بزرگ‌ترین برج ساعت جهان را در لندن انگلستان ببینید. برج ساعت بیگ بن یکی از معروف‌ترین دیدنی های لندن است که در ناحیه وست مینستر لندن و در ساختمان پارلمان انگلستان قرار دارد. شاید نام بیگ بن زیاد به گوشتان خورده باشد اما کمتر درباره تاریخچه و معماری‌اش شنیده‌اید. بیگ بن در واقع نام ناقوس بزرگی است در قسمت بالایی برج الیزابت لندن قرار دارد و مردم طبق عادت آن را برج بیگ بن می‌نامند. پس از آتش سوزی ساختمان پارلمان انگلیس و تخریب آن، مسئولین تصمیم به بازسازی‌اش گرفتند و برای انتخاب بهترین طرح برای بازسازی مسابقه‌ای برگزار کردند که در نتیجه آن طرح فردی به نام چارلز بری انتخاب شد. با اندکی تغییرات در طرح او تصمیم بر این شد که یک ساعت بزرگ به برج اضافه شود و به قدری دقیق باشد که با ساعت گرینویچ حتی یک ثانیه اختلاف نداشته باشد. چنین کار سختی را تنها فردی به نام ادموند بکت دنیسون می‌توانست انجام دهد که با ساختش باعث شگفتی همگان شد.

برج بیگ بن 96 متر ارتفاع دارد و در 4 طرف آن ساعتی بزرگ به چشم می‌خورد که دقیق‌ترین ساعت دنیا به شمار می‌روند. این برج به رنگ خاکستری کم رنگ دیده می‌شود و علت این امر استفاده از ماسه، شن و سنگ آهک در ساخت نمای بیرونی آن است. نمای بیرونی برج با الگو از معماری سلطنتی ساخته شده و شکوه آن در نگاه اول توجهتان به خود جلب می‌کند. فضای داخلی برج نیز به گونه‌ای طراحی شده است که می‌توانید وارد آن شوید و از سازه‌های درون آن دیدن کنید.

امروزه این برج به یکی از پربازدیدترین جاذبه های لندن تبدیل شده است که گردشگران در سفر خود به لندن بازدید از آن را از دست نمی‌دهند. کاخ وست مینستر شکوه و عظمت خاصی دارد که پیشنهاد می‌شود علاوه بر برج بیگ بن از این کاخ نیز دیدن نمایید. برای بازدید از دیدنی های انگلستان می‌توانید همسفر تور انگلستان علاءالدین تراول باشید و رزرو هتل و پروازتان را از کارشناسان ما بخواهید.