اخبار گردشگری

بهترین رستوران های قطر برای شکم گردی!

بهترین رستوران های قطر

یکی از لذت های سفر برای تمامی مسافران استفاده از غذاهای محلی و منطقه ای مقصد مورد نظر است. که می توانند با غذاهای شهر طعم سفری خاص برای خود رقم بزنند. پس پیش از سفر به هر هر مقصدی خوب است که با تنوع غذا آنجا آشنا شوید. امروز سما اوج قصد دارد غذاها و بهترین رستوران های قطر را به شما معرفی کند و تنها با غذاهای کشور قطر آشنا شوید بلکه از رستوران ها و کافه های معروف شهر مطلع شوید و اگر قصد سفر به این کشور را داشته باشید برای رفتن به بهترین رستوران های قطر برای خود برنامه داشته باشید‌.

قطر یکی از کشورهای عربی حوزه ی خلیج فارس است که روز به روز به امکانات شهری خودش را پیشرفت می دهد و در سال ۲۰۲۲ میزبان جام جهانی فوتبال است و از همین به تجهیزات فرودگاه ها، هتل های خود از چندین سال پیش پرداخته که در ایام نیز بتواند میزبان بسیاری از بازدید کنتدکان فوتبال باشد. در این کشور کوچک به همین خاطر رقابت در صنعت غذایی و کیفیت رستوران های آن به وجود آمده است که روز به روز به تنوع رستوران شهر دوحه پایتخت قطر افزوده می شود.

و از این رو شما مسافر گرامی با تنوع غذایی در این شهر رو به رو می شوید. اگر هم گیاه خوار باشید  هیچ نگرانی نداشته باشید چون چندین رستوران گیاه خورای در شهر دوحه موجود است. حالا کم کم با بهترین رستوران های قطر آشنا شویم. در شهر دوحه رستوران چینی، ژاپنی و هندی موجود است که باعث تنوع غذایی بینظیری در این شهر شده است.

هانترز روماند گریل رستورانی با استیک های سرخ شده بینظیر

به نظر بسیاری از مسافران یکی ازبهترین رستوران های قطر هانترز روماند گریل (hunter room&grill dohe ) است. در این رستوران همانطور که از نامش پیدا شما غذاهای سرخ شده و کبابی خوبی را می توانید بخورید که یکی از آن ها استیک های سرخ شده معروف دوحه و سبک آن هم مطابق شیوه های اروپایی می باشد. پس اگر چنین سبکی را میپسندید یک وعده غذایی آن را برای خود انتخاب کنید.

آدرس و لوکیشن روی نقشه: Salwa Road, Bin Mahmoud South, Zone 23, Doha, Qatar

هوانگ رستوران چینی در قلب قطر

یکی دیگر ازبهترین رستوران های قطر رستوران هوانگ است و شنیدن این نام شاید برای شما عجیب باشد اما اصلا تعجب نکید چون این یک رستوران چینی و در هتل اینترکانیتال قرار دارد. در اینجا می توانیند طعم غذاهای چینی را داشته باشید و این رستوران به عصرانه های یام چا چینی در بین قطری های معروف است.

آدرس و لوکیشن روی نقشه: InterContinental Doha The City Off Al Wahda Road, West Bay 22178، Qatar

بهترین رستوران های قطر | کیو (Q)

اگر منظره رستوران برایتان بسیار مهم است و میخواهید در غروبی دلپذیر یک عصرانه داشته باشید و سرخ شدن آسمان را در ساحل دریا بنیند بهترین گزینه می تواند برای شما رستوران کیو (Q)  باشد. این رستوران بر روی آب قرار دارد که با یک پل چوبی بین رستوران و ساحل است  و از همین رو یکی از بهترین مناظر ساحلی قطر دارد که در کنارش تا کیلومترها پلاژ و رستوران دیگری نیست. در این رستوران غذاهای مختلف قطری و اروپایی سرو می شود.

اما قیمت غذاها کمی گران است و این مورد را به خاطر داشته باشید. در این رستوران می توانید غذاهای سالونا، مدروبا، ثرید ، کدوی شکم پر، مرگوک، هریس و شیرنی های چون لقمات، قوزی و… تجربه کنید‌. هر کدام از این غذاها کاملا متفاوت است و اگر دوست دارید با انواع غذاهای قطری  آشنا شوید می توانید معروف ترین و خوشمزه ترین غذاهای قطری را در وب سایت سما اوج جستجو کنید و اطلاعات کاملی از آن به دست بیاورید.

آدرس و لوکیشن روی نقشه: Banana Island، Qatar

رستوران بین المللی مارکت

رستوران مارکت نیز از بهترین رستوران های قطر است. در این رستوران صنایع دستی قطر از جمله شیشه و سفال برای تزیین استفاده شده است که بسیاری با اهمیت است. در این رستوران نیز از نورپردازی بسیار جالبی استفاده شده است که متناسب با معماری فضا ی آن است. پس به راحتی میتوانید از این مکان نیز برای صرف نهار و یا شام خود انتخاب کنید و آرامش داشته باشید. این رستوران تنوع غذایی بالایی دارد و هم غذاهای گیاهی و هم غذاهای گوشتی در آن پخته می شود. جدای از آن نیز غذاهای آسیایی و اروپایی در آن موجود است. و غذاهای قطری نیز دارد. به دلیل همین تنوع غذایی مشتریان زیادی نیز همواره دارد.

بهترین رستوران های قطر | ارگان رستوران مراکشی یا مغربی

از دیگر رستوران معروف قطر، رستوران ارگان است. این رستوران یکی از بهترین مکان های شکم گردی قطر محسوب می شود. فضای رستوران، کاملا سنتی است و شما را با صنایع دستی کشور مغرب یا همان مراکش و تاحدودی معماری اون منطقه آشنا می کند. در این رستوران غذاهای دریایی به سبک مراکشی پخته می شود که معروف ترین آن تاجین است و طرفدران زیادی نیز در بین اهالی قطر دارد. انواع سوپ و غذاهای خوشمزه شمال آفریقا در این رستوران می توانید تجربه کنید و بعد از غذای خود نیز می توانید یک چای مراکشی اصل نوش جان کنید. چای مراکشی ترکیبی از چای سبز، نعنا، چای سیاه و تکه های میوه است و نه تنها خستگی را از تن شما میبرد بلکه برای سیستم ایمنی بدن نیز بسیار مفید است.

آدرس و لوکیشن روی نقشه: Boutique Hotel Souq Waqif, Doha, Qatar

رستوران بندر عدن، از غذاهای لذیذ یمنی و عربی

رستوران بندر عدن، رستورانی است که بهترین غذاهای قطری و یمنی را دارد. و غذاهای عربی از کشورهای حاشیه خلیج فارس از عمان تا کویت در آن سر می شود. این رستوران با معماری بازارهای شرقی ساخته شده است و آن دسته  از مسافرانی که دوست دارند روی زمین بشنیند می توانند. یکی از غذاهای معروف آن برنج و گوشت است. که گوشت آن داخل کوزه و داخل تنور پخته می شود و با یک دیس برنج است و گوشت را در میان برنج میگذارند و طعم بسیار لذیدی نیز دارد. اگر به این رستوران رفتید این غذای یمنی را از دست ندهید. نا گفته نماند که خورشت ها و غذاهای قطری نیز دارد که به انتخاب خود می توانید انتخاب کنید.

آدرس و لوکیشن روی نقشه: Abdullah Bin Jassim St, Doha, Qatar

طعم فرانسوی در موزه، ایدام رستوران فرانسوی در موزه ی هنر های اسلامی قطر، طعم فرانسوی در موزه

یکی از با آداب ترین  کشور ها در زمینه ی غذا و سرو آن کشور فرانسه است. قطر  از تنوع رستورانی کشورهای مختلف کم ندارد و رستوران فرانسوی ایدام نیز از دیگر مکان های شکم گردی اروپایی در قلب سرزمین عربی است. این رستوران در بخش موزه  هنرهای اسلامی قطر واقع است که پیش غذا، ِغذاها و دسرهای فرانسوی دارد. خرچنگ آبی، گوشت سرخ شده شتر و انواع ماهی از غذاهای معروف رستوران ایدام قطر است.

آدرس و لوکیشن روی نقشه: Museum of Islamic Art, 5th Floor، Corniche Promenade, Doha, Qatar

بهترین رستوران های قطر | طعم غذاهای هندی در رستوران زعفران قطر

از تنوع رستوران های قطر به هیچ وجه تعجب نکنید و قطر جایی است که رستوران هایی از شرق و غرب در آن وجود دارد. غیر از رستوران های ژاپنی، چینی، فرانسوی، مراکش و یمنی رستوران هندی نیز دارد که نام آن سالن زعفران است. شاید نام این رستوران را که بشنوید یاد ایران در ذهن به خاطر زعفران تداعی شود اما یادتان باشد از غذاهای لذید ایرانی خبری نیست و در سرزمین عربی میتوانید شکم گردی از غذاهای خوش عطر و ادویه هندوستان داشته باشید. محیط داخلی رستوران با رنگ قرمز طراحی شده است که شاید شما را به یاد فلفل های قرمز هندوستان بباندازد اما در این رستوران غذاهای گیاهی و گوشتی  موجود است.

در این رستوران می توانید چیکن تندوری، روگان جوش، چوله یا کاری نخود، دال عدس هندی، گوشت دنده بره تنوری، بریانی قورمه ذرت را تهیه کنید. این نام های بخشی از غذاهای هندی سالن زعفران است.

آدرس و لوکیشن روی نقشه: Katara Cultural Village، Doha, Qatar

رستوران های عربی قطر، رستوران واین

اگر میخواهید در یک رستوران کاملا عربی به سبک قطر شکم گردی داشته باشید رستوران واین برای شما پیشنهاد خوبی است. در این رستوران کاملا با سبک میزبانی عربی روبه رو می شوید.  محیط داخلی رستوران  با سنگ های مرمر سفید تزیین شده است و بسیار فضای لوکس و جذابی دارد. این رستوران یک بالکن رو باز بسیار بزرگ دارد که می توانید سواحل آبی قطر در آن تماشا کنید و در هنگام غروب نیز یکی از زیباترین مناظر را دارد.

تمام غذاهای معروف قطری در این رستوران موجود است. از غذای معروف این رستوران غذای کبسا  و یا محبوس است. این غذا از برنج های خوش عطر و بو به همراه انواع گوشت از جمله بره، مرغ، میگو، شتر و یا ماهی پخته می شود و طعم بسیار لذیدی نیز دارد. خاستگاه اصلی این غذا عربستان است، اما در قطر نیز طرفدران زیادی دارد و به سبک قطری پخته می شود. جدای از آن منوی کباب آن مشهور است و گوشت دنده کباب از غذاهای معروف قطری است که م توانید طعم لذید آن در این رستوران تجربه کنید.

آدرس و لوکیشن روی نقشه: St Regis، Doha, Qatar

رستوران الهوبارا

در قطر نیز تا دلتان بخواهد رستوران هایی با نام عربی دارد که غذاها بسیار خوشمزه ای به مشتری ها و مسافران عرضه می کند.  یکی از رستوران معروف قطر نیز  رستوران الهوبارا است. این رستوران در هتل بین المللی شرایتون قرار دارد و فضای  بسیار شیک با تزیینات عربی شهر دوحه و صنایع دستس نفیس دارد.  در این رستوران می توانید انواع غذاهای مدیترانه ای،  عربی،  دریایی را تجربه کنید.

آدرس و لوکیشن روی نقشه: Al Corniche, Doha, Qatar

بهترین رستوران های قطر | رستوران عربی الشرفه

رستوران عربی الشرفه از دیگر رستوان دوحه است. اسن رستوران تما فضای آن دیوار و سقف و شیشه ای است و می توانید در آن چشم انداز شهر دوحه را ببنید. اگر فضای رستوران لوکس و شیک را دوست دارید یکی از بهترین گزینه ها است. در این رستوران می توانید انواع غذا های قطری، لبنانی و مدیترانه ای را جذب کنید.  این رستوران در بخش شهر واقع شده است و چشم انداز ساختمان های شهر دوحه است که در شب بسیار زیبا است.

آدرس و لوکیشن روی نقشه: Al Jomrok Boutique Hotel Souq Waqif, Doha, Qatar

کافه های قطر

بهترین رستوران های قطر | شکلات بار الیسون نلسون

برای شکم گردی در قطر می توانید به کافه های دوحه سر بزنید.  و از طعم قهوه های عربی، انواع نوشیدنی قهوه، کیک و شکلات ها، غذاهای کم حجم استفاده کنید. از کافه های محبوب شهر دوحه  شکلات بار الیسون نلسون است که می توانید طعمی از بهترین بستنی ها، شیک ها بعد از یک پیاده روی تجربه کنید.  منظر این کافه دریا چون در ساحل واقع است  و قایق های تفریحی را از چشم انداز آن به همراه دریا ببنید.  باریستا این کافه بسیار حرفه ای هستند و تمامی لته ها، کاپوچینو و…  با طرح بسیار زیبایی دیزاین می کنند.

 کافه دابلیو  w

از کافه های جذاب قطر نیز کافه  دابلیو (W )  است. در این کافه مشتری ها این امکان را دارند که علاوه بر غذا موزیک مورد علاقه خود را سفارش دهند و به نوبت در کافه اجرا می شود و برای بسیاری که می خواهند از فضای کافه آرامش کسب کنند. بسیار دلپذیر است.

کافه گیاهی شهر دوحه Evergreen Organics

یکی از کافه های جذاب دوحه برای مسافران کافه  اورگیرین اورگانیکس است و همانطور که از نامش پیدا ست کافه ای برای طرفدران محیط یست است و مواد مغذی سبز ارکانیگ معنای این کافه است. این کافه را دو جوان قطری تاسیس کردند که بسیار سلامت و بهبود وضعیت جسمانی مستری هایی برایشان مهم بوده است و امروزه هم یکی از مکان شکم گردی سالم در دوحه شناخته شده است. در این کافه همه چیز گیاهی و سبز است و با تاکید بر سلامت همه تهیه می شود. صاحبان کافه هر دو گیاه خوار هستند که از ورزشکاران یوگا نیز هستند و غذاهای سبز و گیاهی لذیذی برای مشتری های خود تدارک دیده اند.

تمامی غذاهای این کافه از محصولات گیاهی است و بسیاری از محصولات مانند سس در آشپزخانه کافه درست می شود و به هیچ عنوان کارخانه ای نیست. حتی شکلات این کافه نیز به صورت گیاهی درست می شود و در آن از مواد تخم مرغ نیز استفاده نمی شود. در این کافه می توانید کباب های گیاهی نیز که با سویا تهیه می شوند نوش جان کنید.

آدرس و لوکیشن روی نقشه: The Pearl, Mercato – Palazzo 1, Doha, Qatar

قطر مکان های بی شماری برای شکم گردی  دارد در بازار،  و در کوچه پس کوچه های قطر نیز رستوران های نا آشنا تری وجود دارد که با یک چرخ در فضای شهر قطر با آن آشنا شوید  و یک دل سیر شکم گردی کنید.  این رستوران ها بخش کوچکی از رستوران بزرگ شهر دوحه بود  که از رستوران شرقی و غربی و خاورمیانه در قلب پایتخت دوحه تشکیل شده است. در سفر به قطر شکم گردی دلپذیری را سما اوج برایتان آرزو می کند.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.