جاذبه های گردشگری خارجی

تفریحات غیر معمول در استانبول

جمله «برخی آن را هرج و مرج می‌نامند، ما‌ آن را خانه نام می‌گذاریم» برای استانبول تبدیل به یک شعار شده است. این شهر، بقایای گذشته و فرهنگ همیشه در حال تحول امروز است که دائماً در حال پیوند و تعامل با یکدیگر هستند. از قایقرانی روی تنگه بوسفر تا کاوش در میان هنرهای خیابانی قسمت آسیایی، در این راهنما سرگرمی‌های غیر معمولی را برایتان شرح داده‌ایم که می‌توانند سفرتان را متفاوت از ماجراجویی گردشگرانی عادی کنند.

بازدید از خانه سابق تروتسکی در بویوک آدا

خانه سابق «لئون تروتسکی» (Leon Trotsky) مدت‌های طولانی است که توسط نیروی طبیعت بلعیده شده است. او که از روسیه به شهر استانبول تبعید شده بود، بین سال‌های ۱۹۲۹ و ۱۹۳۳ در خانه‌ای زیبا در بویوک آدا زندگی می‌کرد. او زندگینامه خود و کتاب «تاریخ انقلاب روسیه» را در همین جا نوشت.

قایقرانی در گلدن هورن

«شاخ طلایی» یا «گلدن هورن» (Golden Horn) قسمتی زیبا و مشهور از استانبول است اما هیچ تجربه‌ای به اندازه قایقرانی روی این آبراه معروف نمی‌تواند برایتان تجربه‌ای لذت بخش بسازد. برای این کار شرکت‌هایی هستند که تورهای قایقی جذابی را به همراه یک مربی حرفه‌ای در اول صبح برای گردشگران فراهم می‌کنند.

قدم زدن روی دیوارهای سابق شهر

بقایای دیوارهای سابق شهر که از قلمرو امپراطوری حمایت می‌کردند، به دوران امپراطور «تئودوسیوس دوم» بیزانس در قرن پنجم میلادی تعلق دارند. پیشنهاد می‌کنیم گردش خودتان را از «دژ یدیکوله» (Yedikule Fortress) آغاز کنید و در مسیر دیوار قدم بزنید تا به محدوده خارجی شهر برسید.

گردش در استانبول با یک موتور سیکلت قدیمی

اگر شما هم به موتور سیکلت‌های قدیمی علاقه دارید با این حساب این روش یکی از بهترین گزینه‌هایتان برای گردش در شهر خواهد بود. برخی از شرکت‌های محلی فراهم کننده تور استانبول با یک کلاه کاسکت، دیگر وسایل ایمنی موتور سواری و یک دوربین به دنبال شما می‌آیند تا در یک موتور قدیمی متعلق به جنگ جهانی دوم که یک جایگاه مسافر در کنارش دارد به گردش در گوشه و کنار شهر بروید.

کشف هنر خیابانی در قسمت آسیایی

جشنواره نقاشی دیواری استانبول، محله «یلده‌گیرمنی» (Yeldeğirmeni) در «کادیکو» (Kadıköy) را به یک گالری هنری بزرگ رو باز تبدیل می‌کند. این محله دیوارهایی با آثار هنری زیبایی دارد که توسط هنرمندان بومی و بین‌المللی کار شده‌اند و در هر گوشه و کنار منطقه می‌توانید چیزی برای تماشا پیدا کنید. اگر در «هاستل هاش» (Hush Hostel) توقف کنید می‌توانید نقشه محله را تهیه کرده و آثار هنری برجسته را از روی آن پیدا کنید.

 

گردش در ساحل بورگازادا

«بورگازادا» (Burgazada) یکی از کمتر شناخته‌شده‌ترین جزیره‌های استانبول است که ساحل آن برای گردش و استراحت ایده‌‌آل خواهد بود. می‌توانید با یک نوشیدنی عالی در کنار آب ریلکس کنید یا اگر دوست داشته باشید برای آب تنی وارد آب‌های دریا که به اندازه کافی گرم هست بشوید. در مسیرتان به سمت ساحل می‌توانید کلیساهای تاریخی را که در پوشش گیاهی انبوه و سبز پنهان شده‌اند تماشا کنید. حتماً قبل از آن‌ که به سمت جزیره حرکت کنید از برنامه حرکت کشتی‌های مسافربری اطمینان حاصل کنید.

تماشای معماری سانچاکلار جامی

«سانچاکلار جامی» (Sancaklar Camii) یکی از پیروزی‌های واقعی معماری مدرن در استانبول است. این بنای شگفت انگیز توسط یک شرکت معروف به نام «معماران امره آرولات» (Emre Arolat Architects) ساخته شد. مسجد آن زیر زمین قرار دارد و تعبیری بسیار مدرن از مناره را می‌توانید در آن تماشا کنید.

 

جمع آوری قارچ در بیشه بلگراد

یکی از معروف‌ترین مناظر طبیعی استانبول «بیشه بلگراد» (Belgrade Forest) است که به خاطر جمع آوری قارچ هم شهرت زیادی دارد. یک متخصص قارچ به نام «جیلبر باروتچیان» (Jilber Barutçiyan) به طور منظم تورهایی در بهار برگزار می‌کند که بتوانید در فصل رویش این گیاهان لذیذ به شکارشان بروید.

تجربه حمام های ترکی

بازدید از حمام‌های ترکی استانبول یکی از متفاوت‌ترین تجربه‌های سفر به این شهر است. حتماً با تجربه شستشو و ماساژ حرفه که در این حمام‌ها دریافت می‌کنید خاطره‌ای به یادماندنی در میان ابری از حباب‌های صابون بسازید. یکی از بهترین جاهایی که ما در این شهر به شما پیشنهاد می‌کنیم «حمام قلیچ علی پاشا» (Kılıç Ali Paşa Hamamı) است.

 

حرف آخر

همراه تور های آژانس سما اوج خاورمیانه باشید تا از تفریحات نهایت استفاده رو ببرید و در زمان نیاز با کارشناسان مجرب ما در ارتباط باشید تا بتوانید سفر خوبی را برای خود و عزیزانتان رقم بزنید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه