اخبار گردشگری

بیمارستان ایرانیان دبی؛ یکی از مجهز ترین مراکز درمانی شهر

بیمارستان ایرانیان دبی در حال حاضر یکی از بهترین مراکز درمانی در این شهر توریستی لوکس است. کشور ایران پزشکان و متخصصان خبره ای دارد که بسیاری از آن ها در کشورهای خاورمیانه، اروپایی و حتی ایالات متحده آمریکا مشغول به کار هستند. در سال های اخیر با بالا رفتن حجم مهاجران ایرانی در دبی و همچنین سفرهای ایرانیان به این شهر، نیاز به وجود یک بیمارستان ایرانی بیش از هر زمانی حس می شد. سرانجام در سال ۱۳۹۵، با تلاش های مداوم یک کادر پزشکی و مدیریتی حرفه ای، بیمارستان ایرانیان در شهر دبی افتتاح شد. در ادامه شما را با خدمات این بیمارستان، کادر پزشکی و ریاست، شرایط استخدام در این بیمارستان و … آشنا می کنیم. با سما اوج همراه باشید.

آشنایی با بیمارستان ایرانیان دبی

بیمارستان ایرانیان دبی یک بیمارستان نسبتا تازه تاسیس در منطقه جمیرا دبی است. این بیمارستان در تمام طول شبانه روز آماده پذیرش بیماران ایرانی، عرب، افغان، تاجیک و … است و بهترین خدمات را با بالاترین کیفیت ارائه می کند. بیمارستان ایرانیان در دبی در سال ۱۳۹۵ معادل ۱۹۳۷ میلادی در دبی افتتاح شد. ساختمان فعلی این بیمارستان در زمینی که توسط شیخ راشد بن سعید آل مکتوم، حاکم دبی در آن سال ها به ایران اهدا شده بود بنا شده است و به خدمت رسانی به ایرانیان و سایر ساکنین دبی می پردازد. مراجعین این بیمارستان می توانند از تمامی خدمات مورد نیاز مانند بستری بیماران سرپایی و اورژانسی، ارائه خدمات پزشکی برای نوزادان و زنان باردار، دندانپزشکی، فیزیوتراپی، آندوسکوپی و … استفاده کنند.

اما خدمات بیمارستان ایرانیان دبی تنها به همین چند مورد ختم نمی شود. این بیمارستان یک اتاق عمل اصلی و ۱۰ اتاق عمل دیگر با تمامی امکانات مورد نیاز جهت انجام جراحی های مختلف را در دل خود جای داده است. این ۱۰ اتاق عمل فرعی جهت انجام عمل های سرپایی مختلف استفاده می شوند. پزشکان مختصص این بیمارستان در تمامی روزهای سال آماده انجام عمل های حساسی مانند ستون فقرات، مغز و اعصاب و … هستند. همچنین قرار داشتن یک داروخانه شبانه روزی در بیمارستان، کار مراجعین را بسیار آسان کرده می توانند در هر ساعت از شبانه روز به راحتی داروهای مورد نیاز خود را تهیه کنند.

ظرفیت بیمارستان

بیمارستان ایرانیان دبی از اولین سال تاسیس، فعالیت خود را با یک شعار ارزشمند آغاز کرده است: خدمات و امکانات بیمارستانی ما برای همه ملیت‌هایی که در امارات متحده عربی زندگی می‌کنند بدون در نظر گرفتن نژاد، رنگ یا عقیده باز است. این بیمارستان در راستای همین شعار همراه تلاش کرده تا فرای قومیت و رنگ و نژاد به نجات جان انسان ها بپردازد. روزانه حدودا ۱۲۰۰ بیمار، با ملیت و نژادهای گوناگون از سرتاسر جهان توسط این بیمارستان پذیرش و معالجه می شوند.

سایت بیمارستان

سایت بیمارستان ایرانیان دبی نیز همواره فعال است و شما می توانید اطلاعات مفیدی را از طریق آن دریافت نمایید. این سایت بین المللی به زبان انگلیسی فعالیت می کند و اطلاعات مفیدی نظیر معرفی بیمارستان، کادر درمانی، خدمات و امکانات بیمارستان، کلینیک ‌های درمانی و … را در اختیار شما قرار می دهد. جهت بازدید از این سایت می توانید به آدرس www.ihd.ae مراجعه نمایید تا از ساعات کار کلینیک ‌های مختلف بیمارستان و سایر خدمات امکانات بیمارستان مطلع شوید.

بیمارستان ایرانیان دبی چه خدماتی ارائه می کند؟

حتما برای شما هم سوال است که بیمارستان ایرانیان دبی به عنوان یکی از مطرح ترین بیمارستان های دبی، چه امکانات و خدماتی را به مراجعان خود ارائه می کند. همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم، این بیمارستان تمامی خدمات مربوط به اورژانس و درمان های سرپایی، خدمات درمانی مخصوص نوزادان و مادران باردار، فیزیوتراپی، آندوسکوپی، دندانپزشکی، داروخانه شبانه روزی، اتاق های عمل مجهز و … را به بیمارانی از سر تا سر جهان ارائه می کند. اما خدمات این بیمارستان در همین چند مورد خلاصه نمی شود و بیشتر از این حرف ها است. خلاصه ای از خدمات و امکانات بیمارستان ایرانیان دبی به شرح زیر است:

  • این بیمارستان با ۲۲۰ تخت بستری درجه یک، بیماران را با مشکلات و بیماری های مختلف بستری می کند.
  • ۲۵ کلینیک فوق تخصصی بیمارستان ایرانیان در زمینه های مختلف به یاری بیماران می شتابند.
  • یک مرکز گاسترو آندوسکوپی و یک مرکز تصویربرداری در بیمارستان ایرانیان تجهیز شده است.
  • ۱۰ اتاق عمل تجهیز شده با فناوری لاپاراسکوپی و ابزار مورد نیاز برای جراحی‌ های کم تهاجمی در اختیار پزشکان بیمارستان قرار دارد.
  • آزمایشگاه پیشرفته تماماً خودکار بیمارستان انواع آزمایشات را بالاترین دقت انجام می دهد.
  • اولین آزمایشگاه سیتوژنتیک و تشخیص DNA در منطقه نیز در بیمارستان ایرانیان دبی تاسیس شده است.

بیمارستان در دوران کرونا

با شیوع بیماری کرونا در تمامی کشورها و شهرهای جهان از جمله شهر دبی، بیمارستان ایرانیان دبی به طور کامل به بیماران کرونایی اختصاص یافت و سایر فعالیت های این مرکز درمانی به حالت نیمه تعطیل درآمدند. این بیمارستان یکی از بازوهای درمانی شهر دبی برای مقابله با ویروس کرونا بوده و خوشبختانه در این زمینه بسیار خوب عمل کرده است.

آدرس بیمارستان ایرانیان دبی

بیمارستان ایرانیان دبی در یکی از بهترین مناطق شهر از لحاظ دسترسی به مترو، ایستگاه اتوبوس و تاکسی قرار گرفته است. این بیمارستان به دلیل قرارگیری در کنار هتل برج العرب و پارک آبی وایلد وادی به عنوان یکی از بزرگ ترین پارک های  آبی شهر دبی، گاها به نام بیمارستان وایلد وادی برج العرب نیز شناخته می شود. یکی از مهم ترین نکات مثبت درباره این بیمارستان دبی، چشم انداز بسیار زیبای آن رو به پارک آبی و برج العرب است که موجب بهتر شدن روحیه بیماران بستری در این مرکز درمانی می شود.

آیا می توان در بیمارستان ایرانیان دبی استخدام شد؟

مهاجرت به کشور امارات و کار در شهر دبی در سال های اخیر یکی از علاقه مندی های ایرانیان بوده است. بیمارستان ایرانیان دبی همواره از زمان تاسیس به دنبال افزایش ظرفیت و همچنین بالا بردن سطح علمی پزشکان خود بوده است؛ به همین دلیل در تمامی روزهای سال از دریافت و مطالعه روزمه پزشکان وپرستاران ایرانی استقبال می کند. میزان حقوق پرداختی این بیمارستان به نیروهای متخصص خود نیز مانند تمامی مشاغل در دبی مبلغ قابل توجهی است. بیمارستان ایرانیان دبی به یک پرستار برای هر شیفت کاری مبلغ ۴۰۰۰ درهم ثابت و حدود ۷۰۰۰ درهم اضافه کاری پرداخت می کند.

به طور کلی دریافت ویزای کاری امارات برای ایرانیان در سال های اخیر کار آسانی نبوده است. شما برای کار در این بیمارستان باید ابتدا برای دریافت ویزای کاری امارات اقدام نمایید. درادامه باید مجوز کار در این کشور را از وزارت بهداشت امارات دریافت نمایید که لازمه آن، قبولی در آزمون تخصصی شغلی است که بابت شرکت در آن باید مبلغ ۲۰۰۰ درهم را پرداخت کنید. در صورت قبولی و دریافت مدرک، در صورتی که بیمارستان اعلام به نیرویی چون شما نیاز دارد، باید مدارک خود را به اداره کار و مهاجرت دبی جهت صدور ویزا تحویل دهید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.