جاذبه های گردشگری خارجی

بدون نیاز به ویزا، سفری ۱۴روزه به عمان داشته باشید

با وجود اینکه کشور عمان پذیرش گردشگران را شروع کرده است، اما قانون‌های متعددی را برای ورود گردشگران تصویب کرده است که در ادامه نگاهی به این قوانین خواهیم داشت.

قوانین سفر ۱۴ روزه به عمان بدون ویزا
به‌جز ایران، کشورهای ارمنستان، گرجستان، انگلیس، کانادا، هنگ‌کنگ، چین، کره جنوبی، تایوان، تایلند، هند، روسیه، آذربایجان، ترکیه، برخی کشورهای قاره آفریقا، ایالات متحده آمریکا، اکثر کشورهای اتحادیه اروپا و کشورهای آمریکای جنوبی، از جمله کشورهایی هستند که طبق اعلام دولت کشور عمان اجازه دارند بدون ویزا و روادید به مدت ۱۴ روز به این کشور سفر کنند. البته این سفر بدون ویزا، با قوانین خاصی همراه است:
۱. اتباع این ۱۰۳ کشور باید رزرو قبلی و قطعی هتل، بیمه درمانی و بلیت برگشت داشته باشند.

۲. گردشگران هر روز که اضافه‌تر بمانند باید جریمه نقدی بپردازند. مبلغ جریمه به ازای هر روز ۲۰ ریال کشور عمانی اعلام شده است.

۳. جازه سفر ۱۴ روزه بدون ویزا و روادید به کشور عمان غیرقابل تمدید است.

۴. اگر مسافران قصد داشته باشند بیشتر از این زمان در این کشور بمانند باید برای دریافت ویزا و روادیدی یک‌ماهه گردشگری اقدام کنند.

 

 

۵. گذرنامه گردشگران حداقل باید شش ماه اعتبار داشته باشد.

۶. گردشگران باید تمکن مالی برای پوشش هزینه‌ها در طول مدت اقامت در کشور عمان داشته باشند.

۷. مدت اقامت گردشگران بدون ویزا حداقل ۱۴ روز بوده و غیرقابل تغییر است.

۸. در خصوص مسافران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (GCC Countries)، افراد دارای اقامت، ویزا و روادیدی توریستی و ویزا و روادیدی کار کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (طبق فهرست مشاغل مجاز)، در صورتی که دارای ملیت قیدشده در فهرست ۱۰۳ کشور مجاز باشند، می‌توانند از معافیت مربوطه استفاده کنند.

۹. اگر گردشگر بخواهد بیشتر از زمان تعیین شده اقامت داشته باشد، مطابق با سیستم اجرایی صدور ویزا و روادید، می‌تواند قبل از سفر، نسبت به دریافت هر نوع ویزا و روادید توریستی و پرداخت هزینه‌های مربوطه اقدام کند.

۱۰. مسافرتِ مسافرِ معاف از اخذ ویزا و روادید، با همسر و فرزندان دارای ملیت غیر به کشور عمان در صورت اقامت در بازه زمانی ۱۴ روز بلامانع است.

۱۱. شهروندان کشورهایی که مقیم کشورهای مربوطه بوده یا ویزا و روادیدی معتبر برای ورود به هر یک از کشورهای ایالت متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، انگلستان، کشورهای حوزه شنگن و ژاپن داشته باشند، می‌توانند از این معافیت استفاده کنند.

۱۲. طبق قوانین فعلی ویزا و روادیدی ورود به کشور عمان، ویزا و روادیدی مسافران (دارای ویزا و روادیدهای توریستی یک‌ماهه و یک‌ساله، افراد مقیم کشورهای عضو شورای همکاری‌های خلیج فارس و مسافران چندسفره) اگر کشور تابعه جزو فهرست کشورهای دوم و سوم باشد، قابل استفاده است.

۱۳ اگر مسافر به هر دلیل اجازه ورود به کشور کشور عمان را نداشته باشد، به‌عنوان مسافر دیپورتی تلقی می‌شود و تمام هزینه‌های مرتبط با بازگرداندن مسافر به کشور مبدأ سفر، به عهده خود مسافر است.

۱۴. این شرایط برای ورود مسافران خارجی معاف از ویزا و روادیدی کشور عمان است یعنی حق اشتغال و فعالیت کاری و همچنین اقدام برای دریافت هرگونه ویزا و روادید و یا اقامت را برای مسافرن فراهم نمی‌کند.

۱۵. علاوه بر این مسافران باید گواهی تزریق دو دوز واکسن کرونا که مورد تایید کشور عمان باشد و همچنین جواب تست PCR منفی خود را باید به همراه داشته باشند.

یک نکته مهم را برای سفر ۱۴ روزه بدون ویزا به عمان باید بدانید، این قوانین شامل همه مسافرانی می‌شود که قصد دارند با ویزا و روادید یا بدون ویزا و روادید به کشور عمان سفر کنند. همچنین در نظر داشته باشید که در ازای ویزای ۱۴ روزه عمان، نیازی به پرداخت هیچ وجهی نیست.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه