جاذبه های گردشگری خارجی

جاذبه هایی مسحور کننده در جزیره بورا بورا

با اینکه بورا بورا (bora bora) تحت سیطره کشور فرانسه قرار دارد، اما جزئی از خاک این کشور به حساب نمی‌آید، بلکه جزیره کوچکی واقع در جنوب اقیانوس آرام است.پلینزی (polynesie) مستعمره سابق فرانسه بوده و جزایر متعددی در اقیانوس آرام دارد که یکی از زیباترین آنها، بورا بورا در جزایر تاهیتی است. بورا بورا در فاصله دوری نسبت به کشور فرانسه واقع شده اما با توجه به فرودگاه‌های این جزیره می‌توان گفت که دسترسی گردشگران به این بهشت روی زمین بسیار آسان است. در سفر به این جزیره می‌توانید در هتل‌هایی که روی دریا ساخته شده اقامت کنید. این اقامتگا‌ه‌ها از روی خانه بومیان پلینزی طراحی شده است و برای خنکی و راحتی اتاق‌ها، سقف آنها از برگ‌های نخل ساخته شده و کف آن نیز سکویی برای سوار شدن به قایق دارد. این جزیره مملو از حیوانات دریایی با صدها گونه مختلف است که با اسنورکلینگ (غواصی بدون کپسول) یا غواصی به دیدن صحنه‌های مهیج ماهیان مرجان‌زی، کوسه، لاک پشت دریایی، ستاره دریایی و انواع موجودات دریایی دیگر بروید.

اگر با تور انفرادی سما اوج به بورا بورا سفر کردید، بازدید از این جاذبه‌ها را از دست ندهید.

اولین جاذبه گردشگری بورا بورا، سواحل فوق‌العاده‌ی آن است که در جهان کم نظیر است. طبق اعلان CNN در لیست 100 ساحل برتر جهان؛ ساحل ماتیرا (Matira) جزو 10 ساحل اول دنیا شناخته می‌شود. قابل توجه افراد عاشق غواصی، مناظر زیر آب جزیره بورا بورا نفس شما را بند خواهد آورد. آب آن به حدی شفاف است که حتی از روی سطح آب امکان تماشای طبیعت شگفت‌انگیز زیر آب وجود دارد. اینجا یک مکان عالی برای فیلمبرداری فیلم‌ها نیز به شمار می‌رود، حتماً تصاویر زیبای آن را در فیلم‌هایی مثل تریپل اکس (XXX)، تب جزیره (Island Fever)، طوفان (Hurricane) و … دیده‌اید.

حالا نوبت نارگیل، اصلی‌ترین تولید جزیره بورا بورا است، از مواد غذایی محلی‌های اینجا گرفته تا تورهایی که به شما باز کردن نارگیل را یاد می‌دهند، در هر گوشه و کناری دیده می‌شود. حتی افسانه‌هایی در مورد درخت نارگیل گفته شده که از اهمیت این میوه برای بومی‌ها حکایت دارد.

 

تاریخچه ایجاد جزیره

این منطقه مملو از لحظات تاریخی جالب است که به شما کمک می‌کند فرهنگ و سنت آن را بهتر بشناسید. جالب است بدانید بیش از 4 میلیون سال پیش این جزیره با یک فوران آتشفشانی شکل گرفت. برای مدتی غیرقابل سکونت بود تا اینکه مردم جزیره «تانگن» (Tongan) به این محل آمدند. گفته شده که آنها اولین افرادی بودند که بعد از فوران آتشفشان پا به این جزیره گذاشتند. «مونت اوتمانو» (Mount Otemanu) و «مونت پاهیا» (Mount Pahia) در وسط جزیره بورا بورا واقع شده که در گذشته آتشفشان بودند و در حال حاضر چشم‌انداز بسیار زیبایی دارند. بالا رفتن از این کوه‌ها یکی دیگر از کارهای هیجان‌انگیز در این جزیره است. اسم این منطقه هم داستان خود را دارد، در زبان تاهیتی حرف «B» وجود نداشته و در اصل «پورا پورا» بوده اما بعد که انگلیسی‌ها به این جزیره آمدند، اسم آن را اشتباهاً «بورا بورا» شنیدند و از آن زمان به همین اسم شناخته می‌شود.

 

 

آداب و باروهای عجیب بورا بورا

اکثر مردم، بورا بورا را یک جزیره رمانتیک می‌دانند چراکه یک مکان عالی برای متاهل‌ها و تازه عروس و دامادها است تا عشق خود را در آن جشن بگیرند. از خانه‌های ییلاقی گرفته تا سواحل خصوصی همگی آن را به جزیره عشق تبدیل کرده است. صخره‌های مرجانی به شکل قلب نیز دلیل دیگری بر این ادعا است. در بورا بورا هر چیزی معنای خودش را دارد حتی گل‌ها، به خصوص اگر گلی پشت گوش یک خانم باشد. گلی که پشت گوش چپ قرار گرفته به این معنا است که او مجرد نبوده و عشقی در زندگی وجود دارد؛ اما گل در پشت گوش راست یعنی مجرد بوده و آمادگی شروع یک رابطه را دارد.

با اینکه عجیب است اما باید بدانید که خالکوبی به عنوان یک امر مقدس در جزیره بورا بورا شناخته می‌شود. محلی‌ها معتقدند اصل خالکوبی به دو پسر «خدای آفرینش» برمی‌گردد. در ضمن این موضوع را به عنوان نشانه زیبایی نیز تلقی می‌کنند، هرچند در گذشته از آن برای نشان دادن موقعیت اجتماعی استفاده می‌کردند.

نکاتی جالب درباره بورا بورا

بورا بورا درحد فاصل استرالیا و ایالات متحده قرار دارد.
جمعیت آن از سال 2008 دائمی بوده و شامل 8.800 نفر است.
بورا بورا مساحت 29.3 کیلومتر مربع را پوشش می‌دهد.
یک صخره مرجانی و یک دریاچه معرکه آن را احاطه کرده‌ است.
این محل را با استراحتگاه‌های لاکچری آن می‌شناسند.
یکی از خصوصی‌ترین جزایر دنیا به شمار می‌رود.
مرواریدهای تیره این جزیره، معروف‌ترین سوغاتی آن به شمار می‌رود.
هیچ حشره‌ موذی یا مار سمی نه تنها در این جزیره، بلکه در کل پلینزی فرانسه وجود ندارد.
کاپیتان جیمز کوک (James Cook) در سال 1769 این جزیره را کشف کرد.
این جزیره در جنگ جهانی دوم نیز حضور داشته و پایگاه آمریکا در دهه 1940 بوده به طوری که بیش از 6000 سرباز آمریکایی در این محل مستقر بودند.

 

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه