جاذبه های گردشگری خارجی

حقایق جالب درباره سریلانکا

حقایق سریلانکا، کشوری جذاب

حقایق سریلانکا که یک مقصد گردشگری محبوب است، بسیار زیادند. با اینکه مساحت کمی دارد، اما شامل سواحل، حیات وحش، مردم خاص، اماکن تاریخی و باستانی و مزارع چای زیبا است که بررسی کرده ایم.

سریلانکا اخیرا به یک مقصد گردشگری محبوب تبدیل شده است. کشوری که با اینکه مساحت کمی دارد، اما یک کشور بسیار متنوع است و همه چیز در آن از سواحل گرفته تا حیات وحش، اماکن تاریخی و باستانی و حتی مزارع چای جذاب و منحصر به فرد هستند. یکی دیگر از جذابیت ها و حقایق سریلانکا، این است که فاصله ها در آن کوتاه هستند و همین باعث می شود که توریستان این فرصت را در تور سریلانکا پیدا کنند تا از مناطق و شهرهای مختلفی در این کشور بازدید داشته باشند. اگر شما هم به تازگی به سفر به سریلانکا علاقه مند شده اید و دوست دارید که اطلاعات بیشتری درباره این کشور داشته باشید، این مطلب را از دست ندهید. در ادامه یک سری حقایق جالب درباره سریلانکا به شما می گوییم که مطمئنا شما هم با اطلاع از آن ها بیش از پیش شیفته سریلانکا می شوید.

 

 

لقب کشور سریلانکا

سریلانکا دو لقب دارد که یکی از آن ها مروارید اقیانوس هند و دیگری قطره اشک هند است. این کشور را از این جهت به عنوان مروارید اقیانوس هند می شناسند که زیبایی بی نظیری دارد. در مورد عنوان قطره اشک هند نیز کافی است که نگاهی به نقشه سریلانکا بیندازید تا متوجه شوید که چرا این عنوان را به سریلانکا داده اند. همان طور که در نقشه سریلانکا می توان دید، این کشور در نقشه مثل قطره اشکی از ساحل هند جدا شده است.

سریلانکا واقعاً جذاب است و با برترین جاذبه های توریستی خود برای هر مسافری مناسب است. کشور جزیره ای کوچک مملو از فعالیت های ماجراجویی مانند موج سواری و پیاده روی است.
چندین مکان بسیار مذهبی برای طرفداران مذهبی و جاذبه های توریستی تاریخی باورنکردنی برای علاقه مندان به تاریخ در سریلانکا وجود دارد . با این حال، هیچ کس نمی تواند زیبایی طبیعی باورنکردنی سریلانکا را مورد مناقشه قرار دهد. چه در مسیر یک استراحت عالی برای موج سواری، بازدید از یک مکان تاریخی و یا در یک سفر زیارتی، فضای سرسبز و حیوانات عجیب و غریب هرگز دور نیستند.

آشنایی با جاذبه های گردشگری کشور سریلانکا :

پل نه قوسی

یکی از نمادین ترین مناظر سریلانکا، پل نه قوسی (Nine Arch Bridge) در شهر کوهستانی کوچک الا است. این منظره چشم اندازهای تماشایی از منطقه اطراف را ارائه می دهند که از فضای سبز سرسبز و مزارع چای تشکیل شده است.
بازدیدکنندگان می توانند حرکت قطارها از روی پل را تماشا کنند که در امتداد حلقه Demodara حرکت می کنند. این پل که در روزهای اولیه توسعه راه آهن در سریلانکا ساخته شد، بسیار چشمگیر است زیرا از سیمان، سنگ و آجر و بدون استفاده از فولاد ساخته شده است.

MIHINTALE

Mihintale کوهی در نزدیکی شهر Anuradhapura است. قله آن برای جامعه بودایی اهمیت معنوی زیادی دارد. اعتقاد بر این است که در بالای این کوه یک راهب بودایی به نام ماهیندا با پادشاه Devanampiyatissa ملاقات کرد و با هم این ملاقات بودیسم را به کشور معرفی کرد.
راهب ماهیندا پادشاه را تحت تأثیر صلح آمیز بودن آموزه بودایی و طبیعت خشنود و آرام او قرار داد. پادشاه متعاقباً از جنگ دست کشید و صلح را در سراسر کشور گسترش داد. چندین ساختار مذهبی و تاریخی چشمگیر در کوه میهنتال و اطراف آن وجود دارد. سالانه صدها بازدید کننده از این مکان دیدن می کنند.

UNAWATUNA

این ساحل شنی سفید در شهر ساحلی کوچک Unawatuna مکانی عالی برای استراحت است. تعدادی از اپراتورهای غواصی در شهر وجود دارند که از فراوانی صخره های مرجانی در نزدیکی ساحل استفاده می کنند.
ماهی های رنگارنگ و لاک پشت های فراوان در این آب ها عادی هستند. تعدادی گزینه عالی برای غذاخوری در امتداد ساحل وجود دارد که از بازدیدکنندگان استقبال می کند تا از صندلی های آفتاب گیر خود استفاده کنند و در روز با نوشیدنی در دست، در آن مکان استراحت کنند.

گال ویهارایا

بازدیدکنندگان می توانند گال ویهارایا را در شهر باستانی پولونارووا بیابند. گال ویهارایا یک مکان معروف بودایی است و به خاطر غارهای فراوان و مجسمه های بزرگ بودا که بر روی صخره ها حک شده اند، مشهور است. آنها به خوبی حفظ شده اند، حتی اگر در قرن دوازدهم ساخته شده باشند.
در کنار یکی از مجسمه ها، آیین نامه رفتاری درج شده است. این رمز، زمانی که پیروی می شد، برای تطهیر راهبان بودایی و گردآوری آنها تحت یک نظم بود. این توسط یک پادشاه بسیار معروف ایجاد شد: پادشاه پاراکراماباهو اول. امروزه گال ویهارایا یکی از محبوب ترین مکان های زیارتی سریلانکا است.

 

جشنواره کاتاراگاما

یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری سریلانکا، جشنواره کاتاراگاما هر ساله در ماه جولای یا آگوست برگزار می شود و به یکی از خدایان هندو تقدیم می شود. این در یک دوره دو هفته ای برگزار می شود و مردم از سراسر جهان برای پیوستن به آن می آیند.
این جشنواره مملو از رژه فیل ها و هنرمندانی است که لباس های رنگارنگ دارند. رقص های سنتی بی شماری وجود دارد که برگزار می شود. با نوازندگان، آکروبات ها، و آتش بازی هایی که انرژی مسری جشنواره را تغذیه می کنند.

پارک ملی UDAWALAWE

مکان های کمی در دنیا وجود دارند که در آن ها فیل ها تا این حد مکرر مشاهده می شود. با این حال، فیل ها تنها حیواناتی نیستند که در پارک ملی Udawalawe می بینند. طاووس، شغال، گاومیش آبی، تمساح، میمون و گوزن نیز در این منطقه پرسه می زنند.
سافاری ها در ساعات اولیه صبح که حیوانات در بیشترین فعالیت خود هستند محبوبیت بیشتری دارند. تنوع زیستی پارک را می توان به چشم انداز متنوع آن نسبت داد. از سمت شمال با رشته کوه هایی با تالاب ها و رودخانه هایی که علف زارها و جنگل های پای کوه ها را در آغوش گرفته اند، احاطه شده است.
این غارها که در جاده اصلی در مسیر شهر الا واقع شده اند، یک نقطه توقف مشترک برای بازدیدکنندگان در طول سفرشان هستند. بسیاری از میمون های ژولیده در درختان اطراف زندگی می کنند و اغلب در کنار جاده در حال غذا خوردن روی میوه دیده می شوند. با این حال، اجازه ندهید که آنها خیلی نزدیک شوند، زیرا گاهی اوقات ممکن است با بازدیدکنندگان بیش از حد دوستانه شوند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تورهای سریلانکا با کارشناسان ما در سمااوج تراول تماس بگیرید.

021-22651178

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه