جاذبه های گردشگری خارجی

جاب آفر کانادا

جاب آفر یک دعوت‌نامه شغلی است که از سوی یک کارفرمای خارجی صادر می شود. بدین ترتیب شما میتوانید در بدو ورود به کشور مقصد مشغول به کار شوید.

معرفی

کانادا از جمله کشورهایی است که حقوق و مزایای متعددی برای مهاجرین در نظر می­گیرد و به علت استاندارد های بالای زندگی، یکی از پرطرفدارترین مقاصد برای ایرانیان است. از طرفی این کشور به علت نرخ پایین بیکاری فرصت های شغلی فراوانی را در خود جای داده است. در حال حاضر، کشور کانادا تمرکز اصلی شرکت سمااوج برای اخذ پیشنهاد شغلی و مجوز کار است.

مشاغلی که در حال حاضر نیاز به نیروی کار خارجی دارند و شرکت سمااوج برای اخذ جاب آفر و مجوز کار آنها اقدام می­کند، بیشتر مشاغل فنی می‌­باشد.

دریافت جاب آفر برای افراد کادر درمان پیچیدگی های بیشتری دارد. ابتدا باید نسبت به معادل سازی مدارک اقدام کنند و سپس از طریق آزمون های مختلف تاییدات لازم را کسب نمایند. به این منظور باید معمولا پس از اخذ آیلتس آکادمیک 7، با توجه به حوزه کاری خود، نسبت به اخذ لایسنس اقدام کنند. این شرایط برای رشته­ های پزشکی و پیراپزشکی از جمله فیزیوتراپی، پرستاری، مامایی، رادیولوژی، کاردرمانی و غیره صدق می­کند. در مورد شغل روان شناسی نیز شرایط به همین منوال می باشد.

مسیر اخذ پیشنهاد شغلی برای مهندسین یک پله بیشتر از سایر مشاغل دارد و آن هم عضویت در نظام مهندسی کانادا می­باشد.

برای عضویت در نظام مهندسی کانادا و دریافت لایسنس، علاوه بر تحصیل در رشته مهندسی و معادل سازی آن با معیارهای این سازمان، باید متناسب با ایالتی که قصد کار و زندگی دارید، سوابق کاری شما هم بررسی شود که لازمه آن شرکت در آزمون های مرتبط با رشته مهندسی می­باشد. به همین علت، تنها در صورتی که عضو نظام مهندسی باشید و سایر شرایط لازم را هم داشته باشید، می­توانید پیشنهاد شغلی دقیقا در همان حوزه مهندسی دریافت کنید.

از آن جایی­که در پروسه جاب آفر، کارفرما برای تامین نیروی کار خود اقدام به جذب نیروی کار کرده و پروسه اخذ لایسنس پروسه نسبتا زمانبری محسوب می­شود، لذا اولویت با نیروهایی هست که برای شروع به کار پیش شرط های لازم برای اشتغال به کار بر اساس معیارهای اداره مهاجرت، کشور کانادا و ایالت مربوطه را دارا باشند.

 در صورتی که مدرک، تجربه و توانایی کافی کارهای فنی مثل آشپزی یا تعمیرکار خودرو را دارا باشید، امکان اخذ جاب آفر و مجوز کار کانادا را خواهید داشت.

اصلی ترین مزایا

· داشتن درآمد مشخص و بیمه به محض ورود به کانادا

· امکان همراهی وابستگان و ورود آنها به خاک کانادا

· امکان کار یا تحصیل همسر

· امکان تحصیل فرزندان

· امکان دریافت اقامت دائم

مراحل انجام کار

۱- ارزیابی، مشاوره و عقد قرارداد: در این مرحله شرایط شما بررسی می­گردد و در صورتی که شرایط اخذ جاب افر را داشته باشید سایر اطلاعات تکمیلی جهت عقد قرارداد به شما داده می­شود.

۲- اخذ جاب افر: اگر شغل مورد نظر شما جزو پیشنهادات شغلی آماده  باشد، در صورت انتخاب رزومه شما از سمت کارفرما پروسه زمان کوتاهتری را طی می­کند.

۳- اخذ مجوز کار: پس از تایید کارفرما و اخذ نامه جاب آفر، پروسه سفارت و اخذ مجوز کار آغاز می­شود که تمام این مرحله از سمت شرکت انجام می­شود.

مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک زبان انگلیسی یا فرانسه IELTS General, TEF, TCF،CELPIP

· گواهی عدم سوء پیشینه

· تست پزشکیکانادا

· نامه اشتغال به کار به همراه تاییدیه وزارت امور خارجه

· معادل سازی مدارک تحصیلی توسط WES

لیست مشاغل مورد نیاز

لیست مشاغل مورد نیاز کشور کانادا به شرح زیر می باشد:

مکانیک خودرو
تکنسین خودرو
مکانیک دیزل
صافکار خودرو
سرآشپز
آشپز
دستیار آشپز – فست فود
کارگر آشپزخانه

شرایط کلی لازم برای اخذ جاب آفر

در صورتی متقاضی برای اخذ جاب آفر واجد شرایط است که حداکثر ۳۰ ساله باشد و مدرک زبان انگلیسی (IELTS GENERAL 5.5) داشته باشد.

هزینه های اقدام برای پروسه اخذ جاب آفر

مبلغی که متقاضی باید برای انجام پروسه پرداخت نماید، بین ۳۰ الی ۳۵ هزار دلار کانادا می‌باشد.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

سبد خرید
سایدبار
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.