اخبار گردشگری

اطلاعات ویزای چین

جدیدترین اطلاعیه اخذ ویزای چین بدون دعوتنامه

از تاریخ 6 ژون 2022 دولت چین اعلام کرده که برای سه نوع از ویزاها بدون دعوتنامه دولتی می‌توان اقدام کرد:

 • ویزای کار Z
 • ویزای همسر Q
 • ویزای خویشاوندی S

ویزای تجاری M همچنان به دعوتنامه دولتی نیاز دارد. لازم به ذکر است که طبق اطلاعیه جدید، قرنطینه در گوانجو از دو هفته به یک هفته کاهش پیدا کرده است.

مدارک ویزای چین بدون دعوتنامه

 1. پاسپورت
 2. 2 قطعه عکس 6در4 رنگی و زمینه سفید
 3. برای ویزای کار دعوتنامه ورک پرمیت که به زبان انگلیسی و چینی باشد
 4. برای دعوتنامه خویشاوندان و همسر همان دعوتنامه دستنویس (مرد چینی که زن ایرانی را دعوت کند و یا شخص ایرانی در چین می‌خواهد خانواده‌اش را برای ویزای S
  دعوت کند) کافیست.

قیمت ویزای چین ۱۴۰۱

نوع ویزا مدت زمان قیمت (دلار)
ویزای تجاری M 30 روز کاری 2600
ویزای کار Z 10 روز کاری 400
ویزای خانوادگی S 10 روز کاری 400
ویزای همسر Q 10 روز کاری 400

قیمت بلیط و ویزای چین

شما علاوه بر ویزای چین می‌توانید بلیط سفر به چین خود را نیز از سما اوج تهیه نمایید. ما بهترین قیمت بلیط و ویزای چین را برای شما در نظر می‌گیریم. برای دریافت بلیط چین با هواپیمایی های معتبر همین حالا با کارشناسان ما در سما اوج تماس حاصل فرمائید.

دعوتنامه: اولین شرط ویزای چین در کرونا

طبق جدیدترین اطلاعیه تنها ویزای تجاری M نیاز به دعوتنامه دولتی دارد و 3 ویزای کار، خویشاوندی و همسر بدون دعوتنامه دولتی قابل اخذ است. اما اگر برای ویزای تجاری قصد دارید اقدام کنید، لازمه و اولین قدم برای اخذ ویزا داشتن دعوتنامه چین هست. در حال حاضر تنها دعوت نامه تجاری دولتی، مورد قبول سفارت چین هست. خب حالا چجوری دعوتنامه تجاری چین بگیریم؟!
شما از طریق شرکت‌های چینی که از گذشته تا به الان باهاشون فعالیت تجاری داشتید اقدام کنید.

نمونه دعوتنامه ورک پرمیت ویزای کاری چین

دومین شرط – تست کرونا قبل از پرواز

بعد از گرفتن ویزای چین تمام مسافران چه اونهایی که واکسن زدند چه افرادی که هنوز واکسن نزدند، باید ظرف مدت 72 ساعت مونده به پرواز نسبت به انجام تست کرونا و آنتی بادی در آزمایشگاه پارس، که مورد تایید سفارت چین و هواپیمایی ماهان هست اقدام کنند. اگر جواب تست منفی بود لازم هست گواهی سلامت خودتون رو از طریق سفارت چین پیگیری و دریافت کنید. با این تفاوت که سما اوج پروسه دریافت گواهی سلامت رو به صورت رایگان، برای عزیزانی که از ابتدا اخذ ویزای کشور چین رو به ما سپردند، خود پیگیری می‌کند.

سومین شرط – تست مجدد در فرودگاه و قرنطینه در هتل

خب بعد از دریافت گواهی سلامت، مسافران پرواز ماهان باید روز یکشنبه ساعت 4 عصر، یعنی یک روز قبل از پرواز، در هتل فرودگاه امام خمینی (ره) حاضر شوند و توسط نماینده آزمایشگاه پارس، مجدد تست کرونا بدهند. در صورت منفی شدن جواب، کارت پرواز رو دریافت می‌کنید و آماده سفر می‎شوید.
در بدو ورود به شهر گوانجو همه مسافران تحت کنترل، به هتل‌هایی که از طرف کشور چین برای قرنطینه در نظر گرفته شده، به مدت 7 شب یعنی یک هفته منتقل و قرنطینه می‌شوند. به طوری که اجازه خروج از اتاق ندارید و تمام خدمات شامل صبحانه، ناهار، شام را از هتل دریافت می‌کنید. اینجا سوال پیش میاد که هزینه هتل و غذا رو چه کسی میدهد؟!!!

تمام هزینه‌های هتل و غذا با خود شماست. هزینه هتل‌های قرنطینه به طور متوسط بین 300 یا 400 یوان به ازای هر شب با خدمات هست.

چهارمین و آخرین شرط – یک هفته قرنطینه خانگی

بعد از تموم شدن قرنطینه در هتل حالا می‌تونید به تمام شهرهای چین سفر کنید. فقط اینکه در هر شهر چین با توجه به شرایط و وضعیتش ممکن هست حدودا یک هفته هم به صورت خانگی قرنطینه شوید. بعد از اتمام قرنطینه آزاد هستید که بدون محدودیت در شهر تردد کنید.

انواع ویزای چین در 1401

در حال حاضر با توجه به شرایط در دوران کرونا، از انواع ویزای چین برای ایرانیان در سال 1401، فقط ویزاهای زیر از طرف سفارت چین صادر می‌شوند:
ویزای تجاری چین / مدت اعتبار ویزا 3 ماه / مدت اقامت 90 روز
ویزای کار چین / مدت اعتبار ویزا 3 ماه / مدت اقامت یکسال
ویزای خانوادگی چین / مدت اعتبار ویزا 3 ماه / مدت اقامت 6 ماه یا یکسال

ویزای تجاری چین

ویزای تجاری چین بسته به تعداد ورود، از سه ماه تا یکسال معتبر هست و شما می‌تونید در مدت زمان اعتبار ویزا بر اساس تعداد دفعات درج شده، به چین سفر کنید. یادتون باشه در هر بار ورود به مدت ۳۰ روز اجازه اقامت دارید.

قیمت ویزای چین تجاری

نوع ویزای تجاری چین اعتبار/اقامت دفعات ورود مدت زمان اخذ ویزا قیمت ویزا (دلار)
ویزای تجاری 3 ماهه سینگل چین 3 ماه / 30 روز 1 بار ورود
ویزای تجاری 3 ماهه دبل چین 3 ماه / 30 روز 2 بار ورود
ویزای تجاری 3 ماهه اتباع عراق 30 روز اقامت 3 ماه / 30 روز 1 بار ورود
ویزای تجاری 3 ماهه اتباع افغان 30 روز اقامت 3 ماه / 30 روز 1 بار ورود
ویزای تجاری 3 ماهه سینگل 60 روز اقامت 3 ماه / 60 روز 1 بار ورود
ویزای تجاری 3 ماهه سینگل 90 روز اقامت 3 ماه / 90 روز 1 بار ورود
ویزای تجاری 6 ماهه مولتی 30 روز اقامت 6 ماه / 30 روز نامحدود
ویزای تجاری 1 ساله مولتی 30 روز اقامت 1 سال/ 30 روز نامحدود

در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس در سراسر جهان، دولت چین برای ورود اتباع خارجی محدودیت‌هایی وضع کرده است. بدین ترتیب در این دوره سفارت چین در تهران فقط و فقط ویزای تجاری یکبار ورود با اعتبار سه ماه و مدت اقامت 30 روز، 60 روز و 90 روز صادر می‌کند. مدت اقامت ویزا بستگی به دعوتنامه تجاری صادر شده توسط دولت چین و همچنین بستگی به نظر کنسول ویزا دارد.

بعد از دریافت دعوتنامه تجاری دولتی از چین، نیاز به گرفتن وقت سفارت و تکمیل فرم درخواست ویزا است که همه این مراحل رو می‌تونید به آژانس سما اوج بعنوان کارگزار مورد تایید سفارت چین بسپارید.
لازمه درخواست دعوتنامه تجاری، داشتن حداقل یک ویزای تجاری قبلی و پرداخت هزینه دعوتنامه هست. مدت زمان صدور دعوتنامه متغیر بوده و بستگی به شرایط روز کشور چین دارد. معمولا ظرف 20 تا 30 روز کاری صادر می‌شود.

ویزای کاری چین

ویزای کار چین فقط برای کار در چین صادر شده و متقاضیان می‌تونند برای اشتغال در کشور چین اقدام کنند. دولت چین با این ویزا مجوز اشتغال سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی رو صادر می‌کند. ویزای کار در چین فقط برای کسانی که قصد اشتغال در چین رو دارند صادر می‌شود.

مدت اعتبار ویزای کار در چین

با ویزای Z فقط به مدت 30 روز از تاریخ ورود به چین اجازه اقامت دارید، در این مدت شما و کارفرمای شما باید برای مدت قرارداد خود، حداکثر 90 روز و حداکثر به دنبال اجازه اقامت موقت 5 سال باشید. توجه داشته باشید که ویزای کار معمولا تک ورودی بوده و مدت اقامت آن 0 است ، به این معنی که مدت زمان تعیین شده با اجازه اقامت موقت که بعد از ورود به کشور چین دریافت خواهید کرد تعیین می‌شود.

ویزای خانوادگی چین

ویزای خانوادگی چین Q1 و Q2 یکی از ویزاهای پرطرفدار چین است. ویزای مجدد خانواده چینی، ویزای Q به طور خلاصه، به اقوام شهروندان چینی یا بیگانگان مقیم چین با اجازه اقامت دائم صادر می‌شود. بسته به مدت زمان اقامت و صلاحیت متقاضیان، ویزای Q بیشتر به دو زیر کلاس: Q1 و Q2 تقسیم می‌شود. ویزای Q1 برای اقامت طولانی‌تر از 180 روز صادر می‌شود، در حالی که Q2 برای یک بازدید کوتاه مدت کمتر از 180 روز است.

در ادامه روی صحبت با عزیزانی است که می‌خواهند بیشتر با انواع ویزای چین در حالت کلی (شرایط ویزای چین بعد از کرونا) آشنا شوند. چنانچه مشتاق هستید با ما همراه باشید.

شرایط ویزای چین (صفر تا صد اخذ ویزا) + قوانین جدید ویزای چین

چین یکی از کشورهای توریست‌پذیر و بسیار فعال در زمینه اقتصاد و تجارت است. ایرانیان برای ورود به کشور چین نیاز به اخذ ویزا دارند که از طریق کارگزار مستقیم خدمات مسافرتی چین می‌تونند نسبت به دریافت آن اقدام کنند. با توجه به تصویر زیر می‌بینیم که ویزا به صورت برچسب بر روی برگه‌های مربوطه در گذرنامه (پاسپورت) زده می‌شود. در زمان ورود به چین، ویزا توسط افسر مهاجرت چک و تایید می‎‌شود.

انواع ویزای چین مناسب با هدف مسافر

سوالی که در ابتدا برای هر مسافری مطرح می‌شود این است که “کدام یک از انواع ویزای چین برای من مناسب هست؟“
سما اوج در جواب این سوال پاسخ می‌دهد که “هدف اصلی سفر شما به چین چیست؟“
نحوه گرفتن ویزای چین بسیار ساده است. به شرطی که با توجه به توضیحات زیر، پیرامون انواع ویزا کشور چین، ویزای مناسب خودتون رو به سما اوج درخواست بدهید.

ویزای چین انواع مختلفی دارد که به مهم‌ترین آنها اشاره می‌کنیم:

ویزای توریستی چین برای ایرانیان

ویزای توریستی چین برای افرادی صادر می‌شود که قصد دارند برای مدتی محدود به چین سفر کنند. چنانچه با هدف گردشگری می‌خواهید وارد چین شوید باید برای اخذ ویزای مسافرتی چین اقدام کنید، که خود از نظر مدت زمان اقامت و فوریت در اخذ ویزا، انواعی دارد.
ویزای چین توریستی (ویزای L چین) به نام ویزای یک بار ورود نیز خوانده می‌شود. فرد هنگامی که مدت اعتبار ویزایش به پایان رسید باید از کشور چین خارج شده باشد.

مدت زمان اقامت ویزای چین توریستی برای ایرانیان

در ویزای توریستی چین برای ایرانیان تمدید مجدد یک امتیاز منفی محسوب می شود. حتی در شرایطی برای اخذ ویزای چین در آینده فرد را دچار مشکل می‌کند. به همین علت باید سعی کنید زمان اقامت خود را مدیریت نمایید.

آژانس مسافرتی سما اوج ویزای توریستی چین برای ایرانیان را با اقامت‌های 30 روز، 60 روز و 90 روز اخذ می‌کند. به ترتیب با نام‌های ویزای توریستی چین 30 روز اقامت، ویزای توریستی چین 3 ماهه سینگل 60 روز اقامت و ویزای توریستی چین 3 ماهه سینگل 90 روز اقامت شناخته می‌شوند.

مدت زمان کاری اخذ ویزای توریستی چین

پس از درخواست ویزای توریستی چین و ارسال مدارک به سما اوج ، ما فورا برای اخذ ویزای شما اقدام خواهیم کرد. اما نکته ای که باید مورد توجه واقع شود این است که چند روزی طول می‌کشد تا سفارت پس از دریافت مدارک، ویزای شما را آماده کند. در اصلاح به این روند مدت زمان کاری ویزا می گویند. این مدت زمان کاری وابسته به درخواست شما برای نوع ویزای توریستی چین است.
ویزای توریستی چین از نظر مدت زمان کاری به 3 نوع عادی، ویزای چین فوری و خیلی فوری دسته‌بندی می‌شود. اگر تا زمان پرواز خود فرصت مناسب دارید ما به شما ویزای توریستی عادی را پیشنهاد می‌دهیم که حداکثر ظرف 10 روز کاری آماده می‌شود.

تعداد دفعات ورود و خروج با ویزای توریستی چین

در حال حاضر ویزای توریستی چین یکبار ورود است. به این معنا که شما در مدت زمان اعتبار ویزای توریستی چین خود تنها می‌توانید یک بار به چین سفر کنید. حتی اگر ویزای شما همچنان اعتبار داشته باشد، اما دیگر برای سفر به چین قابل استفاده نیست.

هزینه ویزای چین توریستی

با توجه به نوع ویزای توریستی چین که دریافت می‌کنید، هزینه ای بین 110 تا 600 دلار باید پرداخت کنید. اگر به ویزای توریستی چین با مدت زمان بالاتر نیاز دارید، ممکن است هزینه‌ای بیشتر نیز از شما دریافت شود. باید به این نکته توجه داشته باشید که این هزینه به حساب سفارت چین واریز می شود و به هیچ عنوان قابل استرداد نیست. یک سری شرایط دیگر نیز باعث می‌شود هزینه ویزای توریستی چین بیشتر شود. به عنوان مثال اگر درخواست ویزای توریستی چین به صورت فوری داشته باشید، حدود 20 تا 30 دلار به هزینه های شما افزوده می‌شود.

مشخصات ویزا اعتبار/اقامت مدت زمان اخذ ویزا قیمت ویزا
ویزای توریستی چین عادی 3 ماه / 30 روز
ویزای توریستی چین فوری 3 ماه / 30 روز
ویزای توریستی چین خیلی فوری 3 ماه / 30 روز
ویزای توریستی چین 3 ماهه سینگل 60 روز اقامت 3 ماه / 60 روز
ویزای توریستی چین 3 ماهه سینگل 90 روز اقامت 3 ماه / 90 روز

ویزای گروهی چین

ویزای گروهی چین جهت استفاده گروه‌های بین 5 تا 15 نفر صادر می‌شود و دارای 2 برگ است. یکی هنگام ورود به چین و دیگری هنگام خروج توسط پلیس گذرنامه چین بررسی و اخذ می‌شود.
مدت اقامت با ویزای گروهی چین حداکثر 30 روز است. و تاریخ اعتبار ویزا بر مبنای تاریخ ورود گروه به کشور چین مشخص می‌شود. ویزای گروهی چین به 2 صورت عادی و ویزای چین فوری اقدام می‌شود.تنها تفاوت آنها در مدت زمان کاری است که ویزا آماده می‌شود.

ویزای چین قیمت گروهی

مشخصات ویزا ویزای گروهی عادی چین ویزای گروهی فوری چین
نوع ویزا عادی فوری
مدت اعتبار ویزا 3 ماه 3 ماه
مدت اقامت با ویزا 30 روز 30 روز
تعداد دفعات ورود 1 بار ورود 1 بار ورود
مدت زمان اخذ ویزا
قیمت ویزا

ویزای یک ساله چین

ویزای یکساله چین با 30 روز اقامت دارای یکسال اعتبار از تاریخ صدور ویزا است. دارنده ویزا در طول این مدت می‌تواند بارها به چین سفر کند و در هر بار به مدت 30 روز از تاریخ ورود، در این کشور اقامت داشته باشد. جهت اخذ ویزای بلند مدت چین، داشتن حداقل یک ویزای تجاری شش ماهه مولتی قبلی الزامی است.

قیمت ویزای یکساله چین

مشخصات ویزا ویزای 1 ساله چین
نوع ویزا تجاری انفرادی عادی
مدت اعتبار ویزا 1 سال
مدت اقامت ویزا 30 روز
تعداد دفعات ورود نامحدود
مدت زمان اخذ ویزا
قیمت ویزا

در این میان خوب است اشاره‌ای کنیم به دو ویزای ترانزیت چین و ویزای چین برای افغانها.

ویزای ترانزیت چین

ویزای ترانزیت چین با نام ویزا G برای کسانی که قصد دارند برای مدتی کوتاه از طریق سرزمین اصلی چین به کشور مقصد سفر کنند، صادر می‌شود. اعتبار ویزا معمولا سه ماه با حداکثر مدت مجاز هر اقامت از 7 تا 10 روز است.

ویزای چین برای افغانها

ویزای چین برای افغانها، یکی از مواردی است که سفارت چین برای مردم افغانستان تدارک دیده. مردم افغانستان می‌توانند از این مزیت استفاده کنند. دریافت مدارک از طرف شهروند افغان مقیم ایران که باید به چین بروند، امروزه نسبت به قبل از همیشه قابل دسترس است.

مدارک ویزای چین

  1. فرم درخواست ویزا
  2. ارائه پاسپورت (گذرنامه) جداگانه برای هر نفر الزامی است.
  3. اصل پاسپورت با حداقل ۷ ماه اعتبار دارای حداقل ۳ صفحه خالی. (برای تمام انواع ویزا ۷ ماه اعتبار کافی است و تنها برای ویزای یکساله پاسپورت بیش از یک سال باید اعتبار داشته باشد.)
  4. کپی شناسنامه صفحه اول و دوم با نام همسر و فرزندان و در صورت مجرد بودن نام پدر و مادر.
  5. مشخصات کامل فردی آدرس منزل و محل کار با شماره ثابت و همراه (ذکر کد پستی الزامی است)
  6. ۲ قطعه عکس ۴ *۶ رنگی، تمام رخ با زمینه سفید، کاملاً از روبه‌رو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملاً مشخص باشد. (ارائه عکس گذرنامه و یا عکس مشابه آن الزامی می‌باشد.)
  7. ارائه گردش مالی (تمکن مالی) به انگلیسی حداقل ۸۰۰۰ دلاری از حساب بانکی که مربوط به ۶ ماه اخیر باشد با مهر برجسته و اصل امضای متصدی بانک.
  8. تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای تجاری ۶۰ روز اقامت حداقل ۱۱۰۰۰ دلار و ویزای تجاری ۹۰ روز اقامت حداقل ۱۴۰۰۰ دلار می باشد.
  9. داشتن بیمه نامه معتبر.
  10. ارائه دعوت نامه در صورت موجود بودن.
  11. ارائه رزرو بلیط پرواز و هتل.

 

ویزای چین چند روزه میاد؟

در حال حاضر ویزاهای لیست شده ، طی نهایت 10 روز کاری آماده میشوند.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه