارند. هر یک از دو اپراتور اتصالات و دو موبایل دارای ویژگی‌ها و خدمات خاص خود هستند. با توجه به نیازها و استفاده‌ای که از تلفن همراه و خدمات ارتباطی این اپراتورها می‌شود، در سفر به دبی می‌توان اقدام به خرید سـیم کارت از اپراتورهای تلفن همراه در دبـی کرد. تفاوت اپراتورهای تلفن همراه در دبی، در زمینه قیمت پایه سـیم‌کارت و نرخ تعرفه مکالمه و اینترنت آن‌ها است. اگر بخواهیم به تفاوت اپراتورهای تلفن همراه در دبی اشاره کنیم، نخستین مورد مربوط به آنتن‌دهی و پوشش شبکه است.

اپراتور اتصالات در زمینه آنتن‌دهی نسبت به اپراتور دو موبایل مناطق بیشتری را پوشش می‌دهد. قیمت پایه سیم‌کارت اتصالات ارزان‌تر از قیمت سیم‌کارت‌های دو موبایل است. همچنین نرخ تعرفه پیامک و مکالمات اپراتور اتصالات کمتر از تعرفه‌های مکالمه در اپراتور دو موبایل است.

یکی دیگر از تفاوت های مهم اپراتورهای تلفن همراه در دبـی که برای خرید سیم کارت در دبی باید در نظر گرفت در زمینه اینترنت و خدمات دیتای این دو اپراتور است. بسته‌های اینترنت در اپراتور اتصالات تنوع قابل توجهی دارند. این اپراتور بسته‌های اینترنت پرسرعت خود را بصورت روزانه، هفتگی و ماهیانه به مشترکین خود ارائه می‌دهد. همچنین می‌توان از بسته‌های ترکیبی و ویژه این اپراتور استفاده کرد. اپراتور دو موبایل تنها اقدام به ارائه بسته‌های اینترنت بصورت حجمی می‌کند. این بسته‌ها نسبت به بسته‌های اینترنت پر سرعت اتصالات، حجم بالاتر و قیمت کمتری دارند. برای خرید سیم کارت اپراتورهای تلفن همراه در دبی، گردشگران می‌توانند بر اساس این تفاوت‌ها سیم کارت مناسب خود را تهیه کنند.

نکات تکمیلی خرید سیم کارت در دبی

کشور امارات دو اپراتور اصلی تلفن همراه دارد که با این نکات تکمیلی برای خرید سیم کارت دردبی می‌توان از بین این دو اپراتور اقدام به تهیه سیم‌کارت کرد. سرویس‌دهی و پوشش شبکه‌ای مناسب این دو اپراتور در کنار خدمات دیتای بسیار مناسب، خیال گردشگران دبی را در زمینه ارتباطات و مدیریت شبکه‌های اجتماعی خود راحت کرده است. برای خرید آسان سیم کارت در دبی حتما نکات تکمیلی که در پایان این مقاله ارائه می‌شوند را بخوانید چرا که خالی از لطف نخواهد بود.

  • خرید سیم کارت دبی به مدرک خاصی نیاز ندارد. برای این منظور ارائه اصل و کپی پاسپورت یا ویزای اقامتی دبی به متصدیان فروش کافی است
  • سیم‌کارت خریداری شده از اپراتور اتصالات و نیز سیم کارت‌های پرداخت لحظه‌ای دو موبایل پس از آخرین استفاده نُه ماه اعتبار خواهند داشت
  • تعرفه استفاده از دیتای همراه برای هر یک از اپراتورها، یک درهم به ازای یک مگابایت استفاده است
  • برای خرید بسته اینترنت از اپراتور اتصالات کد دستوری *۱۷۰# و خرید بسته اینترنت از اپراتور دو موبایل کد دستوری *۱۳۵*۲۰# را شماره‌گیری کنید
  • کد دستوری جهت اطلاع از باقیمانده موجودی در سیم‌کارت اتصالات *۱۲۱# و در سیم‌کارت دو موبایل *۱۳۵# است
  • دیتای خریداری شده روی سیم کارت در دبی به مدت سی روز و در ۶۶ کشور جهان اعتبار دارد
  • اگر در فعال‌سازی سیـم کارت خریداری شده در دبـی مشکلی وجود داشت از فروشنده‌های سـیم کارت بخواهید اقدامات مربوط به فعال‌سازی سیم‌کارت را انجام دهند
بازگشت به لیست

نوشته های مشابه