اخبار گردشگری

بازگشایی مرزهای مالزی؛ سفری بی خطر به سرزمین ملل

شرایط سفر به مالزی در کرونا اخیرا تغییر کرده و ما در ادامه شرایط جدید را برای شما شرح خواهیم داد. مالزی یکی از مقاصد پرطرفدرا گردشگری است که هر ساله پذیرای تعداد زیادی از گردشگران خارجی است. همزمان با شیوع بیماری کرونا کشور مالزی مانند سایر نقاط دنیا مرزها را بسته و برای کاهش شیوع این بیماری سفر های خود را محدود کرد. اما خوشبختانه با کاهش موج منفی بیماری کرونا و افزایش افراد واکسینه شده، این کشور نیز مانند نقاط دیگر دنیا مرزهای خود را باز کرده و مسافرت ها از سرگرفته شده‌اند.

شرایط سفر به کشور مالزی در کرونا

کشور مالزی نیز محدودیت های خود را حذف کرده و مرزها را به روی گردشگران باز کرده است. به همین دلیل مسافران و گردشگرانی که قصد سفر به این کشور را دارند با رعایت کردن قوانین و قواعد ارائه شده، می توانند به این کشور سفر کنند. از آوریل ۲۰۲۲ و بعد از اینکه واکسیناسیون همگانی انجام شد، مالزی نیز مجدداً مرزهای خود را برای ورود گردشگران باز کرد. در ادامه شرایط سفر به مالزی در کرونا را با هم مرور خواهیم کرد.

  • قوانین جدید برای ورود به کشور مالزی

همانطور که میدانیم کشور مالزی به دلیل گردشگر پذیر بودن آمار بالایی از مبتلایان به کرونا را ارائه کرده بود و بر همین اساس مرز های خود را به روی گردشگران بسته نگهداشت. اما از ابتدای سال ۲۰۲۲ با وضع کردن قوانین جدید، مرزها را باز کرده است. این کشور که در جنوب شرق آسیا قرار دارد، به دلیل داشتن جاذبه های تاریخی، طبیعی و تفریحی به شدت مورد توجه گردشگران است اما در سه سال اخیر به علت شیوع گستره ویروس کرونا برای حفظ سلامتی مسافران و همچنین شهروندان این کشور، با بستن مرزها و محدوده خود، ورود به این منطقه را غیر ممکن ساخت.

در حال حاضر به واسطه انجام شدن واکسیناسیون همگانی در دنیا، این کشور نیز شرایط سفر به مالزی در کرونا را تغییر داده و مرزها را به روی گردشگران باز کرده است. براساس قوانین جدید اعلام شده، این دولت تصمیم گرفته تا افرادی که ۲ مرحله واکسن خود را دریافت کرده و از تزریق دوز دوم آنها ۱۴ روز گذاشت گذشته باشد، می توانند با ارائه کارت واکسیناسیون معتبر به کشور مالزی وارد شوند. یادآوری می کنیم که افراد واکسینه شده با واکسن سینو فارم باید به جای ۲ دوز، ۳ دوز را دریافت کرده باشند. البته مسافران و گردشگران در بدو ورود خود به کوالالامپور تست PCR داده و جواب تست خود را در همان لحظه دریافت می کنند، به همین دلیل دیگر نیازی به قرنطینه نخواهد بود.

آیا در کشور مالزی قرنطینه خواهیم شد؟

بسیاری از گردشگران و مسافران کنجکاو هستند که بدانند آیا در سفر به مالزی و در بدو ورود، قرنطینه خواهند شد یا خیر؟ بر طبق جدیدترین شرایط سفر به مالزی در کرونا ، تا قبل از اعلام باز شدن مرزها به روی گردشگران در این کشور، فقط افرادی که اقامت موقت یا دائم داشته و همچنین مسافران بهره مند از گذرنامه دیپلماتیک و یا دانشجویان، اجازه وارد شدن به مالزی را داشتند. ضمناً تمام این افراد در ابتدای ورود خود به این کشور ۷ الی ۱۰ روز قرنطینه می‌شدند که از شیوع بیماری جلوگیری شود.

اما با باز شدن مرزهای کشور مالزی به روی گردشگران، این قوانین حذف شده و افراد تنها با ارائه کردن کارت واکسیناسیون معتبر و بدون نیاز به قرنطینه، می توانند به این کشور سفر کنند. ناگفته نماند که رعایت کردن موارد بهداشتی مانند استفاده از ماسک در مکان هایی که از قبل اعلام شده و شستن مداوم و مرتب دست ها، از جمله نکاتی هستند که توجه کردن به آنها برای حفظ سلامت گردشگران و البته شهروندان در این کشور بسیار مهم است.

مدارک مورد نیاز سفر به کشور مالزی

گردشگران ایرانی برای ورود به کشور مالزی احتیاج به ویزا نخواهند داشت. در اصل ایرانیان تنها با در دست داشتن یک پاسپورت ایرانی و بدون احتیاج به ویزا تا ۱۴ روز فرصت اقامت در کشور مالزی را دارند. به عبارتی اگر تصمیم دارید به کشور مالزی سفر کنید، تنها باید از پاسپورتی که حداقل ۷ ماه اعتبار دارد استفاده کرده و با رزرو بلیط هتل و هواپیما، خود را به این کشور برسانید.

خبر خوب دیگر این که سفر به مالزی احتیاج به ارائه کردن مدارک مالی، شغلی و غیره نیز نخواهد داشت. به همین دلیل شما بدون هیچ نگرانی بابت گذراندن مراحل اخذ ویزا و یا احتمالاً ریجکت شدن، می توانید از جاذبه های گردشگری کشور مالزی لذت ببرید. البته ناگفته نماند که بر طبق جدیدترین شرایط سفر به مالزی در کرونا ، گردشگران در کنار پاسپورت معتبر باید کارت واکسیناسیون معتبر را نیز ارائه کنند و انجام دادن تست PCR برای تمام افراد در ابتدای ورود به این کشور الزامی خواهد بود.

نکات مهم برای سفر به کشور مالزی

پاندمی کرونا در تمام ابعاد زندگی ما تاثیر بسیار بدی گذاشت و نه تنها شرایط سفر کردن بلکه حتی شرایط زندگی را تحت تاثیر خود قرار داد. بر این اساس شرایط سفر به مالزی در کرونا نیز تغییر کرد و مسافران باید با بهمراه داشتن کارت واکسیناسیون الکترونیکی در تبلت، موبایل و یا سایر گجت ها، تزریق دوز های واکسن خود را اعلام کنند. ضمن اینکه رعایت اصول و نکات بهداشتی در طول سفر نیز الزامی است.

تا جایی که ممکن است از دست دادن و همینطور روبوسی کردن خودداری کرده و اگر در مکان های شلوغ حاضر شدید حتماً ماسک و الکل به همراه داشته باشید. فراموش نکنید که رعایت کردن فاصله اجتماعی با اطرافیان و در نهایت رعایت پایبندی به تمام پروتکل های بهداشتی سبب خواهد شد که سلامت خود و اطرافیان را تضمین کنید. در پایان باید خاطرنشان کرد که با وجود مرتفع شدن پاندمی کرونا و انجام واکسیناسیون جهانی، بازهم خطر از سرگیری و شیوع دوباره این بیماری وجود خواهد داشت.

سفری بی خطر به سرزمین ملل

کشور مالزی در دسته آخرین کشور های جنوب شرقی آسیا قرار دارد که تصمیم گرفت بعد از کاهش یافتن خطر ابتلا به بیماری کرونا، مرزهای خود را به روی گردشگران بازگشایی کند. البته تا پیش از این موضوع ما شاهد بازگشایی مرز تایلند نیز بودیم که در حال حاضر نیز این کشور پذیرای گردشگران فراوانی از سراسر دنیا است. آرزو می کنیم که در کوتاه ترین زمان ممکن شرایط سفرهای بین المللی دوباره به روال عادی بازگشته و افزایش یافتن مسافرت ها سبب شروع مجدد و اوج گیری بیماری کرونا نشود.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.