اخبار گردشگری

بندری در ایران که مسافران را جادو می کند!

اسکله بریس چابهار یکی از زیباترین جاذبه های دیدنی جنوب کشورمان ایران است. یکی از زیباترین کشورهای دنیا، بدون شک و بدون اغراق کشور عزیزمان ایران است. از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب می توانید جذابیت ها و مناطق دیدنی فراوانی را در آن مشاهده کنید. گاهی اوقات برخی از ما در حق کشوری که در آن زندگی می کنیم کم لطفی کرده و تصور می کنیم چون اطلاعات کافی در مورد زیبایی های این کشور نداریم، پس این کشور زیبا نیست و جای زیادی برای گشتن ندارد. متاسفانه این دردی است که اغلب ما ایرانی ها به آن دچار شده ایم و باید برای آن چاره ای بیندیشیم.

نه تنها مناظری که به صورت طبیعی در ایران وجود دارند باعث شگفتی اغلب گردشگران شده، بلکه بنادری که برای اهداف تجاری مورد استفاده هستند نیز در نوع خود بسیار دیدنی و تماشایی می باشند.

ما امروز و در این متن قصد داریم در مورد بندر صیادی بریس که در منطقه چابهار قرار گرفته است نکاتی را با شما به اشتراک بگذاریم. امیدواریم این متن و سایر مطالبی که در مورد معرفی ایران چهار فصل آماده می شوند بتوانند به میزان زیادی از کم لطفی ما در مورد کشورمان بکاهند.

اسکله بریس چابهار

بندر صیادی بریس، از جمله زیباترین سواحل و مکان هایی است که در منطقه چابهار می توان به سراغ آن رفت و از آن دیدن کرد. این بندر در امتداد ساحل دریای عمان قرار گرفته و دیوارهای صخره ای آن به شما امکان می دهد تا بتوانید دریای عمان و تمام زیبایی هایش را از بالا مشاهده کنید.

این اسکله از شهر چابهار حدود ۶۰ کیلومتر فاصله دارد و مردمانی که در روستای نزدیک همین اسکله زندگی می کنند به خونگرم بودن و مهمان نواز بودن مشهور هستند. اغلب مردمان بریس، به صیادی مشغول بوده و بدین صورت درآمد به دست می آورند.

اگر به ساحل بریس بروید می توانید زیبایی های فراوانی را در آن به چشم نظاره کنید. از جمله این زیبایی ها می توان به شنیدن صدای مرغان دریایی که در همان نزدیکی در حال پرواز هستند، اشاره کرد. دیدن لنج هایی که در این بندر صیادی پهلو گرفته اند از دیگر جذابیت های بریس به شمار می رود.

به هنگام سفر به این بندر، بردن کرم های ضد آفتاب قوی را فراموش نکنید. در این منطقه، آفتابی بسیار سوزان در حال تابش است و این ممکن است باعث آفتاب سوختگی پوستتان شود. البته بدون شک این ساحل آن قدر زیبا هست که ارزشش را داشته باشید شما به خاطر دیدن آن این مشکلات و همچنین گرمی هوا را تحمل کرده و به استان سیستان و بلوچستان سفر کنید. ما اطمینان داریم که این سفر می تواند با خاطراتی به یادماندنی و بسیار جذاب برای شما به همراه داشته باشید.

جاذبه های اطراف اسکله بریس چابهار

بندر صیادی بریس، زیبایی های باورنکردنی و زیادی دارد و به همین دلیل توصیه اکید می کنیم در اولین فرصت برای رفتن به آن برنامه ریزی دقیقی انجام دهید و از آن بازدید کنید. در این بندر، زیبایی ها و جذابیت های فراوانی وجود دارد که در ادامه در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

سواحل دیدنی بریس

ساحل بریس، یکی از سواحل صخره ای کشورمان ایران به شمار رفته و همین خود به تنهایی می تواند یکی از زیبایی های وصف ناپذیر آن باشد. البته این بندر صیادی علاوه آنکه سواحل صخره ای زیادی دارد، سواحل ماسه ای نیز دارد. قدم زدن بر روی شن های داغ و گرم این ساحل، می تواند یکی از خاطره انگیزترین سفرهای شما را رقم زند.

برخی صخره هایی که در این بندر صیادی وجود دارد، ارتفاعی برابر ۳۰ متر دارند. اگر بر بالای این صخره ها بروید و به منظره ای که رو به رویتان قرار گرفته است خیره شوید، چیزی جز عظمت پروردگار خود مشاهده نخواهید کرد.

تماشای دریا از این زاویه، بدون شک مانند یک عکس زیبا تا ابد در ذهن و یاد شما ثبت خواهد شد. شک نکنید که هیچ  اتفاقی و هیچ نقطه ای در این دنیا، نمی تواند با این منظره و صحنه برابری کند. دریای آرام و پر ابهت، مرغان دریایی، آسمان آبی و لنج هایی که به بندر وارد شده و یا از آن خارج می شوند تنها بخشی از زیبایی ها و جذابیت های موجود در اسکله بریس به شمار می روند.

تماشای غروب خورشید این بندر را نیز از دست ندهید. خورشید به هنگام غروب با پخش کردن رنگ قرمزی بی همتا و بسیار زیبا، چشمان همگان را به خود خیره می کند.

جاده ساحلی بریس در مسیر اسکله بریس چابهار

از دیگر جذابیت های بندر صیادی بریس، می توان به جاده ساحلی آن اشاره کرد. این جاده نیز در نوع خود پدیده های تماشایی زیادی دارد و تنها نیازمند آن است که شما وقت گذاشته و برای بازدید از این بندر اقدام نمایید.

وقتی به ابتدای این جاده وارد می شوید می توانید یکی از زیباترین پدیده های جهان را مشاهده کنید؛ این پدیده موج افشان نام دارد و برای افرادی که تا به حال آن ندیده اند، از جمله زیباترین اتفاقات به شمار می رود. در موج افشان، آب به درون حفره هایی که در صخره ها قرار دارد وارد شده و از آنها فوران می کند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.